Lojrat e Stadia tani mund ti transmetoni në Youtube | eklips.al
LAJME/fa-globe/ $type=complex$count=4$author=hide$cate=0 DOWNLOAD /fa-download/ $type=blogging$count=4$author=hide$cate=0 #btwcss

Lojrat e Stadia tani mund ti transmetoni në Youtube

 

Kur Google nisi platformën e saj të lojrave Stadia të mbështetur në "cloud", shpalli jo vetëm hyrje pa shkarkim në lojëra ose instalime, por edhe mënyra më të lehta për të shpërndar lojën dhe komentet tuaja me miqtë, familjen dhe komunitetin e lojrave në përgjithësi. Sot Google ka bërë një hap të madh drejt këtij qëllimi origjinal me fillimin e transmetimit të drejtpërdrejtë në YouTube.   Mbajtaj e një prej premtimeve të shërbimit të nisur në nëntor 2019, Stadia tani do të mbështesë "Live" YouTube transmetim i drejtpërdrejtë për të gjithë përdoruesit e saj, që do të thotë se kushdo që dëshiron të shpërndaj lojën e tij, përfshirë lojtarët dhe zhvilluesit, do të jetë në gjendje ta bëjë këtë direkt nga Stadia në YouTube.   Thjesht duke shtypur një buton në kontrolluesin Stadia, duke i dhënë një titull transmetimit tuaj dhe duke treguar nëse përmbajtja e tij është e pranueshme ose jo, ju mund të shkoni Live në YouTube me mundësi të shumta audio që ju lejojnë të transmetoni vetëm audion e lojës, vetëm zërin tuaj, ose transmetoni audion e lojës së bashku me zërin tuaj dhe zërat e kujtdo në bisedën tuaj aktuale zanore.   Ky funksion lejon qasje të lehtë për të parë numrin e shikuesve të transmetimit në pjesën e sipërme të majtë të ekranit tuaj, por për momentin, akoma keni nevojë për qasje në një ekran ose pajisje të dytë për të parë bisedën e transmetimit tuaj të drejtpërdrejtë. Gjithashtu nuk është ende e qartë nëse mbështetja për transmetimin 4K është akoma e disponueshme. Gjithashtu nuk është konfirmuar nëse aftësia për të heshtur audion në lojë për transmetimet do të zbatohet ose jo në mënyrë që përdoruesit të shmangin çështjet e të drejtës së autorit me transmetimet e tyre sa herë që luan muzikë e licencuar.   Funksioni i Stadia për transmetimin e drejtpërdrejtë në YouTube ka filluar të shtrihet tek përdoruesit që nga 8 dhjetori, 2020  Stadia.com.   www.eklips.al

Kur Google nisi platformën e saj të lojrave Stadia të mbështetur në "cloud", shpalli jo vetëm hyrje pa shkarkim në lojëra ose instalime, por edhe mënyra më të lehta për të shpërndar lojën dhe komentet tuaja me miqtë, familjen dhe komunitetin e lojrave në përgjithësi. Sot Google ka bërë një hap të madh drejt këtij qëllimi origjinal me fillimin e transmetimit të drejtpërdrejtë në YouTube.

Mbajtaj e një prej premtimeve të shërbimit të nisur në nëntor 2019, Stadia tani do të mbështesë "Live" YouTube transmetim i drejtpërdrejtë për të gjithë përdoruesit e saj, që do të thotë se kushdo që dëshiron të shpërndaj lojën e tij, përfshirë lojtarët dhe zhvilluesit, do të jetë në gjendje ta bëjë këtë direkt nga Stadia në YouTube.

Thjesht duke shtypur një buton në kontrolluesin Stadia, duke i dhënë një titull transmetimit tuaj dhe duke treguar nëse përmbajtja e tij është e pranueshme ose jo, ju mund të shkoni Live në YouTube me mundësi të shumta audio që ju lejojnë të transmetoni vetëm audion e lojës, vetëm zërin tuaj, ose transmetoni audion e lojës së bashku me zërin tuaj dhe zërat e kujtdo në bisedën tuaj aktuale zanore.

Ky funksion lejon qasje të lehtë për të parë numrin e shikuesve të transmetimit në pjesën e sipërme të majtë të ekranit tuaj, por për momentin, akoma keni nevojë për qasje në një ekran ose pajisje të dytë për të parë bisedën e transmetimit tuaj të drejtpërdrejtë. Gjithashtu nuk është ende e qartë nëse mbështetja për transmetimin 4K është akoma e disponueshme. Gjithashtu nuk është konfirmuar nëse aftësia për të heshtur audion në lojë për transmetimet do të zbatohet ose jo në mënyrë që përdoruesit të shmangin çështjet e të drejtës së autorit me transmetimet e tyre sa herë që luan muzikë e licencuar.

Funksioni i Stadia për transmetimin e drejtpërdrejtë në YouTube ka filluar të shtrihet tek përdoruesit që nga 8 dhjetori, 2020  Stadia.com


www.eklips.al


Eklips.al ne youtube
Name

AGD,56,Albania Graphic Design,55,AR,3,Blur,1,Counter Strike,2,download,6,eklips.al,276,EklipsAL,1,eklipsin,1,GAME,3,GIF,2,Grand Theft Auto,1,GZA,34,Kompjutera,14,Laboratori.al,2,Lajme,170,MAKINA MOTORRA,16,MobileApp,2,Need for Speed,1,Paisje e Software,66,photoshop,3,Pro Evolution Soccer,1,Pyet eklipsin,54,Së shpejti,6,SHKARKO,3,Software,4,Teknologji,122,telefona,47,Tutoriale,55,video,72,wallpaper,7,
ltr
item
eklips.al: Lojrat e Stadia tani mund ti transmetoni në Youtube
Lojrat e Stadia tani mund ti transmetoni në Youtube
https://1.bp.blogspot.com/-1u0OnkJU6x4/X9HSvt8hI7I/AAAAAAAAF0c/O7cor0QWiEQhNrtz0gsmv7Q9cqE0r2E7QCLcBGAsYHQ/s16000/Lojrat%2Be%2BStadia%2Btani%2Bmund%2Bti%2Btransmetoni%2Bn%25C3%25AB%2BYoutube%2B%2B%2B%2Bwww.eklips.al.png
https://1.bp.blogspot.com/-1u0OnkJU6x4/X9HSvt8hI7I/AAAAAAAAF0c/O7cor0QWiEQhNrtz0gsmv7Q9cqE0r2E7QCLcBGAsYHQ/s72-c/Lojrat%2Be%2BStadia%2Btani%2Bmund%2Bti%2Btransmetoni%2Bn%25C3%25AB%2BYoutube%2B%2B%2B%2Bwww.eklips.al.png
eklips.al
https://www.eklips.al/2020/12/lojrat-e-stadia-tani-mund-ti.html
https://www.eklips.al/
https://www.eklips.al/
https://www.eklips.al/2020/12/lojrat-e-stadia-tani-mund-ti.html
true
521798252408112453
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts VIEW ALL Mëso më shumë Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All REKOMANDUAR PER JU LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Nuk u gjet ajo ju që kërkuat Kthehu në Kryefaqe E diel E hënë E martë E mërkurë E enjte E premte E shtunë E diel E hënë E martë E mërkurë E enjte E premte E shtunë Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nëntor Dhjetor Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nëntor Dhejtor tani 1 minutë më parë $$1$$ minuta më parë 1 orë më parë $$1$$ orë më parë Dje $$1$$ ditë më parë $$1$$ javë më parë më shume se 5 javë më parë Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy