Facebook mund të vendos rreklama në Messenger | eklips.al
LAJME/fa-globe/ $type=complex$count=4$author=hide$cate=0 DOWNLOAD /fa-download/ $type=blogging$count=4$author=hide$cate=0 #btwcss

Facebook mund të vendos rreklama në Messenger

Nëse përdorni Messenger të Facebook për të dreguar mesazhe miqve dhe familjes tuaj që janë gjithashtu në gjigantin e rrjetit social, së shpejti mund tju shfaqen disa rreklama të kryqëzuara me bisedat tuaja private. Në 1 gusht u botua një patentë për të treguar se si funksionojn këto rreklama.

Patenta detajon se si rreklamat do të vijnë në formën e një "shtese" që do të analizonte të dhënat e vendndodhjes së pjesëmarrësve dhe përmbajtjen e bisedës në mënyrë që të rregulloje se çfarë reklamash do të shfaqeshin për secilin përdorues në Messenger.
Mbështetja për shtojcat në Facebook Messenger gjithashtu do t'u mundësojë përdoruesve të përdorin komoditete të tilla si shërbime për ndarjen e udhëtimit dhe lojëra me multiplayer direkt brenda bisedave. Megjithëse disa shembuj të këtyre janë tashmë të disponueshëm në Messenger, do të unifikoheshin në qasjen e tij krahas këtyre të dhënave që analizojnë rreklamat.


Një zëdhënës i Facebook-ut ka thën se :
"Ne shpesh kërkojmë patenta për teknologjinë që nuk i zbatojmë kurrë, dhe aplikimet për patenta - si kjo që u paraqit mbi katër vjet më parë - nuk duhet të merren si një tregues i planeve të ardhshme. Ne nuk kemi ndonjë plan për të vendosur reklama në biseda midis njerëzve. "

Facebook nuk ka bërë asnjë njoftim zyrtar lidhur me zbatimin e rreklamave brenda ndonjë prej shërbimeve të Messenger, pëveç komentit të zëdhënësit.


www.eklips.al
Eklips.al ne youtube
Name

AGD,56,Albania Graphic Design,55,Blur,1,Counter Strike,2,download,6,eklips.al,268,EklipsAL,1,GAME,3,GIF,2,Grand Theft Auto,1,GZA,32,Kompjutera,14,Laboratori.al,2,Lajme,170,MAKINA MOTORRA,16,MobileApp,2,Need for Speed,1,Paisje e Software,66,photoshop,3,Pro Evolution Soccer,1,Pyet eklipsin,47,Së shpejti,6,SHKARKO,3,Software,4,Teknologji,122,telefona,47,Tutoriale,47,video,64,wallpaper,7,
ltr
item
eklips.al: Facebook mund të vendos rreklama në Messenger
Facebook mund të vendos rreklama në Messenger
https://1.bp.blogspot.com/-xWtRATHcCEQ/XUVmn6dST5I/AAAAAAAAE34/hE9KS8dn_PAYXYJ9jblALhJE3ruxuGRIACLcBGAs/s1600/Facebook%2Bmund%2Bt%25C3%25AB%2Bvendos%2Brreklama%2Bn%25C3%25AB%2BMessenger%2B%2B%2B%2Bwww.eklips.al.png
https://1.bp.blogspot.com/-xWtRATHcCEQ/XUVmn6dST5I/AAAAAAAAE34/hE9KS8dn_PAYXYJ9jblALhJE3ruxuGRIACLcBGAs/s72-c/Facebook%2Bmund%2Bt%25C3%25AB%2Bvendos%2Brreklama%2Bn%25C3%25AB%2BMessenger%2B%2B%2B%2Bwww.eklips.al.png
eklips.al
https://www.eklips.al/2019/08/facebook-mund-te-vendos-rreklama-ne.html
https://www.eklips.al/
https://www.eklips.al/
https://www.eklips.al/2019/08/facebook-mund-te-vendos-rreklama-ne.html
true
521798252408112453
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts VIEW ALL Lexo më shumë Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All REKOMANDUAR PER JU LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Nuk u gjet ajo që kërkuat Kthehu në Kryefaqe E diel E hënë E martë E mërkurë E enjte E premte E shtunë E diel E hënë E martë E mërkurë E enjte E premte E shtunë Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nëntor Dhjetor Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nëntor Dhejtor tani 1 minutë më parë $$1$$ minuta më parë 1 orë më parë $$1$$ orë më parë Dje $$1$$ ditë më parë $$1$$ javë më parë më shume se 5 javë më parë Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy