Në Parallels 15 për Mac funksionon dhe DirectX 11 | eklips.al
LAJME/fa-globe/ $type=complex$count=4$author=hide$cate=0 DOWNLOAD /fa-download/ $type=blogging$count=4$author=hide$cate=0 #btwcss

Në Parallels 15 për Mac funksionon dhe DirectX 11

Versioni 15 i Parallels është publikuar dhe ka sjellë mundësinë që të hap cdo program që punon me DirectX të mundësuar nga Apple's Metal.

Siç detajohet në Webfaqen zyrtare të Parallels , versioni 15 tani është në përputhje me versionet DirectX 9 deri në 11, me këtë pajtueshmëri të rigjeneruar dhe azhurnuar rishtazi të mundësuar nga API e Apple. Kjo pajtueshmëri do të sigurojë që përdoruesit të mund të hapin  aplikacione dhe lojëra që mbështeten në fuqinë e përpunimit grafik DirectX. Meqenëse kjo mbështetje është duke u zbatuar në Metal, performanca do të rritet në mënyrë drastike në krahasim me më parë.

Gjithashtu Parallels 15 do të jetë menjëherë në përputhje me versionin e ardhshëm të macOS Catalina në Sidecar. Ai gjithashtu do të përfshijë karakteristika të tjera të përshtatshme si p.sh. ju lejon të dërgoni skedarë duke përdorur një aplikacion të postës elektronike të Windows direkt nga brenda Finder dhe mbështetje të zgjeruar për sistemet operative të Linux . Përfshihet gjithashtu mbështetje për më shumë pajisje Bluetooth, mbështetje për zvarritjen dhe hedhjen e screenshot nga macOS në Windows 10 , dhe më shumë.

Paralelet 15 është në dispozicion tani për macOS dhe është në përputhje me versionet 10.12 Sierra dhe do të jetë në përputhje me 10.15 e ardhshëm Catalina.

www.eklips.al

Eklips.al ne youtube
Name

AGD,56,Albania Graphic Design,55,AR,3,Blur,1,Counter Strike,2,download,6,eklips.al,276,EklipsAL,1,eklipsin,1,GAME,3,GIF,2,Grand Theft Auto,1,GZA,34,Kompjutera,14,Laboratori.al,2,Lajme,170,MAKINA MOTORRA,16,MobileApp,2,Need for Speed,1,Paisje e Software,66,photoshop,3,Pro Evolution Soccer,1,Pyet eklipsin,54,Së shpejti,6,SHKARKO,3,Software,4,Teknologji,122,telefona,47,Tutoriale,55,video,72,wallpaper,7,
ltr
item
eklips.al: Në Parallels 15 për Mac funksionon dhe DirectX 11
Në Parallels 15 për Mac funksionon dhe DirectX 11
https://1.bp.blogspot.com/-BblMVu3kMj8/XVphv66fS5I/AAAAAAAAE9c/diGrYz566mENCuTgx3qPjxnnxcnNOhfnwCLcBGAs/s1600/N%25C3%25AB%2BParallels%2B15%2Bp%25C3%25ABr%2BMac%2Bfunksionon%2Bdhe%2BDirectX%2B11%2B%2B%2B%2Bwww.eklips.al.png
https://1.bp.blogspot.com/-BblMVu3kMj8/XVphv66fS5I/AAAAAAAAE9c/diGrYz566mENCuTgx3qPjxnnxcnNOhfnwCLcBGAs/s72-c/N%25C3%25AB%2BParallels%2B15%2Bp%25C3%25ABr%2BMac%2Bfunksionon%2Bdhe%2BDirectX%2B11%2B%2B%2B%2Bwww.eklips.al.png
eklips.al
https://www.eklips.al/2019/08/ne-parallels-15-per-mac-funksionon-dhe.html
https://www.eklips.al/
https://www.eklips.al/
https://www.eklips.al/2019/08/ne-parallels-15-per-mac-funksionon-dhe.html
true
521798252408112453
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts VIEW ALL Mëso më shumë Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All REKOMANDUAR PER JU LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Nuk u gjet ajo ju që kërkuat Kthehu në Kryefaqe E diel E hënë E martë E mërkurë E enjte E premte E shtunë E diel E hënë E martë E mërkurë E enjte E premte E shtunë Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nëntor Dhjetor Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nëntor Dhejtor tani 1 minutë më parë $$1$$ minuta më parë 1 orë më parë $$1$$ orë më parë Dje $$1$$ ditë më parë $$1$$ javë më parë më shume se 5 javë më parë Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy