Google Photos tani ju lejon të kërkoni dhe kopjoni tekstin në foto | eklips.al
LAJME/fa-globe/ $type=complex$count=4$author=hide$cate=0 DOWNLOAD /fa-download/ $type=blogging$count=4$author=hide$cate=0 #btwcss

Google Photos tani ju lejon të kërkoni dhe kopjoni tekstin në foto

Google në heshtje ka filluar mbështetjen për njohjen e karakterit optik në aplikacionin e saj për fotografi. Kjo jo vetëm që do t'ju lejojë të kërkoni fotografi me përmbajtje teksti por gjithashtu do t'ju lejojë të kopjoni atë tekst sikur të ishte pjesë e një dokumenti në tekst.

Si të përdorni këtëfunksjon të Google Photos (njohjen e karakterit optik ) :


  1. Hapni Google Photos dhe zgjidhni një foto me teksti që është qartësisht i lexueshëm.
  2. Klikoni në ikonën për tiparin "Lens".
  3. Theksoni tekstin nga brenda figurës që dëshironi të përdorni.
  4. Zgjidhni nga "Copy text", "Google Search " ose "Google Translate"Google Photos tani jo vetëm që mund të përdorë njohjen optike të karakterit për të kërkuar fotografi në të gjithë bibliotekën tuaj përmes kërkimit të teksti, por gjithashtu mund të kopjojë tekst nga fotograftë dhe t'ju lejojë të kopjoni, kërkoni dhe përktheni ato sikur të ishin një dokument në tekst. Kjo mund të jetë veçanërisht e nevojshme për kopjimin e fjalëkalimeve të ndërlikuar të rrjetit wi-fi ose për të rikuperuar një dokument që e keni ruajt vetëm përmes një fotoje.

Ky funksjon për kërkimin e fotove përmes tekstit u jepet përdoruesve që nga ky muaj si në aplikacionet Android, ashtu dhe në iOS Google Photos, si dhe në versionin në internet të shërbimit Google Photos.

www.eklips.al

Eklips.al ne youtube
Name

AGD,56,Albania Graphic Design,55,AR,3,Blur,1,Counter Strike,2,download,6,eklips.al,276,EklipsAL,1,eklipsin,1,GAME,3,GIF,2,Grand Theft Auto,1,GZA,34,Kompjutera,14,Laboratori.al,2,Lajme,170,MAKINA MOTORRA,16,MobileApp,2,Need for Speed,1,Paisje e Software,66,photoshop,3,Pro Evolution Soccer,1,Pyet eklipsin,54,Së shpejti,6,SHKARKO,3,Software,4,Teknologji,122,telefona,47,Tutoriale,55,video,72,wallpaper,7,
ltr
item
eklips.al: Google Photos tani ju lejon të kërkoni dhe kopjoni tekstin në foto
Google Photos tani ju lejon të kërkoni dhe kopjoni tekstin në foto
https://1.bp.blogspot.com/-3wHNmQfMBBo/XWKeVeZXu1I/AAAAAAAAE-k/CY9DJjOlyyw1m8AkzMg78ax7pc6zTZKeACLcBGAs/s1600/Google%2BPhotos%2Btani%2Bju%2Blejon%2Bt%25C3%25AB%2Bk%25C3%25ABrkoni%2Bdhe%2Bkopjoni%2Btekstin%2Bn%25C3%25AB%2Bfoto%2B%2B%2Bwww.eklips.al.png
https://1.bp.blogspot.com/-3wHNmQfMBBo/XWKeVeZXu1I/AAAAAAAAE-k/CY9DJjOlyyw1m8AkzMg78ax7pc6zTZKeACLcBGAs/s72-c/Google%2BPhotos%2Btani%2Bju%2Blejon%2Bt%25C3%25AB%2Bk%25C3%25ABrkoni%2Bdhe%2Bkopjoni%2Btekstin%2Bn%25C3%25AB%2Bfoto%2B%2B%2Bwww.eklips.al.png
eklips.al
https://www.eklips.al/2019/08/google-photos-tani-ju-lejon-te-kerkoni.html
https://www.eklips.al/
https://www.eklips.al/
https://www.eklips.al/2019/08/google-photos-tani-ju-lejon-te-kerkoni.html
true
521798252408112453
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts VIEW ALL Mëso më shumë Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All REKOMANDUAR PER JU LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Nuk u gjet ajo ju që kërkuat Kthehu në Kryefaqe E diel E hënë E martë E mërkurë E enjte E premte E shtunë E diel E hënë E martë E mërkurë E enjte E premte E shtunë Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nëntor Dhjetor Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nëntor Dhejtor tani 1 minutë më parë $$1$$ minuta më parë 1 orë më parë $$1$$ orë më parë Dje $$1$$ ditë më parë $$1$$ javë më parë më shume se 5 javë më parë Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy