Gjithçka që do të prezantohet rreth Samsung Galaxy Note 10 | eklips.al
LAJME/fa-globe/ $type=complex$count=4$author=hide$cate=0 DOWNLOAD /fa-download/ $type=blogging$count=4$author=hide$cate=0 #btwcss

Gjithçka që do të prezantohet rreth Samsung Galaxy Note 10

Jemi vetëm disa ditë larg nga ngjarja e madhe për prezantimin e Galaxy Note 10 të Samsung, dhe thashethemet dhe informacionet kan marrë formë të plotë. Galaxy Note 10 është më i fundit në radhën e pajisjeve Samsung me ekran të madh, të pajisur me S Pen.

Dy modele e Note 10 do të jenë : Note 10 6,3 inç  dhe Note 10 Plus me një ekran 6.8 inç. Për krahasim, S10 ka një ekran 6.1 inç, dhe S10 Plus ofron një panel 6.4 inç, që do të thotë se Note 10 do të jetë më i vogël se sa S10 Plus më i madh se Note 9 i vitit të kaluar, i cili gjithashtu kishte ekran 6.4-inç . Të dy telefonat do të kene ekrane Infinity-O të Samsung, gjithashtu, me anësore të hollë të arritura duke vendosur një kamera të vetëm , direkt në mes të psjës së sipërme të ekranit ekranit.

Dallimi midis dy telefonave nuk është vetëm madhësia e ekranit, sidoqoftë. Ndërsa të dy telefonat do të shfaqin procesorin Snapdragon 855 të Qualcomm, Note 10 Plus do të ketë pajisje të përmirësuara në disa aspekte kryesore. Sipas informacioneve të besueshme nga WinFuture , Note 10 thuhet se ka një bateri prej 3.500 mAh, karikim pa tel 12W, 8 GB RAM dhe 256 GB ruajtje - pa asnjë vend për kartë microSD për ta zgjeruar atë. Sidoqoftë, Note 10 Plus do të ketë një bateri 4,300 mAh, karikim pa tel 20W, deri në 45W shpejtësi të karikimit për karikimin USB-C , 12 GB RAM dhe të njëjtin memorje pë ruajtje 256 GB, por me një vend për microSD të shtuar.

Note 10 Plus thuhet gjithashtu se ka një sensor shtesë ToF në anën e pasme, i cili mund të mundësojë efekte më të mira të thellësisë së modalitetit portret dhe realitet të shtuar.
Të dy modelet e Note 10 pritet të marrin një sistem me tre kamera të azhurnuar, me tre lente në anën e pasme: një lente kryesore me 12 megapiksel që mund të rregullojë nga f / 1.5 deri në f / 2.4, një 16-megapiksel f / 2.2 ultrawide , dhe një lente telofoto 12 megapikselë f / 2.1 me zmadhim optik 2x. Dhe siç u përmend më parë, Note 10 Plus pritet të ketë një kamer shtesë ToF, gjithsej katër lente të pasme.Dy telefonët do të kenë vetëm një kamera 10 megapiksel (ndryshe nga Galaxy S10 Plus, i cili kishte dy).
Note 10 do të bëhet telefoni i parë kryesor i Samsung që do të ketë vetëm kufje me valë - që do të thotë se telefonat e ardhshëm të kompanisë nuk do të kenë vend për kufje klasike, por vetëm me valë. Kufjet klasike mund te përdoren vetëm me anë të nje pështatesi që mund të jetë ne kutinë e telefonave.

www.eklips.al

Eklips.al ne youtube
Name

AGD,56,Albania Graphic Design,55,Blur,1,Counter Strike,2,download,6,eklips.al,268,EklipsAL,1,GAME,3,GIF,2,Grand Theft Auto,1,GZA,32,Kompjutera,14,Laboratori.al,2,Lajme,170,MAKINA MOTORRA,16,MobileApp,2,Need for Speed,1,Paisje e Software,66,photoshop,3,Pro Evolution Soccer,1,Pyet eklipsin,47,Së shpejti,6,SHKARKO,3,Software,4,Teknologji,122,telefona,47,Tutoriale,47,video,64,wallpaper,7,
ltr
item
eklips.al: Gjithçka që do të prezantohet rreth Samsung Galaxy Note 10
Gjithçka që do të prezantohet rreth Samsung Galaxy Note 10
https://1.bp.blogspot.com/-X--O4ZvOuj0/XUlp79KGUcI/AAAAAAAAE5c/nxqJKT71eAst4ppjTIbrtGxh81YM7PbjgCLcBGAs/s1600/Gjith%25C3%25A7ka%2Bq%25C3%25AB%2Bdo%2Bt%25C3%25AB%2Bprezantohet%2Brreth%2BSamsung%2BGalaxy%2BNote%2B10%2B%2B%2B%2Bwww.eklips.al.png
https://1.bp.blogspot.com/-X--O4ZvOuj0/XUlp79KGUcI/AAAAAAAAE5c/nxqJKT71eAst4ppjTIbrtGxh81YM7PbjgCLcBGAs/s72-c/Gjith%25C3%25A7ka%2Bq%25C3%25AB%2Bdo%2Bt%25C3%25AB%2Bprezantohet%2Brreth%2BSamsung%2BGalaxy%2BNote%2B10%2B%2B%2B%2Bwww.eklips.al.png
eklips.al
https://www.eklips.al/2019/08/gjithcka-qe-do-te-prezantohet-rreth.html
https://www.eklips.al/
https://www.eklips.al/
https://www.eklips.al/2019/08/gjithcka-qe-do-te-prezantohet-rreth.html
true
521798252408112453
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts VIEW ALL Lexo më shumë Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All REKOMANDUAR PER JU LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Nuk u gjet ajo që kërkuat Kthehu në Kryefaqe E diel E hënë E martë E mërkurë E enjte E premte E shtunë E diel E hënë E martë E mërkurë E enjte E premte E shtunë Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nëntor Dhjetor Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nëntor Dhejtor tani 1 minutë më parë $$1$$ minuta më parë 1 orë më parë $$1$$ orë më parë Dje $$1$$ ditë më parë $$1$$ javë më parë më shume se 5 javë më parë Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy