Nis fluturimet Air Albania | eklips.al
LAJME/fa-globe/ $type=complex$count=4$author=hide$cate=0 DOWNLOAD /fa-download/ $type=blogging$count=4$author=hide$cate=0 #btwcss

Nis fluturimet Air Albania


Air Albania është kompania e parë shqiptare airore , avjanat e sja janë Airbus A319
Avjoni i parë i Air Albania mban emrin Lasgushi për nderë të poetit Lasgushi Poradeci .
Ndërsa dy avjona të tjer që pritet ti bashkohen Lasgushit jan Migjeni dhe Noli.
Avjoni me emrin e Fan Noli pritet të kryej fluturime të drejtëpërdrejta Tiranë - New York .
Air Albania do të nisë të shtunën dat 15.09.2018 fluturimin e parë me destinacion Stambollin.


Airbus A319 është prodhuar për her të par në vitin 1994 dhe kompoania e par që e ka zotëruar këtë avjon është Swissair në vitin 1996
Ky avjon ka kryer Fluturimin e parë 25 gusht 1995 dhe i përket faliljes Airbus A320

Air Albania ka tre aksjoner Albcontrol me 10% (që përfaqëson palën shqiptare), Turkish Airlines 49% dhe MDN Investment 41%.
Avjonat e Air Albania kan për logo flamurin shqiptar


www.eklips.al


Air Albania / Airbus A319
Origjina e kompanis prodhues Hamburg, Gjermani dhe Tianjin të Kinës
Prodhuar 1994
Fluturimi i parë 25 gusht 1995
Kostoja për avjon 89.6 milionë dollarë
Familja Airbus A320
Statusi Ne sherbim

Eklips.al ne youtube
Name

AGD,56,Albania Graphic Design,55,AR,3,Blur,1,Counter Strike,2,download,6,eklips.al,276,EklipsAL,1,eklipsin,1,GAME,3,GIF,2,Grand Theft Auto,1,GZA,34,Kompjutera,14,Laboratori.al,2,Lajme,170,MAKINA MOTORRA,16,MobileApp,2,Need for Speed,1,Paisje e Software,66,photoshop,3,Pro Evolution Soccer,1,Pyet eklipsin,54,Së shpejti,6,SHKARKO,3,Software,4,Teknologji,122,telefona,47,Tutoriale,55,video,72,wallpaper,7,
ltr
item
eklips.al: Nis fluturimet Air Albania
Nis fluturimet Air Albania
https://4.bp.blogspot.com/-FRd9ozUmU2I/W5y5NTFRArI/AAAAAAAADxo/E4FQBLeTQ6cX3zyl_zOj6Al4Xsb10NiNQCLcBGAs/s1600/Nis%2Bfluturimet%2BAir%2BAlbania%2B%2B%2Bwww.eklips.al.png
https://4.bp.blogspot.com/-FRd9ozUmU2I/W5y5NTFRArI/AAAAAAAADxo/E4FQBLeTQ6cX3zyl_zOj6Al4Xsb10NiNQCLcBGAs/s72-c/Nis%2Bfluturimet%2BAir%2BAlbania%2B%2B%2Bwww.eklips.al.png
eklips.al
https://www.eklips.al/2018/09/nis-fluturimet-air-albania.html
https://www.eklips.al/
https://www.eklips.al/
https://www.eklips.al/2018/09/nis-fluturimet-air-albania.html
true
521798252408112453
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts VIEW ALL Mëso më shumë Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All REKOMANDUAR PER JU LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Nuk u gjet ajo ju që kërkuat Kthehu në Kryefaqe E diel E hënë E martë E mërkurë E enjte E premte E shtunë E diel E hënë E martë E mërkurë E enjte E premte E shtunë Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nëntor Dhjetor Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nëntor Dhejtor tani 1 minutë më parë $$1$$ minuta më parë 1 orë më parë $$1$$ orë më parë Dje $$1$$ ditë më parë $$1$$ javë më parë më shume se 5 javë më parë Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy