Google ka publikuar një shtojcë për Chrome që shfaq detaje mbi rreklamat ne cdo web faqe | eklips.al
LAJME/fa-globe/ $type=complex$count=4$author=hide$cate=0 DOWNLOAD /fa-download/ $type=blogging$count=4$author=hide$cate=0 #btwcss

Google ka publikuar një shtojcë për Chrome që shfaq detaje mbi rreklamat ne cdo web faqe

Google ka publikuar një shtojcë për Chrome që shfaq detaje mbi rreklamat ne cdo web faqe
Në përpjekje për të ofruar më shumë informacion për përdoruesit e Google Chrome, ka lëshuar një shtojcë falas "Ads Transparency".

Kjo shtojcë përshkruhet nga kompania si: "pjesë e nismës së tyre të vazhdueshme për t'u dhënë njerëzve më shumë shikueshmëri në të dhënat e përdorura për të personalizuar rreklamat dhe më shumë kontroll mbi ato të dhëna." Të dhënat e treguara si për versionin alfa të puvlikuar në fillim të këti muaj përfshijnë sa rreklama janë të pranishme në faqen e internetit të ngarkuar, në cilat kompani reklamuese dhe reklamues janë të përfshirë, dhe çfarë informacioni personal nga përdoruesi është duke u përdorur për të shfaqur atë reklamë specifik.

Versioni aktual (alfa) i shtojcës funksionon vetëm me rreklama të publikuara nga Google. 
Ofruesit e rreklamave të palëve të treta do të përfshihen gjithashtu pasi të bien dakord për Skemën e Njoftimit të Google që është publikua në GitHub.Eklips.al ne youtube
Name

AGD,56,Albania Graphic Design,55,AR,3,Blur,1,Counter Strike,2,download,6,eklips.al,276,EklipsAL,1,eklipsin,1,GAME,3,GIF,2,Grand Theft Auto,1,GZA,34,Kompjutera,14,Laboratori.al,2,Lajme,170,MAKINA MOTORRA,16,MobileApp,2,Need for Speed,1,Paisje e Software,66,photoshop,3,Pro Evolution Soccer,1,Pyet eklipsin,54,Së shpejti,6,SHKARKO,3,Software,4,Teknologji,122,telefona,47,Tutoriale,55,video,72,wallpaper,7,
ltr
item
eklips.al: Google ka publikuar një shtojcë për Chrome që shfaq detaje mbi rreklamat ne cdo web faqe
Google ka publikuar një shtojcë për Chrome që shfaq detaje mbi rreklamat ne cdo web faqe
Google ka publikuar një shtojcë për Chrome që shfaq detaje mbi rreklamat ne cdo web faqe
https://1.bp.blogspot.com/-B_KWI2R15JI/XyujZDtl97I/AAAAAAAAFu4/u0AxRpWJa8IuovMqUwZCt8mYNqdiqxp4ACLcBGAsYHQ/d/Google%2Bka%2Bpublikuar%2Bnj%25C3%25AB%2Bshtojc%25C3%25AB%2Bp%25C3%25ABr%2BChrome%2Bq%25C3%25AB%2Bshfaq%2Bdetaje%2Bmbi%2Brreklamat%2Bne%2Bcdo%2Bweb%2Bfaqe%2B%2B%2B%2Bwww.eklips.al.png
https://1.bp.blogspot.com/-B_KWI2R15JI/XyujZDtl97I/AAAAAAAAFu4/u0AxRpWJa8IuovMqUwZCt8mYNqdiqxp4ACLcBGAsYHQ/s72-c-d/Google%2Bka%2Bpublikuar%2Bnj%25C3%25AB%2Bshtojc%25C3%25AB%2Bp%25C3%25ABr%2BChrome%2Bq%25C3%25AB%2Bshfaq%2Bdetaje%2Bmbi%2Brreklamat%2Bne%2Bcdo%2Bweb%2Bfaqe%2B%2B%2B%2Bwww.eklips.al.png
eklips.al
https://www.eklips.al/2020/08/google-ka-publikuar-nje-shtojce-per.html
https://www.eklips.al/
https://www.eklips.al/
https://www.eklips.al/2020/08/google-ka-publikuar-nje-shtojce-per.html
true
521798252408112453
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts VIEW ALL Mëso më shumë Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All REKOMANDUAR PER JU LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Nuk u gjet ajo ju që kërkuat Kthehu në Kryefaqe E diel E hënë E martë E mërkurë E enjte E premte E shtunë E diel E hënë E martë E mërkurë E enjte E premte E shtunë Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nëntor Dhjetor Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nëntor Dhejtor tani 1 minutë më parë $$1$$ minuta më parë 1 orë më parë $$1$$ orë më parë Dje $$1$$ ditë më parë $$1$$ javë më parë më shume se 5 javë më parë Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy