Facebook nis video konferencat në Messenger Rooms, deri 50 persona pa limit kohor | eklips.al
LAJME/fa-globe/ $type=complex$count=4$author=hide$cate=0 DOWNLOAD /fa-download/ $type=blogging$count=4$author=hide$cate=0 #btwcss

Facebook nis video konferencat në Messenger Rooms, deri 50 persona pa limit kohor

Facebook ka njoftuar nisjen e shërbimit të tij në Messenger për video konferenca në grup, të quajtur Messenger Rooms.

Messenger Rooms nuk kërkojnë nga pjesëmarrësit përveç hostit të kenë një llogari në Facebook, në Rooms të bashkohen përmes një lidhjeje të përbashkët. Pavarësisht nëse pjesëmarrësit kanë llogari ose jo, këto thirrje konferencash nuk kanë ndonjë afat kohor ose kufizime arbitrare.

Facebook vendosi të përfundojë zhvillimin dhe të nis shërbimin për shkak të numrit së rritur në mënyrë drastike të njerëzve që përdorin Facebook Messenger dhe WhatsApp . Sa i përket njoftimit të funksionit Messenger Rooms, mbi 700 milion njerëz marrin pjesë në thirrjet audio dhe video në të dy shërbimet e mesazheve. Megjithëse Messenger Rooms po fillojnë si një veçori për Facebook Messenger, plani është të fillojë mbështetje për krijimin e Dhomave në WhatsApp, në Instagram Direct, dhe pajisjen Portal të kompanisë.

Messenger Groups po përdoret në "disa shtete" këtë javë e më pas me një plan të plotë botëror të planifikuar në "javët e ardhshme". Mund ta përdorni përmes Facebook dhe Messenger.

www.eklips.al


Eklips.al ne youtube
Name

AGD,56,Albania Graphic Design,55,AR,3,Blur,1,Counter Strike,2,download,6,eklips.al,276,EklipsAL,1,eklipsin,1,GAME,3,GIF,2,Grand Theft Auto,1,GZA,34,Kompjutera,14,Laboratori.al,2,Lajme,170,MAKINA MOTORRA,16,MobileApp,2,Need for Speed,1,Paisje e Software,66,photoshop,3,Pro Evolution Soccer,1,Pyet eklipsin,54,Së shpejti,6,SHKARKO,3,Software,4,Teknologji,122,telefona,47,Tutoriale,55,video,72,wallpaper,7,
ltr
item
eklips.al: Facebook nis video konferencat në Messenger Rooms, deri 50 persona pa limit kohor
Facebook nis video konferencat në Messenger Rooms, deri 50 persona pa limit kohor
https://1.bp.blogspot.com/-vailz9XTEYw/Xq8cwyL1tII/AAAAAAAAFhc/46KCjgB0-vca7VoqFloPE4VkHW9XeRZ-ACLcBGAsYHQ/s1600/Facebook%2Bnis%2Bvideo%2Bkonferencat%2Bn%25C3%25AB%2BMessenger%2BRooms%252C%2Bderi%2B50%2Bpersona%2Bpa%2Blimit%2Bkohor%2B%2Bwww.eklips.al.png
https://1.bp.blogspot.com/-vailz9XTEYw/Xq8cwyL1tII/AAAAAAAAFhc/46KCjgB0-vca7VoqFloPE4VkHW9XeRZ-ACLcBGAsYHQ/s72-c/Facebook%2Bnis%2Bvideo%2Bkonferencat%2Bn%25C3%25AB%2BMessenger%2BRooms%252C%2Bderi%2B50%2Bpersona%2Bpa%2Blimit%2Bkohor%2B%2Bwww.eklips.al.png
eklips.al
https://www.eklips.al/2020/05/facebook-nis-video-konferencat-ne.html
https://www.eklips.al/
https://www.eklips.al/
https://www.eklips.al/2020/05/facebook-nis-video-konferencat-ne.html
true
521798252408112453
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts VIEW ALL Mëso më shumë Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All REKOMANDUAR PER JU LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Nuk u gjet ajo ju që kërkuat Kthehu në Kryefaqe E diel E hënë E martë E mërkurë E enjte E premte E shtunë E diel E hënë E martë E mërkurë E enjte E premte E shtunë Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nëntor Dhjetor Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nëntor Dhejtor tani 1 minutë më parë $$1$$ minuta më parë 1 orë më parë $$1$$ orë më parë Dje $$1$$ ditë më parë $$1$$ javë më parë më shume se 5 javë më parë Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy