Huawei zyrtarisht njofton HarmonyOS | eklips.al
LAJME/fa-globe/ $type=complex$count=4$author=hide$cate=0 DOWNLOAD /fa-download/ $type=blogging$count=4$author=hide$cate=0 #btwcss

Huawei zyrtarisht njofton HarmonyOS

Gjigandi i teknologjisë kineze Huawei ka njoftuar në konferencën e tij vjetore të zhvilluesve se po zhvillon një sistem të ri operativ me burim të hapur të quajtur HarmonyOS.

Sipas Richard Yu, shefi ekzekutiv i Huawei për grupin e biznesit të konsumatorëve të kompanisë, HarmonyOS ka qenë në zhvillim për dy vjetsh. Ai synon të përfshihet listën e plotë të pajisjeve të kompanisë si një ndërfaqe e unifikuar për klientët. Kjo përfshin TV-të, pajisjet e Internetit dhe smartphonët e tabletët e tyre.

HarmonyOS do të synojë të jetë në përputhje me HTML5, Linux dhe, më e rëndësishmja, me aplikacionet Android. Thënë kështu, aplikacionet Android do të duhet të përfshihen, një proces që Yu i referohet si "shumë lehtë". Pavarësisht se HarmonyOS është burim i hapur, Huawei nuk do t'i lejojë përdoruesit të kenë qasje rrënjësore në pajisjet e tyre, duke përmendur se ky është një rrezik sigurie.

www.eklips.al

Eklips.al ne youtube
Name

AGD,56,Albania Graphic Design,55,AR,3,Blur,1,Counter Strike,2,download,6,eklips.al,276,EklipsAL,1,eklipsin,1,GAME,3,GIF,2,Grand Theft Auto,1,GZA,34,Kompjutera,14,Laboratori.al,2,Lajme,170,MAKINA MOTORRA,16,MobileApp,2,Need for Speed,1,Paisje e Software,66,photoshop,3,Pro Evolution Soccer,1,Pyet eklipsin,54,Së shpejti,6,SHKARKO,3,Software,4,Teknologji,122,telefona,47,Tutoriale,55,video,72,wallpaper,7,
ltr
item
eklips.al: Huawei zyrtarisht njofton HarmonyOS
Huawei zyrtarisht njofton HarmonyOS
https://1.bp.blogspot.com/-7jibzm4Ix34/XVEa2TFJ8vI/AAAAAAAAE6g/ILex2T0lUyINRRbRjKaacy54jU0AiNFiwCLcBGAs/s1600/Huawei%2Bzyrtarisht%2Bnjofton%2BHarmonyOS%2B%2B%2Bwww.eklips.al.png
https://1.bp.blogspot.com/-7jibzm4Ix34/XVEa2TFJ8vI/AAAAAAAAE6g/ILex2T0lUyINRRbRjKaacy54jU0AiNFiwCLcBGAs/s72-c/Huawei%2Bzyrtarisht%2Bnjofton%2BHarmonyOS%2B%2B%2Bwww.eklips.al.png
eklips.al
https://www.eklips.al/2019/08/huawei-zyrtarisht-njofton-harmonyos.html
https://www.eklips.al/
https://www.eklips.al/
https://www.eklips.al/2019/08/huawei-zyrtarisht-njofton-harmonyos.html
true
521798252408112453
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts VIEW ALL Mëso më shumë Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All REKOMANDUAR PER JU LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Nuk u gjet ajo ju që kërkuat Kthehu në Kryefaqe E diel E hënë E martë E mërkurë E enjte E premte E shtunë E diel E hënë E martë E mërkurë E enjte E premte E shtunë Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nëntor Dhjetor Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nëntor Dhejtor tani 1 minutë më parë $$1$$ minuta më parë 1 orë më parë $$1$$ orë më parë Dje $$1$$ ditë më parë $$1$$ javë më parë më shume se 5 javë më parë Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy