Gjithçka që u prezantua në Apple Special Event Video | eklips.al
LAJME/fa-globe/ $type=complex$count=4$author=hide$cate=0 DOWNLOAD /fa-download/ $type=blogging$count=4$author=hide$cate=0 #btwcss

Gjithçka që u prezantua në Apple Special Event Video


Gjithçka që u prezantua në Apple Special Event, këtë herë duke u përqëndruar në azhurnimet për shërbimet ekzistuese krahas prezantimeve të produkteve të reja në linjat e tyre Apple Watch, iPhone, dhe iPad.

Konferenca filloi me detaje rreth Apple Arcade. Me çmim 5 dollarë në muaj për të gjithë pjestarët e familjes (deri në 6 persona), shërbimi do të lejojë një provë falas 1 muaj kur të fillojë më 19 shtator 2019 në 150 vende me qasje në mbi 100 lojëra. Që pëfshin 51 lojëra të tilla si Rayman nga Ubisoft dhe PAC-MAN nga Bandai Namco.

Apple TV + do të ketë një fillim më 1 nëntorit 2019, me shfaqje të reja për çdo muaj. Do të jetë në dispozicion në 100 vende për 5 dollarë në muaj për të gjithë pjestarët e familjes. Përveç këtij çmimi, duke filluar nga dita e prezantimit të ngjares së Apple, kur blini një iPhone, iPad, Apple Watch ose Apple TV, do të merrni 1 vit Apple TV + të përfshirë falas. Shërbimi do të jetë i disponueshëm përmes aplikacionit Apple TV në të gjitha pajisjet që është në dispozicion, duke përfshirë edhe TV të zgjuar të mbështetur nga markat si Samsung.

Pas këtyre azhurnimeve të shërbimeve, konferenca kaloi pjesën tjetër të kohës së saj duke shfaqur pajisje të reja.

Një model i ri iPad i gjeneratës së 7-të 10,2 inç do të lançohet në 30 shtator për të përkuar me iPadOS-in e ri, mundëson menaxhimin më të lehtë të projekteve që përdorin shumë aplikacione, vazhdon të mbështesë Apple Pencil, iPad-i i ri fillon me 330 dollarë dollarë, 300 dollarë për klientët që kan ne thelb arsimin.

Për Apple Watch, u njoftuan tre studime të reja të kërkimit shëndetësor (për dëgjimin, shëndetin e grave dhe lëvizjen dhe shëndetin e zemrës). Për harduerin, u njoftua Apple Watch Series 5, me ekranin Retina gjithnjë me teknologji oksid polikristaline të temperaturës së ulët (LTPO) që mbështet rregullimin dinamik të ritmit të rifreskimit nga 1 deri në 60 herz në mënyrë që të ruajë jetëgjatësinë e baterisë 18-orëshe.
Ajo gjithashtu përmban një busull të integruar që përkon me Apple Maps të azhurnuar dhe aplikacioni i ri i Compass duke mbështetur gjithashtu aplikacione të palëve të treta. Modelet celulare do të shfaqin gjithashtu mbështetje të zgjeruar për thirrjet e shërbimit mjekësor ndërkombëtar pa pasur nevojë e një iPhone të lishyr me të.
Çmimet në linjën GPS të serisë 5 fillojnë nga 400 dollarë, ndërsa celulari fillon me 500 dollarë, dhe ato do të jenë në dispozicion në dyqane më 20 shtator. Krahas fillimit të Serisë 5, Seria 3 po sheh një rënie çmimesh në 200 dollarë për modelin GPS.

Duke kaluar në pjesën më të pritur të prezantimit, iPhone 11.
IPhone u prezantua duke shfaqur xhamin më të fortë në një smartphone së bashku me 6 ngjyra (vjollcë, të zezë, të bardhë, të verdhë, jeshile dhe të kuqe), iPhone 11 përmban të njëjtin ekran LCD "Liquid Retina HD" të iPhone XR nga viti i kaluar. E reja e këti vit është një sistem kamerash të dyfishtë që përfshin një kamerë ultra të gjerë me një pamje të shkallës 120 gradë, si dhe çipin A13 Bionic, i cili është CPU dhe GPU më i shpejtë në një smartphone. Bateria zgjat 1 orë më shumë se iPhone XR. Çmimi për iPhone 11 fillon nga 700 dollarë.

Gjithashtu Apple prezantoj iPhone 11 Pro dhe Pro Max. Me një sistem 3 kamerash (me mbështetje për zmadhimin optik 4x) dhe 4 opsione me ngjyra (Midnight Green, Space Grey, Argjend dhe Ar) në të dy modelet 5.8 inç dhe 6.5 inç, si dhe një ekran OLED "Super Retina" (zyrtarisht e quajtur Super Retina XDR Display për shkak të specifikave të tij të krahasueshme me monitorin e dedikuar Pro Display XDR), telefonat e rinj përfshijnë një kohëzgjatje të baterisë 4 orë më të gjatë për 5.8 inç Pro (krahasuar me iPhone XS) dhe 5 orë më të gjatë të baterisë për Pro Max 6.5 inç (krahasuar me iPhone XS Max). Përveç azhurnimeve të harduerit, teknologjia e re e imazhit "Deep Fusion" në këto telefona përdor makinën që mëson të bëjë fotografi në dritë të ulët dhe të mesme, duke shkrepur 9 foto (4 foto të shkurtra të shkrepya para se të shtypet butoni i shkrepjes, 1 foto preview  , dhe 4 pas), duke bashkuar më të mirën e të gjitha fotove në 1 foto. IPhone 11 Pro fillon me 1.000 dollarë, ndërsa iPhone 11 Pro Max fillon me 1100 dollarë.

Përveç këtyre iPhone-ve të rinj, iPhone 8 i vjetër do të shitet me 450 dollarë, dhe iPhone XR i vitit të kaluar do të shitet me 600 dollarë. Para-porositë do të fillojnë të Premten, 13 Shtator. Ndërsa iPhone 11 në 20 Shtator 2019.

Çipi brenda serisë 11, A13, është i aftë të bëj 1 trilionë veprime për sekondë, me mbështetje për përpunimin e gjuhës natyrore dhe funksionalitete të tij.

iOS 13 është planifikuar të publikohet të enjten, më 19 shtator, vetëm një ditë të vetme përpara daljes në treg të iPhone 11, 11 Pro, dhe 11 Pro Max.

www.eklips.al

Eklips.al ne youtube
Name

AGD,56,Albania Graphic Design,55,AR,3,Blur,1,Counter Strike,2,download,6,eklips.al,276,EklipsAL,1,eklipsin,1,GAME,3,GIF,2,Grand Theft Auto,1,GZA,34,Kompjutera,14,Laboratori.al,2,Lajme,170,MAKINA MOTORRA,16,MobileApp,2,Need for Speed,1,Paisje e Software,66,photoshop,3,Pro Evolution Soccer,1,Pyet eklipsin,54,Së shpejti,6,SHKARKO,3,Software,4,Teknologji,122,telefona,47,Tutoriale,55,video,72,wallpaper,7,
ltr
item
eklips.al: Gjithçka që u prezantua në Apple Special Event Video
Gjithçka që u prezantua në Apple Special Event Video
https://1.bp.blogspot.com/-79k9xYmbKqY/XXu5qeSI_MI/AAAAAAAAFBk/7bKEFWZGCyckgiCzV4HIdTSEpQ4CYdwAQCLcBGAsYHQ/s1600/Gjith%25C3%25A7ka%2Bq%25C3%25AB%2Bu%2Bprezantua%2Bn%25C3%25AB%2BApple%2BSpecial%2BEvent%2B%2B%2B%2Bwww.eklips.al.png
https://1.bp.blogspot.com/-79k9xYmbKqY/XXu5qeSI_MI/AAAAAAAAFBk/7bKEFWZGCyckgiCzV4HIdTSEpQ4CYdwAQCLcBGAsYHQ/s72-c/Gjith%25C3%25A7ka%2Bq%25C3%25AB%2Bu%2Bprezantua%2Bn%25C3%25AB%2BApple%2BSpecial%2BEvent%2B%2B%2B%2Bwww.eklips.al.png
eklips.al
https://www.eklips.al/2019/09/gjithcka-qe-u-prezantua-ne-apple.html
https://www.eklips.al/
https://www.eklips.al/
https://www.eklips.al/2019/09/gjithcka-qe-u-prezantua-ne-apple.html
true
521798252408112453
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts VIEW ALL Mëso më shumë Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All REKOMANDUAR PER JU LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Nuk u gjet ajo ju që kërkuat Kthehu në Kryefaqe E diel E hënë E martë E mërkurë E enjte E premte E shtunë E diel E hënë E martë E mërkurë E enjte E premte E shtunë Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nëntor Dhjetor Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nëntor Dhejtor tani 1 minutë më parë $$1$$ minuta më parë 1 orë më parë $$1$$ orë më parë Dje $$1$$ ditë më parë $$1$$ javë më parë më shume se 5 javë më parë Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy