Google kufizon limitin e ngarkimit në Google Photos | eklips.al
LAJME/fa-globe/ $type=complex$count=4$author=hide$cate=0 DOWNLOAD /fa-download/ $type=blogging$count=4$author=hide$cate=0 #btwcss

Google kufizon limitin e ngarkimit në Google Photos

Google ka njoftuar se nuk do të lejojë më ngarkime të pakufizuara të imazheve në shërbimin e saj të Google Photos pas 1 Qershorit 2021.

Nënkryetari i Google Photos Shimrit Ben-Yair thot se : "Me 4 trilionë fotografi të ruajtura në total dhe një normë ngarkimi javore prej 28 miliardë fotografish dhe video të kombinuara, ndërprerja e politikës së pakufizuar të fotografive me cilësi të lartë është mënyra se si Google do të ruaj shërbimin për përdoruesit e ardhshëm duke ruajtur gjithashtu ndjeshmërinë e kostos."

Të gjitha fotot ekzistuese me cilësi të lartë të ngarkuara në shërbim para datës së përfundimit të 1 qershorit nuk do të llogariten në kufirin e hapësirës ruajtëse të llogarisë Google. Asnjë ndryshim nuk po bëhet në fotot dhe videot me cilësi origjinale, të cilat gjithmonë janë llogaritur në kufijtë e ruajtjes së llogarisë Google. Pas 1 qershorit 2021

Të gjitha fotot dhe videot e ngarkuara , ekzistuese me cilësi të lartë të ngarkuara në shërbim para datës së përfundimit më 1 qershorit 2021 nuk do të llogariten në kufirin e hapësirës ruajtëse të llogarisë Google.

Hapësira e limituar dhe falas do të jetë 15GB, që do të jetë e vleshme jo vetëm për Google Photos por dhe për Gmail e gjithashtu Google Drive.


www.eklips.al


Eklips.al ne youtube
Name

AGD,56,Albania Graphic Design,55,AR,3,Blur,1,Counter Strike,2,download,6,eklips.al,276,EklipsAL,1,eklipsin,1,GAME,3,GIF,2,Grand Theft Auto,1,GZA,34,Kompjutera,14,Laboratori.al,2,Lajme,170,MAKINA MOTORRA,16,MobileApp,2,Need for Speed,1,Paisje e Software,66,photoshop,3,Pro Evolution Soccer,1,Pyet eklipsin,54,Së shpejti,6,SHKARKO,3,Software,4,Teknologji,122,telefona,47,Tutoriale,55,video,72,wallpaper,7,
ltr
item
eklips.al: Google kufizon limitin e ngarkimit në Google Photos
Google kufizon limitin e ngarkimit në Google Photos
Google kufizon limitin e ngarkimit në Google Photos. EKLIPS.al
https://1.bp.blogspot.com/-Cu4ct5sRdco/X7Drc18Of0I/AAAAAAAAFyQ/_afVwoGrA58MOu1W43KKWJQkePCAvo_OQCLcBGAsYHQ/s16000/Google%2Bkufizon%2Blimitin%2Be%2Bngarkimit%2Bn%25C3%25AB%2BGoogle%2BPhotos%2B%2B%2B%2Bwww.eklips.al.png
https://1.bp.blogspot.com/-Cu4ct5sRdco/X7Drc18Of0I/AAAAAAAAFyQ/_afVwoGrA58MOu1W43KKWJQkePCAvo_OQCLcBGAsYHQ/s72-c/Google%2Bkufizon%2Blimitin%2Be%2Bngarkimit%2Bn%25C3%25AB%2BGoogle%2BPhotos%2B%2B%2B%2Bwww.eklips.al.png
eklips.al
https://www.eklips.al/2020/11/google-kufizon-limitin-e-ngarkimit-ne.html
https://www.eklips.al/
https://www.eklips.al/
https://www.eklips.al/2020/11/google-kufizon-limitin-e-ngarkimit-ne.html
true
521798252408112453
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts VIEW ALL Mëso më shumë Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All REKOMANDUAR PER JU LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Nuk u gjet ajo ju që kërkuat Kthehu në Kryefaqe E diel E hënë E martë E mërkurë E enjte E premte E shtunë E diel E hënë E martë E mërkurë E enjte E premte E shtunë Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nëntor Dhjetor Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nëntor Dhejtor tani 1 minutë më parë $$1$$ minuta më parë 1 orë më parë $$1$$ orë më parë Dje $$1$$ ditë më parë $$1$$ javë më parë më shume se 5 javë më parë Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy