Një partner i Instagram ka mbledhur fshehurazi të dhena nga miliona përdoruesve | eklips.al
LAJME/fa-globe/ $type=complex$count=4$author=hide$cate=0 DOWNLOAD /fa-download/ $type=blogging$count=4$author=hide$cate=0 #btwcss

Një partner i Instagram ka mbledhur fshehurazi të dhena nga miliona përdoruesve

Business Insider zbuloi se një prej kontraktuesve të Instagram për marketingut ka qenë duke mbledhur fshehurazi miliona të dhëna të personale të përdoruesve.
HYP3R, një nga firmat e marketingut që Instagram punësoi për të ndihmuar në ndërtimin e rrjetit të saj gjithnjë në rritje, ka mbledhur fshehurazi dhe ruajtur vendndodhjen dhe të dhëna të tjera personale rreth miliona përdoruesve të Instagram pa ndonjë njoftim apo pa kërkuar leje.

Ky trajtim i të dhënave të përdoruesve është qartë kundër politikave të Instagram -it dhe cenon drejtpërdrejt privatësinë e përdoruesve të tij. Një zëdhënës i Facebook-ut ka deklaruar për TechCrunch :

"Veprimet e HYP3R nuk sanksionoijnë dhe shkelin politikat tona. Si rezultat, ne i kemi hequr HYP3R nga platforma jonë. Ne kemi bërë gjithashtu një ndryshim të produktit që duhet të ndihmojë në parandalimin e kompanive të tjera, që të heqin vendodhjen nga postimet publik."

www.eklips.al
Eklips.al ne youtube
Name

AGD,56,Albania Graphic Design,55,AR,3,Blur,1,Counter Strike,2,download,6,eklips.al,276,EklipsAL,1,eklipsin,1,GAME,3,GIF,2,Grand Theft Auto,1,GZA,34,Kompjutera,14,Laboratori.al,2,Lajme,170,MAKINA MOTORRA,16,MobileApp,2,Need for Speed,1,Paisje e Software,66,photoshop,3,Pro Evolution Soccer,1,Pyet eklipsin,54,Së shpejti,6,SHKARKO,3,Software,4,Teknologji,122,telefona,47,Tutoriale,55,video,72,wallpaper,7,
ltr
item
eklips.al: Një partner i Instagram ka mbledhur fshehurazi të dhena nga miliona përdoruesve
Një partner i Instagram ka mbledhur fshehurazi të dhena nga miliona përdoruesve
https://1.bp.blogspot.com/-0NpB6ZERVGI/XVAvPJ-3phI/AAAAAAAAE6U/5PUOEcghAw0eFSMCsBnuQFxuj567EHbbwCLcBGAs/s1600/Nj%25C3%25AB%2Bpartner%2Bi%2BInstagram%2Bka%2Bmbledhur%2Bfshehurazi%2Bt%25C3%25AB%2Bdhena%2Bnga%2Bmiliona%2Bp%25C3%25ABrdoruesve%2B%2B%2Bwww.eklips.al.png
https://1.bp.blogspot.com/-0NpB6ZERVGI/XVAvPJ-3phI/AAAAAAAAE6U/5PUOEcghAw0eFSMCsBnuQFxuj567EHbbwCLcBGAs/s72-c/Nj%25C3%25AB%2Bpartner%2Bi%2BInstagram%2Bka%2Bmbledhur%2Bfshehurazi%2Bt%25C3%25AB%2Bdhena%2Bnga%2Bmiliona%2Bp%25C3%25ABrdoruesve%2B%2B%2Bwww.eklips.al.png
eklips.al
https://www.eklips.al/2019/08/nje-partner-i-instagram-ka-mbledhur.html
https://www.eklips.al/
https://www.eklips.al/
https://www.eklips.al/2019/08/nje-partner-i-instagram-ka-mbledhur.html
true
521798252408112453
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts VIEW ALL Mëso më shumë Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All REKOMANDUAR PER JU LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Nuk u gjet ajo ju që kërkuat Kthehu në Kryefaqe E diel E hënë E martë E mërkurë E enjte E premte E shtunë E diel E hënë E martë E mërkurë E enjte E premte E shtunë Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nëntor Dhjetor Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nëntor Dhejtor tani 1 minutë më parë $$1$$ minuta më parë 1 orë më parë $$1$$ orë më parë Dje $$1$$ ditë më parë $$1$$ javë më parë më shume se 5 javë më parë Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy