Nissan dhe Italdesign publikojnë konceptin e Nissan GT-R50 | eklips.al
LAJME/fa-globe/ $type=complex$count=4$author=hide$cate=0 DOWNLOAD /fa-download/ $type=blogging$count=4$author=hide$cate=0 #btwcss

Nissan dhe Italdesign publikojnë konceptin e Nissan GT-R50

Për të festuar 50 vitet e krijimeve të Italdesign dhe Nissan GT-R. Prodhuesit e automjeteve janë bashkuar për të krijuar një prototip të quajtur GT-R50. Konsiderohet të jetë një GT-R pa kufizime, dhe bazuar në modelin 2018 GT-R Nismo, Nissan është planifikuar të debutojë muajin e ardhshëm me modifikime të rënda - pikërisht ajo që ju do të prisni nga diçka e krijuar nga Italdesign.

Në hartimin e prototipit, Italdesign tërhoqi të gjitha ndalesat, duke përfshirë një kofano më të theksuar, fenerët e ZHEL më të gjerë, një çati të ulur me një seksion më të ulët qendror, prurje më të spikatur të ajrit dhe dritat e pasme të rishikuara që janë vetëm jashtë kësaj bote. Dritarja e pasme është edhe më e gjatë dhe më e thellë, ndërsa krahët e pasme janë të rregullueshme. Ajo ulet në majë prej 21 inçësh dhe përfundon me një bojë të lëngshme Kinetic Grey me theksin Energetic Sigma Gold.


Nën metal është një histori krejtësisht e ndryshme. V-6 i makinës 3.8-litërshe ofruar gati 720 kuaj fuqi. Përmirësimet përfshijnë turbo të reja, intercoolers më të mëdhenj, dhe internacionet e rishikuara. Gjithashti pistone të rinjë, shufra lidhëse, motorr nafte. Nissan dhe Italdesign madje rishikuan dhe përmirësuan transmetimin automatik me gjashtë marrshe. Ekziston një sistem i ri i pezullimit me sistemin e rregullimit të amortizimit DampTronic I të Bilstein dhe bllokuesit e frenave Brembo.

"Megjithëse nuk është gjenerata e ardhshme GT-R, kjo është një festë emocionuese e dy përvjetorëve në një mënyrë provokative dhe krijuese - duke mbylli një nga platformat më të mira të inxhinierisë së Nissan dhe dizajnin japonez me ndërtimin e karrierës italiane", tha Alfonso Albaisa.

www.eklips.al

Eklips.al ne youtube
Name

AGD,56,Albania Graphic Design,55,Blur,1,Counter Strike,2,download,6,eklips.al,268,EklipsAL,1,GAME,3,GIF,2,Grand Theft Auto,1,GZA,32,Kompjutera,14,Laboratori.al,2,Lajme,170,MAKINA MOTORRA,16,MobileApp,2,Need for Speed,1,Paisje e Software,66,photoshop,3,Pro Evolution Soccer,1,Pyet eklipsin,47,Së shpejti,6,SHKARKO,3,Software,4,Teknologji,122,telefona,47,Tutoriale,47,video,64,wallpaper,7,
ltr
item
eklips.al: Nissan dhe Italdesign publikojnë konceptin e Nissan GT-R50
Nissan dhe Italdesign publikojnë konceptin e Nissan GT-R50
https://3.bp.blogspot.com/-fRx8WrhBr0I/Wz3UFmqmm2I/AAAAAAAADcE/h2dPXstSbMABgyOlgS1jNivsCpdULWvhwCLcBGAs/s1600/Nissan%2Bdhe%2BItaldesign%2Bpublikojn%25C3%25AB%2Bkonceptin%2Be%2BNissan%2BGT-R50%2B%2B%2Bwww.eklips.al.png
https://3.bp.blogspot.com/-fRx8WrhBr0I/Wz3UFmqmm2I/AAAAAAAADcE/h2dPXstSbMABgyOlgS1jNivsCpdULWvhwCLcBGAs/s72-c/Nissan%2Bdhe%2BItaldesign%2Bpublikojn%25C3%25AB%2Bkonceptin%2Be%2BNissan%2BGT-R50%2B%2B%2Bwww.eklips.al.png
eklips.al
https://www.eklips.al/2018/07/nissan-dhe-italdesign-publikojne.html
https://www.eklips.al/
https://www.eklips.al/
https://www.eklips.al/2018/07/nissan-dhe-italdesign-publikojne.html
true
521798252408112453
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts VIEW ALL Lexo më shumë Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All REKOMANDUAR PER JU LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Nuk u gjet ajo që kërkuat Kthehu në Kryefaqe E diel E hënë E martë E mërkurë E enjte E premte E shtunë E diel E hënë E martë E mërkurë E enjte E premte E shtunë Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nëntor Dhjetor Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nëntor Dhejtor tani 1 minutë më parë $$1$$ minuta më parë 1 orë më parë $$1$$ orë më parë Dje $$1$$ ditë më parë $$1$$ javë më parë më shume se 5 javë më parë Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy