Thunderbird 78 2020, do të përfshijë mbështetje për kriptimin e integruar | eklips.al
LAJME/fa-globe/ $type=complex$count=4$author=hide$cate=0 DOWNLOAD /fa-download/ $type=blogging$count=4$author=hide$cate=0 #btwcss

Thunderbird 78 2020, do të përfshijë mbështetje për kriptimin e integruar

Përdoruesit e Thunderbird të Mozilla do të marrë mbështetjen e integruar të kriptimit vitin e ardhshëm.

Kriptimi i emailit me OpenPGP dhe nënshkrimet dixhitale do të vij për përdoruesit e postës elektronike duke filluar që nga versioni 78. Ky funksionalitet do të heq vështirësin për të dërguar dhe marrë email të koduar duke mos kërkuar më shtojcën e Enigmail. Kjo do të plotësojë mbështetjen ekzistuese të integruar për postën elektronike të dërguara nga Protokolli i Sigurisë dhe i shumëfishta i postës elektronike (S / MIME).

Ndërkohë, zgjidhja e tanishme e kriptimit që mundësohet nga Enigmail do të mbështetet deri në versionin 68 Thunderbird në vjeshtë të vitit 2020. Versioni 68 është versioni i fundit i  postës elektronike që do të mbështesë Enigmail. Përdoruesit ekzistues të shtojcës Enigmail do të jenë në gjendje të migrojnë çelësat dhe cilësimet ekzistuese duke përdorur një asistent në versionin 78 të Thunderbird.

Versioni Thunderbird 68.1.1 është në dispozicion për shkarkim në Windows, macOS, dhe Linux përmes faqes zyrtare të internetit . KLIKO KËTU

www.eklips.al
Eklips.al ne youtube
Name

AGD,56,Albania Graphic Design,55,Blur,1,Counter Strike,2,download,6,eklips.al,268,EklipsAL,1,GAME,3,GIF,2,Grand Theft Auto,1,GZA,32,Kompjutera,14,Laboratori.al,2,Lajme,170,MAKINA MOTORRA,16,MobileApp,2,Need for Speed,1,Paisje e Software,66,photoshop,3,Pro Evolution Soccer,1,Pyet eklipsin,47,Së shpejti,6,SHKARKO,3,Software,4,Teknologji,122,telefona,47,Tutoriale,47,video,64,wallpaper,7,
ltr
item
eklips.al: Thunderbird 78 2020, do të përfshijë mbështetje për kriptimin e integruar
Thunderbird 78 2020, do të përfshijë mbështetje për kriptimin e integruar
https://1.bp.blogspot.com/-O0HUIddoNDg/XZ-E9RUuBVI/AAAAAAAAFEI/Ml3gyNeIkhwqv5uBKXzIDZpHz6GLiTvFQCLcBGAsYHQ/s1600/Thunderbird%2B78%2B2020%252C%2Bdo%2Bt%25C3%25AB%2Bp%25C3%25ABrfshij%25C3%25AB%2Bmb%25C3%25ABshtetje%2Bp%25C3%25ABr%2Bkriptimin%2Be%2Bintegruar%2B%2B%2B%2Bwww.eklips.al.png
https://1.bp.blogspot.com/-O0HUIddoNDg/XZ-E9RUuBVI/AAAAAAAAFEI/Ml3gyNeIkhwqv5uBKXzIDZpHz6GLiTvFQCLcBGAsYHQ/s72-c/Thunderbird%2B78%2B2020%252C%2Bdo%2Bt%25C3%25AB%2Bp%25C3%25ABrfshij%25C3%25AB%2Bmb%25C3%25ABshtetje%2Bp%25C3%25ABr%2Bkriptimin%2Be%2Bintegruar%2B%2B%2B%2Bwww.eklips.al.png
eklips.al
https://www.eklips.al/2019/10/thunderbird-78-2020-do-te-perfshije.html
https://www.eklips.al/
https://www.eklips.al/
https://www.eklips.al/2019/10/thunderbird-78-2020-do-te-perfshije.html
true
521798252408112453
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts VIEW ALL Lexo më shumë Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All REKOMANDUAR PER JU LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Nuk u gjet ajo që kërkuat Kthehu në Kryefaqe E diel E hënë E martë E mërkurë E enjte E premte E shtunë E diel E hënë E martë E mërkurë E enjte E premte E shtunë Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nëntor Dhjetor Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nëntor Dhejtor tani 1 minutë më parë $$1$$ minuta më parë 1 orë më parë $$1$$ orë më parë Dje $$1$$ ditë më parë $$1$$ javë më parë më shume se 5 javë më parë Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy