Google do të blej Fitbit për 2.1 bilion $ | eklips.al
LAJME/fa-globe/ $type=complex$count=4$author=hide$cate=0 DOWNLOAD /fa-download/ $type=blogging$count=4$author=hide$cate=0 #btwcss

Google do të blej Fitbit për 2.1 bilion $


Prodhuesi i pajisjeve Fitbit do ti shitet gjigandi të motorrit të kërkimit dhe shërbimeve të Internetit Google për 2.1 miliard dollarë. Të dy kompanitë njoftuan marrëveshjen më 2 nëntor.

Zëvendës Presidenti i Lartë i Google për Pajisjet dhe Shërbimet Rick Osterloh deklaroi se kjo blerje do të përdoret për të "investuar edhe më shumë" në Wear OS by Google dhe për të prodhuar më shumë pajisje të "Krijuara nga Google" të tilla si smartwatches dhe gjurmuesit e fitnesit.

Nuk dihet nëse fitbit app do të zëvendësojë aplikacionin e Google Fit, apo e kundërta.
Por për monentin të dy aplikacionet do të funksjonoin në iOS dhe Android.

Në njoftimi për shtyp të Fitbit që u njoftua shitja w kompanis u përmend qartë se qasja e kompanisë ndaj të dhënave të përdoruesve dhe udhëzuesve të sigurisë nuk do të ndryshojë.
Të dhënat për shëndetin e përdoruesve që grumbullohet nga harduerët dhe softuerët Fitbit "nuk do të përdoren për reklamat e Google." Nëse Google do ta ndryshojë apo jo këtë pasi të mbyll plotësisht proçesin e blerjes mbetet për tu parë
Blerja e Fitbit nga Google pritet të mbyllet me ligjërisht në vitin 2020.

www.eklips.al
Eklips.al ne youtube
Name

AGD,56,Albania Graphic Design,55,AR,3,Blur,1,Counter Strike,2,download,6,eklips.al,276,EklipsAL,1,eklipsin,1,GAME,3,GIF,2,Grand Theft Auto,1,GZA,34,Kompjutera,14,Laboratori.al,2,Lajme,170,MAKINA MOTORRA,16,MobileApp,2,Need for Speed,1,Paisje e Software,66,photoshop,3,Pro Evolution Soccer,1,Pyet eklipsin,54,Së shpejti,6,SHKARKO,3,Software,4,Teknologji,122,telefona,47,Tutoriale,55,video,72,wallpaper,7,
ltr
item
eklips.al: Google do të blej Fitbit për 2.1 bilion $
Google do të blej Fitbit për 2.1 bilion $
https://1.bp.blogspot.com/-DZgFJZm0AvY/XcfjzUSkbPI/AAAAAAAAFG8/QPCsLU1bNVca-VXhr6_QPa5Ab6hTxg2xwCLcBGAsYHQ/s1600/Google%2Bdo%2Bt%25C3%25AB%2Bblej%2BFitbit%2Bp%25C3%25ABr%2B2.1%2Bbilion%2B%2524%2B%2B%2B%2Bwww.eklips.al.png
https://1.bp.blogspot.com/-DZgFJZm0AvY/XcfjzUSkbPI/AAAAAAAAFG8/QPCsLU1bNVca-VXhr6_QPa5Ab6hTxg2xwCLcBGAsYHQ/s72-c/Google%2Bdo%2Bt%25C3%25AB%2Bblej%2BFitbit%2Bp%25C3%25ABr%2B2.1%2Bbilion%2B%2524%2B%2B%2B%2Bwww.eklips.al.png
eklips.al
https://www.eklips.al/2019/11/google-do-te-blej-fitbit-per-21-bilion.html
https://www.eklips.al/
https://www.eklips.al/
https://www.eklips.al/2019/11/google-do-te-blej-fitbit-per-21-bilion.html
true
521798252408112453
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts VIEW ALL Mëso më shumë Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All REKOMANDUAR PER JU LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Nuk u gjet ajo ju që kërkuat Kthehu në Kryefaqe E diel E hënë E martë E mërkurë E enjte E premte E shtunë E diel E hënë E martë E mërkurë E enjte E premte E shtunë Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nëntor Dhjetor Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nëntor Dhejtor tani 1 minutë më parë $$1$$ minuta më parë 1 orë më parë $$1$$ orë më parë Dje $$1$$ ditë më parë $$1$$ javë më parë më shume se 5 javë më parë Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy