Android 10 për telefonat Pixel dhe së shpejti në celularët e tjerë | eklips.al
LAJME/fa-globe/ $type=complex$count=4$author=hide$cate=0 DOWNLOAD /fa-download/ $type=blogging$count=4$author=hide$cate=0 #btwcss

Android 10 për telefonat Pixel dhe së shpejti në celularët e tjerë


Google ka njoftuar sot që Android 10 është në dispozicion për telefonave Pixel.
Njohur gjatë periudhës së tij të testimit beta si Android Q, Android 10 heq dorë nga linja e zakonshme e sistemit operativ të nofkave tematike për një qasje numerike.
Kjo përkon me një ndryshim të plotë për logon dhe markën e përgjithshme të Android.

Postimi i Google në blogu zyrtar që njofton disponueshmërinë e Android 10 përmend disa veçori kryesore të futura në versionin e fundit të sistemit operativ mobil më të përdorur në botë, duke përfshirë:


  1. Të dy opsionet e sistemit operativ të gjerë dhe opsione të errëta . 
  2. Njoftimet "Heshtur" që nuk do të shfaqen në ekranin e pajisjes tuaj, duke siguruar që çdo njoftim i panevojshëm nuk do të shfaqet në telefonin tuaj. 
  3. Transmetimi i drejtpërdrejtë audio në pajisjet e aparatit të dëgjimit që lejon të përdoren nga Android si kufje Bluetooth. 
  4. Një "Focus mode" që ju lejon të ndaloni aplikacionet të cilat ju shpërqendroin duke përdorur një trokitje të lehtë. Kjo ndalon njoftimet dhe ju bën që të mos hapni aplikacionet që keni caktuar se po ju shpërqendrojnë. 
  5. Një tipar i ardhshëm Live Caption do të përshkruajë automatikisht videot, podcast dhe mesazhet audio në çdo aplikacion dhe përmbajtje, duke përfshirë gjërat që keni regjistruar ose bërë vetë.


Sa i përket azhornimit në telefonat që nuik jan Pixel dhe pajisjet e tjera Android, Google ka thënë se është duke "punuar me ... partnerë për të lançuar dhe azhurnuar pajisjet në Android 10 këtë vit".
Më shumë informacion mbi Android 10 mund të gjenden në faqen zyrtare të sistemit operativ KLIKO KËTU .

www.eklips.al


Eklips.al ne youtube
Name

AGD,56,Albania Graphic Design,55,AR,3,Blur,1,Counter Strike,2,download,6,eklips.al,276,EklipsAL,1,eklipsin,1,GAME,3,GIF,2,Grand Theft Auto,1,GZA,34,Kompjutera,14,Laboratori.al,2,Lajme,170,MAKINA MOTORRA,16,MobileApp,2,Need for Speed,1,Paisje e Software,66,photoshop,3,Pro Evolution Soccer,1,Pyet eklipsin,54,Së shpejti,6,SHKARKO,3,Software,4,Teknologji,122,telefona,47,Tutoriale,55,video,72,wallpaper,7,
ltr
item
eklips.al: Android 10 për telefonat Pixel dhe së shpejti në celularët e tjerë
Android 10 për telefonat Pixel dhe së shpejti në celularët e tjerë
https://1.bp.blogspot.com/-R_FFnvcjx4g/XW9R7MSpoMI/AAAAAAAAE_k/zKfPb9V1LrEAMe9Xf4NLTszDF9_Z7dU0ACLcBGAs/s1600/Android%2B10%2Bp%25C3%25ABr%2Btelefonat%2BPixel%2Bdhe%2Bs%25C3%25AB%2Bshpejti%2Bn%25C3%25AB%2Bcelular%25C3%25ABt%2Be%2Btjer%25C3%25AB%2B%2B%2Bwww.eklips.al.png
https://1.bp.blogspot.com/-R_FFnvcjx4g/XW9R7MSpoMI/AAAAAAAAE_k/zKfPb9V1LrEAMe9Xf4NLTszDF9_Z7dU0ACLcBGAs/s72-c/Android%2B10%2Bp%25C3%25ABr%2Btelefonat%2BPixel%2Bdhe%2Bs%25C3%25AB%2Bshpejti%2Bn%25C3%25AB%2Bcelular%25C3%25ABt%2Be%2Btjer%25C3%25AB%2B%2B%2Bwww.eklips.al.png
eklips.al
https://www.eklips.al/2019/09/android-10-per-telefonat-pixel-dhe-se.html
https://www.eklips.al/
https://www.eklips.al/
https://www.eklips.al/2019/09/android-10-per-telefonat-pixel-dhe-se.html
true
521798252408112453
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts VIEW ALL Mëso më shumë Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All REKOMANDUAR PER JU LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Nuk u gjet ajo ju që kërkuat Kthehu në Kryefaqe E diel E hënë E martë E mërkurë E enjte E premte E shtunë E diel E hënë E martë E mërkurë E enjte E premte E shtunë Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nëntor Dhjetor Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nëntor Dhejtor tani 1 minutë më parë $$1$$ minuta më parë 1 orë më parë $$1$$ orë më parë Dje $$1$$ ditë më parë $$1$$ javë më parë më shume se 5 javë më parë Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy