Facebook ka prezantuar ndryshime në News Feed | eklips.al
LAJME/fa-globe/ $type=complex$count=4$author=hide$cate=0 DOWNLOAD /fa-download/ $type=blogging$count=4$author=hide$cate=0 #btwcss

Facebook ka prezantuar ndryshime në News Feed

Facebook ka prezantuar ndryshime gjithëpërfshirëse në llojet e postimeve, videove dhe fotove që më shumë se dy miliardë anëtarët e saj do të shohin më shpesh, duke thënë se do t'i jepte përparësi asaj që miqtë dhe familjarët e tyre ndajnë dhe komentojnë ndërsa i heqin përmbajtjet nga botuesit dhe markat.

Zhvendosja është rishikimi më i rëndësishëm i këtyre viteve në Facebook News Feed. Gjatë javëve të ardhshme, përdoruesit do të fillojnë të shohin më pak video virale dhe artikuj të lajmeve të ndara nga kompanitë e medias. Në vend të kësaj, Facebook do të nxjerrë në pah postimet që miqtë kanë bashkëvepruar me - për shembull, një foto të qenit tuaj ose një përditësim të statusit që shumë prej tyre kanë komentuar apo pëlqyer.

Ndryshimet synojnë të maksimizojnë sasinë e përmbajtjes me "ndërveprim kuptimplotë" që njerëzit konsumojnë në Facebook, tha Mark Zuckerberg, shefi ekzekutiv i kompanisë, në një intervistë. Facebook, tha ai, kishte studiuar nga afër se çfarë lloj postesh kishte theksuar apo dëmtuar përdoruesit. Rrjeti social dëshiron të zvogëlojë atë që z. Zuckerberg e quajti "përmbajtje pasive" - ​​video dhe artikuj që kërkojnë më shumë shikues sesa të ulen dhe të shikojnë ose të lexojnë - në mënyrë që koha e përdoruesve në këtë faqe të jetë e shpenzuar mirë.

"Ne duam të sigurohemi që produktet tona nuk janë vetëm argëtim, por janë të mira për njerëzit", tha Zuckerberg. "Ne kemi nevojë për të rifokusuar sistemin."


www.eklips.al

Eklips.al ne youtube
Name

AGD,56,Albania Graphic Design,55,AR,3,Blur,1,Counter Strike,2,download,6,eklips.al,276,EklipsAL,1,eklipsin,1,GAME,3,GIF,2,Grand Theft Auto,1,GZA,34,Kompjutera,14,Laboratori.al,2,Lajme,170,MAKINA MOTORRA,16,MobileApp,2,Need for Speed,1,Paisje e Software,66,photoshop,3,Pro Evolution Soccer,1,Pyet eklipsin,54,Së shpejti,6,SHKARKO,3,Software,4,Teknologji,122,telefona,47,Tutoriale,55,video,72,wallpaper,7,
ltr
item
eklips.al: Facebook ka prezantuar ndryshime në News Feed
Facebook ka prezantuar ndryshime në News Feed
https://2.bp.blogspot.com/-LRdO3HM6Ah4/Wl8j8KRQOlI/AAAAAAAAC4M/DA4LpqLa6nM3NXznkGMQEAQaXABAt4UfgCLcBGAs/s640/Facebook%2Bka%2Bprezantuar%2Bndryshime%2BNews%2BFeed%2Bwww.eklips.al.png
https://2.bp.blogspot.com/-LRdO3HM6Ah4/Wl8j8KRQOlI/AAAAAAAAC4M/DA4LpqLa6nM3NXznkGMQEAQaXABAt4UfgCLcBGAs/s72-c/Facebook%2Bka%2Bprezantuar%2Bndryshime%2BNews%2BFeed%2Bwww.eklips.al.png
eklips.al
https://www.eklips.al/2018/01/facebook-ka-prezantuar-ndryshime-ne-news-feed.html
https://www.eklips.al/
https://www.eklips.al/
https://www.eklips.al/2018/01/facebook-ka-prezantuar-ndryshime-ne-news-feed.html
true
521798252408112453
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts VIEW ALL Mëso më shumë Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All REKOMANDUAR PER JU LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Nuk u gjet ajo ju që kërkuat Kthehu në Kryefaqe E diel E hënë E martë E mërkurë E enjte E premte E shtunë E diel E hënë E martë E mërkurë E enjte E premte E shtunë Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nëntor Dhjetor Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nëntor Dhejtor tani 1 minutë më parë $$1$$ minuta më parë 1 orë më parë $$1$$ orë më parë Dje $$1$$ ditë më parë $$1$$ javë më parë më shume se 5 javë më parë Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy