Toyota prezanton konceptin GR Super Sports | eklips.al
LAJME/fa-globe/ $type=complex$count=4$author=hide$cate=0 DOWNLOAD /fa-download/ $type=blogging$count=4$author=hide$cate=0 #btwcss

Toyota prezanton konceptin GR Super Sports

Në Le Mans, Toyota prezanton GR Super Sports, një hibride që pritet të konkurrojë në zëvendësimin për klasën LMP1 nga 2020 e tutje. Makina ishte njoftuar më parë nga Toyota në fund të vitit të kaluar. GR Super Sport pritet të përdorur një motorr hibrid; pritet një version i prodhimit për rrugor. GR përdor një V6 2.4 litër dhe një sistem hibrid, makina arrin 986hp. V6 ka dy turbina të mbërthyer mbi të, dhe sistemi hibrid është i bazuar në prototipin TS050 LMP1 të Toyota.

GR merr stil të përshtatshëm një hipermakin, me harqe të theksuara të rrotave dhe skafe të mëdha të ajrit duke i dhënë një siluetë të ngjashme me atë të TS050. Një bisht i ulët është parë në pjesën e pasme, dhe qëndrimi i përgjithshëm i makinës është i ulët dhe i hijshëm. Nën skulpturën e skalitur, makina përdor një shasi monosave të fibrave të karbonit. Frenat përbëhet nga shina të dyfishtë në të gjitha qoshet, me amortizues të montuar në brendësi.

Prodhuesi japonez ka njoftuar gjithashtu synimin e tij për të prodhuar një version për rrugës të këtij koncepti të mrekullueshëm, i cili do të mundë ja kaloj Ferrari, McLaren dhe Porsche, si dhe modelet që ende do të lëshohen nga Mercedes-Benz dhe Aston Martin.

www.eklips.al


Eklips.al ne youtube
Name

AGD,56,Albania Graphic Design,55,AR,3,Blur,1,Counter Strike,2,download,6,eklips.al,276,EklipsAL,1,eklipsin,1,GAME,3,GIF,2,Grand Theft Auto,1,GZA,34,Kompjutera,14,Laboratori.al,2,Lajme,170,MAKINA MOTORRA,16,MobileApp,2,Need for Speed,1,Paisje e Software,66,photoshop,3,Pro Evolution Soccer,1,Pyet eklipsin,54,Së shpejti,6,SHKARKO,3,Software,4,Teknologji,122,telefona,47,Tutoriale,55,video,72,wallpaper,7,
ltr
item
eklips.al: Toyota prezanton konceptin GR Super Sports
Toyota prezanton konceptin GR Super Sports
Toyota shfaq konceptin GR Super Sports Në Le Mans, Toyota shfaqi GR Super Sports, një hibride që pritet të konkurrojë në zëvendësimin për klasën LMP1 nga 2020 e tutje. Makina ishte njoftuar më parë nga Toyota në fund të vitit të kaluar. GR Super Sport pritet të përdorur një motorr hibrid; pritet një version i prodhimit për rrugor. GR përdor një V6 2.4 litër dhe një sistem hibrid, makina arrin 986hp. V6 ka dy turbina të mbërthyer mbi të, dhe sistemi hibrid është i bazuar në prototipin TS050 LMP1 të Toyota. GR merr stil të përshtatshëm një hipermakin, me harqe të theksuara të rrotave dhe skafe të mëdha të ajrit duke i dhënë një siluetë të ngjashme me atë të TS050. Një bisht i ulët është parë në pjesën e pasme, dhe qëndrimi i përgjithshëm i makinës është i ulët dhe i hijshëm. Nën skulpturën e skalitur, makina përdor një shasi monosave të fibrave të karbonit. Frenat përbëhet nga shina të dyfishtë në të gjitha qoshet, me amortizues të montuar në brendësi. Prodhuesi japonez ka njoftuar gjithashtu synimin e tij për të prodhuar një version për rrugës të këtij koncepti të mrekullueshëm, i cili do të mundë ja kaloj Ferrari, McLaren dhe Porsche, si dhe modelet që ende do të lëshohen nga Mercedes-Benz dhe Aston Martin. www.eklips.al
https://2.bp.blogspot.com/-nYwi2gN_46o/WyypcA9bqxI/AAAAAAAADXY/KTFyQC-x-Ogmq-LflUVRkm9GKGmAcHbPACLcBGAs/s1600/Toyota%2Bshfaq%2Bkonceptin%2BGR%2BSuper%2BSports%2Bwww.eklips.al.png
https://2.bp.blogspot.com/-nYwi2gN_46o/WyypcA9bqxI/AAAAAAAADXY/KTFyQC-x-Ogmq-LflUVRkm9GKGmAcHbPACLcBGAs/s72-c/Toyota%2Bshfaq%2Bkonceptin%2BGR%2BSuper%2BSports%2Bwww.eklips.al.png
eklips.al
https://www.eklips.al/2018/06/toyota-prezanton-konceptin-gr-super.html
https://www.eklips.al/
https://www.eklips.al/
https://www.eklips.al/2018/06/toyota-prezanton-konceptin-gr-super.html
true
521798252408112453
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts VIEW ALL Mëso më shumë Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All REKOMANDUAR PER JU LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Nuk u gjet ajo ju që kërkuat Kthehu në Kryefaqe E diel E hënë E martë E mërkurë E enjte E premte E shtunë E diel E hënë E martë E mërkurë E enjte E premte E shtunë Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nëntor Dhjetor Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nëntor Dhejtor tani 1 minutë më parë $$1$$ minuta më parë 1 orë më parë $$1$$ orë më parë Dje $$1$$ ditë më parë $$1$$ javë më parë më shume se 5 javë më parë Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy