Xiaomi, Oppo dhe Vivo po bashkëpunojnë për një alternative të AirDrop për Android | eklips.al
LAJME/fa-globe/ $type=complex$count=4$author=hide$cate=0 DOWNLOAD /fa-download/ $type=blogging$count=4$author=hide$cate=0 #btwcss

Xiaomi, Oppo dhe Vivo po bashkëpunojnë për një alternative të AirDrop për Android

Xiaomi, Oppo dhe Vivo kanë njoftuar se po bashkëpunojnë për një versjon AirDrop për Android me protokollin lokal me shpejtësi të lartë.

Ky protokoll akoma pa emër do të lehtësojë transferimet me shpejtësi të lartë deri në 20 megabajt në sekondë midis pajisjeve të pajtueshme me Android . Pajisjet fillimisht do të lidhen me njëra-tjetrën përmes Bluetooth, por shpejtësia e lartë e transferimit mendohet që do të jetë një tjetër lloj transmetim i të dhënave pa tel, me gjasë Wi-Fi. Kjo gjithashtu do të shërbejë si një zëvendësim për funksionin e Beam që së shpejti do të fshihet si shërbim nga Android që funksionon në një mënyrë të ngjashme.

Google është duke përgatitur zëvendësimin e Android Beam që do të quhet Fast Share, me sa duket do të jetë i lidhur me shërbimet e Google Play Store , që do të thotë se vendet që nuk do të kenë qasje në  Google Play Store, siç është Kina, do të duhet të përdorin një metodë alternative për transferimi pa tel (AirDrop). Ky protokoll pa emër nga Xiaomi, Oppo dhe Vivo synon të jetë një alternative e mundëshme.

www.eklips.al
Eklips.al ne youtube
Name

AGD,56,Albania Graphic Design,55,AR,3,Blur,1,Counter Strike,2,download,6,eklips.al,276,EklipsAL,1,eklipsin,1,GAME,3,GIF,2,Grand Theft Auto,1,GZA,34,Kompjutera,14,Laboratori.al,2,Lajme,170,MAKINA MOTORRA,16,MobileApp,2,Need for Speed,1,Paisje e Software,66,photoshop,3,Pro Evolution Soccer,1,Pyet eklipsin,54,Së shpejti,6,SHKARKO,3,Software,4,Teknologji,122,telefona,47,Tutoriale,55,video,72,wallpaper,7,
ltr
item
eklips.al: Xiaomi, Oppo dhe Vivo po bashkëpunojnë për një alternative të AirDrop për Android
Xiaomi, Oppo dhe Vivo po bashkëpunojnë për një alternative të AirDrop për Android
https://1.bp.blogspot.com/-3j_jVwcnPPc/XV5BQV6sUsI/AAAAAAAAE-M/aXbpmUw-S2Asa2HJIxW1YdDd1D1V9IXuACLcBGAs/s1600/Xiaomi%252C%2BOppo%2Bdhe%2BVivo%2Bpo%2Bbashk%25C3%25ABpunojn%25C3%25AB%2Bp%25C3%25ABr%2Bnj%25C3%25AB%2Balternative%2Bt%25C3%25AB%2BAirDrop%2Bp%25C3%25ABr%2BAndroid%2B%2B%2Bwww.eklips.al.png
https://1.bp.blogspot.com/-3j_jVwcnPPc/XV5BQV6sUsI/AAAAAAAAE-M/aXbpmUw-S2Asa2HJIxW1YdDd1D1V9IXuACLcBGAs/s72-c/Xiaomi%252C%2BOppo%2Bdhe%2BVivo%2Bpo%2Bbashk%25C3%25ABpunojn%25C3%25AB%2Bp%25C3%25ABr%2Bnj%25C3%25AB%2Balternative%2Bt%25C3%25AB%2BAirDrop%2Bp%25C3%25ABr%2BAndroid%2B%2B%2Bwww.eklips.al.png
eklips.al
https://www.eklips.al/2019/08/xiaomi-oppo-dhe-vivo-po-bashkepunojne.html
https://www.eklips.al/
https://www.eklips.al/
https://www.eklips.al/2019/08/xiaomi-oppo-dhe-vivo-po-bashkepunojne.html
true
521798252408112453
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts VIEW ALL Mëso më shumë Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All REKOMANDUAR PER JU LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Nuk u gjet ajo ju që kërkuat Kthehu në Kryefaqe E diel E hënë E martë E mërkurë E enjte E premte E shtunë E diel E hënë E martë E mërkurë E enjte E premte E shtunë Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nëntor Dhjetor Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nëntor Dhejtor tani 1 minutë më parë $$1$$ minuta më parë 1 orë më parë $$1$$ orë më parë Dje $$1$$ ditë më parë $$1$$ javë më parë më shume se 5 javë më parë Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy