Facebook ka prezantuar Horizon, një rrjet social për realitetin virtual të Oculus | eklips.al
LAJME/fa-globe/ $type=complex$count=4$author=hide$cate=0 DOWNLOAD /fa-download/ $type=blogging$count=4$author=hide$cate=0 #btwcss

Facebook ka prezantuar Horizon, një rrjet social për realitetin virtual të Oculus

Në konferencën e 6 të Oculus Connect u njoftua se po zhvillohet një "botë sociale VR" që do të quhet Facebook Horizon. Facebook Horizon është, në thelb ashtu si VRChat.
Lojë do të lejojë lojtarët e saj të bashkëveprojnë në një mënyrë të thjeshtë ashtu siç mund ta përdorin atë si një hapësirë ​​për t'u ulur me miqtë ose për të takuar njerëz të rinj. Gjithashtu përdoruesit do të jenë në gjendje të bëjnë projektim dhe ndërtim të hapësirave dhe aktiviteteve të reja përmes asaj që ekipi i zhvillimit quan " World Builder, "një koleksion mjetesh që supozohet të jenë të lehta për t’u përdorur.

Për të mbajtur të sigurt Facebook Horizon për përdoruesit e të gjitha moshave që do të veshin pajisjet e realitetit virtual, Facebook do të implementojë moderatorë dhe udhëzues njerëzorë, të quajtur Horizon Locals. Gjithashtu do të ketë mjete të reja të sigurisë të paspecifikuara që gjigandi i rrjetit social do të përfshijë .

Facebook Horizon do të publikohet në vitit 2020. Ndërkohë, të dyja Hapësirat në Facebook dhe Dhomat e Oculus do të mbyllen më 25 tetor të këtij viti. Të interesuar për të provuar rrjetin e ri social virtual mund të regjistrohen për qasje beta në faqen zyrtare të Facebook Horizon . Lojë do të jetë e disponueshme përmes dyqanit të aplikacionit Oculus Experience për linjën e tij të kufjeve VR.


www.eklips.al


Eklips.al ne youtube
Name

AGD,56,Albania Graphic Design,55,AR,3,Blur,1,Counter Strike,2,download,6,eklips.al,276,EklipsAL,1,eklipsin,1,GAME,3,GIF,2,Grand Theft Auto,1,GZA,34,Kompjutera,14,Laboratori.al,2,Lajme,170,MAKINA MOTORRA,16,MobileApp,2,Need for Speed,1,Paisje e Software,66,photoshop,3,Pro Evolution Soccer,1,Pyet eklipsin,54,Së shpejti,6,SHKARKO,3,Software,4,Teknologji,122,telefona,47,Tutoriale,55,video,72,wallpaper,7,
ltr
item
eklips.al: Facebook ka prezantuar Horizon, një rrjet social për realitetin virtual të Oculus
Facebook ka prezantuar Horizon, një rrjet social për realitetin virtual të Oculus
https://1.bp.blogspot.com/-y2JkAaHI1VE/XY5I3JiGsvI/AAAAAAAAFDo/J-exg03_gngt2XSJi01_gMdFPFTTkNYowCLcBGAsYHQ/s1600/Facebook%2Bka%2Bprezantuar%2BHorizon%252C%2Bnj%25C3%25AB%2Brrjet%2Bsocial%2Bp%25C3%25ABr%2Brealitetin%2Bvirtual%2Bt%25C3%25AB%2BOculus%2B%2B%2B%2Bwww.eklips.al.png
https://1.bp.blogspot.com/-y2JkAaHI1VE/XY5I3JiGsvI/AAAAAAAAFDo/J-exg03_gngt2XSJi01_gMdFPFTTkNYowCLcBGAsYHQ/s72-c/Facebook%2Bka%2Bprezantuar%2BHorizon%252C%2Bnj%25C3%25AB%2Brrjet%2Bsocial%2Bp%25C3%25ABr%2Brealitetin%2Bvirtual%2Bt%25C3%25AB%2BOculus%2B%2B%2B%2Bwww.eklips.al.png
eklips.al
https://www.eklips.al/2019/09/facebook-ka-prezantuar-horizon-nje.html
https://www.eklips.al/
https://www.eklips.al/
https://www.eklips.al/2019/09/facebook-ka-prezantuar-horizon-nje.html
true
521798252408112453
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts VIEW ALL Mëso më shumë Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All REKOMANDUAR PER JU LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Nuk u gjet ajo ju që kërkuat Kthehu në Kryefaqe E diel E hënë E martë E mërkurë E enjte E premte E shtunë E diel E hënë E martë E mërkurë E enjte E premte E shtunë Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nëntor Dhjetor Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nëntor Dhejtor tani 1 minutë më parë $$1$$ minuta më parë 1 orë më parë $$1$$ orë më parë Dje $$1$$ ditë më parë $$1$$ javë më parë më shume se 5 javë më parë Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy