Publikohen telefonat e rinj Nokia 6.2 dhe 7.2 | eklips.al
LAJME/fa-globe/ $type=complex$count=4$author=hide$cate=0 DOWNLOAD /fa-download/ $type=blogging$count=4$author=hide$cate=0 #btwcss

Publikohen telefonat e rinj Nokia 6.2 dhe 7.2

Në IFA 2019, kompania (HMD) njoftoi dy telefonat e saj të rinj me çmim të lirë: Nokia 6.2 dhe Nokia 7.2. Të dy telefonat kanë shumë ngjashmëri të përbashkëta për shkak të formës dhe dizenjos. Të dy ofrojnë një dizajn të rifreskuar që kombinon një pjesën e trupit prej alumini me një polimer të vendosur në majë, i cili është midis xhamit në pjesën e përparme dhe pjesës së pasme.

Pjesa e përparme e telefonave të 6.2 edhe për 7.2 ekrani është 6.3 inç FHD + me një pikë loti që përmban teknologjinë "PureDisplay" të Nokia, e cila premton përmirësim të saktësisë së ngjyrave dhe diapazonit. Telefonat gjithashtu do të shkallëzojnë të gjithë përmbajtjen në HDR, falë një procesori të dedikuar të ekranit.

Në anën e pasme, ekziston një sensor i gjurmëve të gishtërinjve dhe një kamerat treshe, megjithëse 6.2 dhe 7.2 ofrojnë specifika të ndryshme sa i përket fotografisë, gjë që çon në ndryshimin parësor midis dy telefonave.
6.2 më çmim më të lirë ka një kamër kryesor 16 megapiksel, një lentë këndi me gjerësi 118 shkallë në 8 megapikselë, dhe një sensor të thellësisë për të shkrepur në modalitetin e portreteve.
7.2 gjithashtu ka një sistem me tre kamera, por me specifika shumë më të mira: ai përmban një sensor gjysmë inç për një aparat fotografik kryesor 48 megapiksel, së bashku me të njëjtin lente me kënd të gjerë 8-megapiksel 118 shkallë dhe sensorin e thellësisë 5-megapiksel .

Dallimet gjithashtu shtrihen në CPU: Nokia 6.2 ka një procesor më të dobët, duke ofruar një chipset Qualcomm 636, krahasuar me Qualcomm 660 në Nokia 7.2. Për më tepër, 7.2 do të ketë një panel mbrapa të xhamit të ngrirë për të ndihmuar në diferencimin e tij, së bashku me një opsion të tretë, të mrekullueshëm me ngjyra jeshile cian. Të dy telefonat do të ofrojnë 4 GB RAM dhe një bateri 3.500 mAh, së bashku me një buton të dedikuar Google Assistant.

Nokia 6.2 do të jetë në dispozicion për 209 euro. dhe Nokia 7.2 do të kushtojë 349 dollarë. Mendohet se në treg do të dalin në fund të shtatorit.

www.eklips.alEklips.al ne youtube
Name

AGD,56,Albania Graphic Design,55,AR,3,Blur,1,Counter Strike,2,download,6,eklips.al,276,EklipsAL,1,eklipsin,1,GAME,3,GIF,2,Grand Theft Auto,1,GZA,34,Kompjutera,14,Laboratori.al,2,Lajme,170,MAKINA MOTORRA,16,MobileApp,2,Need for Speed,1,Paisje e Software,66,photoshop,3,Pro Evolution Soccer,1,Pyet eklipsin,54,Së shpejti,6,SHKARKO,3,Software,4,Teknologji,122,telefona,47,Tutoriale,55,video,72,wallpaper,7,
ltr
item
eklips.al: Publikohen telefonat e rinj Nokia 6.2 dhe 7.2
Publikohen telefonat e rinj Nokia 6.2 dhe 7.2
https://1.bp.blogspot.com/-eQ4eHmFz7io/XXTNncYiAXI/AAAAAAAAFAY/Em7GAvunZw0onSiMu7uJt6l70vvusJg-gCLcBGAs/s1600/Publikohen%2Btelefonat%2Be%2Brinj%2BNokia%2B6.2%2Bdhe%2B7.2%2B%2B%2B%2Bwww.eklips.al.png
https://1.bp.blogspot.com/-eQ4eHmFz7io/XXTNncYiAXI/AAAAAAAAFAY/Em7GAvunZw0onSiMu7uJt6l70vvusJg-gCLcBGAs/s72-c/Publikohen%2Btelefonat%2Be%2Brinj%2BNokia%2B6.2%2Bdhe%2B7.2%2B%2B%2B%2Bwww.eklips.al.png
eklips.al
https://www.eklips.al/2019/09/publikohen-telefonat-e-rinj-nokia-62.html
https://www.eklips.al/
https://www.eklips.al/
https://www.eklips.al/2019/09/publikohen-telefonat-e-rinj-nokia-62.html
true
521798252408112453
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts VIEW ALL Mëso më shumë Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All REKOMANDUAR PER JU LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Nuk u gjet ajo ju që kërkuat Kthehu në Kryefaqe E diel E hënë E martë E mërkurë E enjte E premte E shtunë E diel E hënë E martë E mërkurë E enjte E premte E shtunë Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nëntor Dhjetor Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nëntor Dhejtor tani 1 minutë më parë $$1$$ minuta më parë 1 orë më parë $$1$$ orë më parë Dje $$1$$ ditë më parë $$1$$ javë më parë më shume se 5 javë më parë Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy