Steam do të publikoj Remote Play Together | eklips.al
LAJME/fa-globe/ $type=complex$count=4$author=hide$cate=0 DOWNLOAD /fa-download/ $type=blogging$count=4$author=hide$cate=0 #btwcss

Steam do të publikoj Remote Play Together

Steam kompania më e madhe e lojrave për PC do të prezantojë një shërbim të ri që u mundëson njerëzve të luajnë lojëra me multiplayer lokal së bashku në Internet me miqtë e tyre në Steam. Quhet Remote Play Together dhe ky shërbim do të publikohet në një lëshim beta për përdoruesit e Steam më 21 tetorit.

Dizenjuesi i Produkteve Valve Alden Kroll konfirmoi shërbimin e ardhshëm përmes një postimi në Twitter. Ai më tej sqaroi se ky shërbim "në të vërtetë është vetëm për lojëra me ekran të përbashkët ose me ekran të ndarë", duke deklaruar se shërbimi funksionon duke "transmetuar ekranin tuaj te shoku juaj dhe anasjelltas". Në të vërtetë, kjo do të thotë që të dy po shikoni në të njëjtën ekran dhe po luani në të njëjtin rast, njësoj sikur të ishit në të njëjtën dhomë.

Valve në një email për Forumin e Unitetit tregon se:

"Duke përdorur Remote Play Together Beta, një lojtar thjesht mund të nisë ndonjë lojë me mbështetje për multiplayer lokal, veçori të përbashkëta / ekraneve të ndara dhe më pas përmes mbivendosjes së Steam, ftoni një mik të bashkohet në lojën e tyre për të luajtur së bashku. Ftesa është njësoj si dorëzimi i një pulti të dytë te një mik. Kur miku pranon një ftesë për të luajtur, është sikur ata po luajnë krah për krah në të njëjtën paisje. Me Remote Play Së bashku miqtë mund të bashkohen duke përdorur pultat e tyre, zërin, audio dhe ekranin - pavarësisht nëse ata gjithashtu e zotërojnë lojën në Steam. "

www.eklips.al
Eklips.al ne youtube
Name

AGD,56,Albania Graphic Design,55,AR,3,Blur,1,Counter Strike,2,download,6,eklips.al,276,EklipsAL,1,eklipsin,1,GAME,3,GIF,2,Grand Theft Auto,1,GZA,34,Kompjutera,14,Laboratori.al,2,Lajme,170,MAKINA MOTORRA,16,MobileApp,2,Need for Speed,1,Paisje e Software,66,photoshop,3,Pro Evolution Soccer,1,Pyet eklipsin,54,Së shpejti,6,SHKARKO,3,Software,4,Teknologji,122,telefona,47,Tutoriale,55,video,72,wallpaper,7,
ltr
item
eklips.al: Steam do të publikoj Remote Play Together
Steam do të publikoj Remote Play Together
https://1.bp.blogspot.com/-fdTaUWkEpUU/XaM7HOt0FNI/AAAAAAAAFEU/dXuTyuV_5eQDDwQdRXQbCUoJHZo4OPVjACLcBGAsYHQ/s1600/Steam%2Bdo%2Bt%25C3%25AB%2Bpublikoj%2BRemote%2BPlay%2BTogether%2B%2B%2B%2Bwww.eklips.al.png
https://1.bp.blogspot.com/-fdTaUWkEpUU/XaM7HOt0FNI/AAAAAAAAFEU/dXuTyuV_5eQDDwQdRXQbCUoJHZo4OPVjACLcBGAsYHQ/s72-c/Steam%2Bdo%2Bt%25C3%25AB%2Bpublikoj%2BRemote%2BPlay%2BTogether%2B%2B%2B%2Bwww.eklips.al.png
eklips.al
https://www.eklips.al/2019/10/steam-do-te-publikoj-remote-play.html
https://www.eklips.al/
https://www.eklips.al/
https://www.eklips.al/2019/10/steam-do-te-publikoj-remote-play.html
true
521798252408112453
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts VIEW ALL Mëso më shumë Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All REKOMANDUAR PER JU LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Nuk u gjet ajo ju që kërkuat Kthehu në Kryefaqe E diel E hënë E martë E mërkurë E enjte E premte E shtunë E diel E hënë E martë E mërkurë E enjte E premte E shtunë Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nëntor Dhjetor Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nëntor Dhejtor tani 1 minutë më parë $$1$$ minuta më parë 1 orë më parë $$1$$ orë më parë Dje $$1$$ ditë më parë $$1$$ javë më parë më shume se 5 javë më parë Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy