Samsung përmirëson Chromebook Plus | eklips.al
LAJME/fa-globe/ $type=complex$count=4$author=hide$cate=0 DOWNLOAD /fa-download/ $type=blogging$count=4$author=hide$cate=0 #btwcss

Samsung përmirëson Chromebook Plus

Samsung njoftoi brezin e dytë të Chromebook Plus, i cili do të përfshijë disa përmirësime si një kamera të dytë dhe një procesor të ri.
Chromebook Plus (V2) nuk largohet shumë nga madhësia dhe stili i modelit origjinal që doli në fillim të vitit 2017. Pajisja mund të qëndroj në formën e një laptopit ose mundë ta shëndërrosh në një tablet dhe vjen me një stilolaps të integruar.
Një kamera e pasme me 13 megapikselë f / 1.9 do të shtohet së bashku me kamera e përparme me 1 megapiksel për video për të biseduar me familjen, miqtë ose klientët. Ekziston një lexues i kartave microSD për memorje shtesë dhe dy porte USB-C me aftësi të shfaqjes së ekranit 4K. Ekrani prej 12.2 inç ka një ekran të plotë prej 1080p dhe kompjuteri do të jetë në gjendje të operojë rreth tetë orë pa u fikur.
Ndryshimi më i madh që do të shihni është procesori, i cili kalon nga një çip i bazuar në ARM në një Intel. Chromebook Plus filloi të përdorte një çip të bazuar në ARM për të ndihmuar në drejtimin e aplikacioneve Android. Procesori ARM ishte e vetmja veçori e vërtetë përcaktuese në mes të Chromebook Plus dhe Chromebook Pro, të cilat u njoftuan së bashku në fillim të vitit të kaluar. Pro-i ka një procesor pak më të fuqishëm të Intel Core, dhe ky model i ri Plus do të shfaqë gjithashtu një procesor Intel, por nga linja Celeron. Çipi duhet të jetë më i shpejtë, edhe pse nuk mund të përdorë aplikacione për Android. Asnjë njoftim nuk është bërë nëse një model i avancuar Pro po vjen; ne nuk mund të shohim një përmirësim atje, nëse ky është ndryshimi i vetëm që vjen në Plus, dhe nëse bëjmë, ndryshimi do të duhej të ishte diçka më e rëndësishme.
Chromebook Plus (V2) do të jetë në dispozicion për blerje në Best Buy duke filluar nga 24 Qershor për $ 499.99.
www.eklips.al

Eklips.al ne youtube
Name

AGD,56,Albania Graphic Design,55,AR,3,Blur,1,Counter Strike,2,download,6,eklips.al,276,EklipsAL,1,eklipsin,1,GAME,3,GIF,2,Grand Theft Auto,1,GZA,34,Kompjutera,14,Laboratori.al,2,Lajme,170,MAKINA MOTORRA,16,MobileApp,2,Need for Speed,1,Paisje e Software,66,photoshop,3,Pro Evolution Soccer,1,Pyet eklipsin,54,Së shpejti,6,SHKARKO,3,Software,4,Teknologji,122,telefona,47,Tutoriale,55,video,72,wallpaper,7,
ltr
item
eklips.al: Samsung përmirëson Chromebook Plus
Samsung përmirëson Chromebook Plus
Samsung përmirëson Chromebook Plus Samsung njoftoi brezin e dytë të Chromebook Plus, i cili do të përfshijë disa përmirësime si një kamera të dytë dhe një procesor të ri. Chromebook Plus (V2) nuk largohet shumë nga madhësia dhe stili i modelit origjinal që doli në fillim të vitit 2017. Pajisja mund të qëndroj në formën e një laptopit ose mundë ta shëndërrosh në një tablet dhe vjen me një stilolaps të integruar. Një kamera e pasme me 13 megapikselë f / 1.9 do të shtohet së bashku me kamera e përparme me 1 megapiksel për video për të biseduar me familjen, miqtë ose klientët. Ekziston një lexues i kartave microSD për memorje shtesë dhe dy porte USB-C me aftësi të shfaqjes së ekranit 4K. Ekrani prej 12.2 inç ka një ekran të plotë prej 1080p dhe kompjuteri do të jetë në gjendje të operojë rreth tetë orë pa u fikur. Ndryshimi më i madh që do të shihni është procesori, i cili kalon nga një çip i bazuar në ARM në një Intel. Chromebook Plus filloi të përdorte një çip të bazuar në ARM për të ndihmuar në drejtimin e aplikacioneve Android. Procesori ARM ishte e vetmja veçori e vërtetë përcaktuese në mes të Chromebook Plus dhe Chromebook Pro, të cilat u njoftuan së bashku në fillim të vitit të kaluar. Pro-i ka një procesor pak më të fuqishëm të Intel Core, dhe ky model i ri Plus do të shfaqë gjithashtu një procesor Intel, por nga linja Celeron. Çipi duhet të jetë më i shpejtë, edhe pse nuk mund të përdorë aplikacione për Android. Asnjë njoftim nuk është bërë nëse një model i avancuar Pro po vjen; ne nuk mund të shohim një përmirësim atje, nëse ky është ndryshimi i vetëm që vjen në Plus, dhe nëse bëjmë, ndryshimi do të duhej të ishte diçka më e rëndësishme. Chromebook Plus (V2) do të jetë në dispozicion për blerje në Best Buy duke filluar nga 24 Qershor për $ 499.99. www.eklips.al
https://2.bp.blogspot.com/-Z33QHGuvn-w/WydXsZUmylI/AAAAAAAADWc/GQd9v6uqfO0QzcLig3Cd6kG-Q5_IfDlAgCLcBGAs/s1600/Samsung%2Bp%25C3%25ABrmir%25C3%25ABson%2BChromebook%2BPlus%2B%2B%2Bwww.eklips.al.png
https://2.bp.blogspot.com/-Z33QHGuvn-w/WydXsZUmylI/AAAAAAAADWc/GQd9v6uqfO0QzcLig3Cd6kG-Q5_IfDlAgCLcBGAs/s72-c/Samsung%2Bp%25C3%25ABrmir%25C3%25ABson%2BChromebook%2BPlus%2B%2B%2Bwww.eklips.al.png
eklips.al
https://www.eklips.al/2018/06/samsung-permireson-chromebook-plus.html
https://www.eklips.al/
https://www.eklips.al/
https://www.eklips.al/2018/06/samsung-permireson-chromebook-plus.html
true
521798252408112453
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts VIEW ALL Mëso më shumë Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All REKOMANDUAR PER JU LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Nuk u gjet ajo ju që kërkuat Kthehu në Kryefaqe E diel E hënë E martë E mërkurë E enjte E premte E shtunë E diel E hënë E martë E mërkurë E enjte E premte E shtunë Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nëntor Dhjetor Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nëntor Dhejtor tani 1 minutë më parë $$1$$ minuta më parë 1 orë më parë $$1$$ orë më parë Dje $$1$$ ditë më parë $$1$$ javë më parë më shume se 5 javë më parë Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy