Tinder për Android tani anashkalon dyqanin e Google Play për blerjet në aplikacionin | eklips.al
LAJME/fa-globe/ $type=complex$count=4$author=hide$cate=0 DOWNLOAD /fa-download/ $type=blogging$count=4$author=hide$cate=0 #btwcss

Tinder për Android tani anashkalon dyqanin e Google Play për blerjet në aplikacionin

Për të shmangur marrjen e të ardhurave prej 30% që Google Play merr nga çdo aplikacion i shkarkuar nëpërmjet dyqanit Google Play, Kompania e Tinder ka filluar të zhvendosë metodën e pagesave për shërbimet e saj, pagesa do të kryhet direkt brenda aplikacionit.

Ky veprim vjen pasi Epic Games anashkaloi Google Play Store për mega hitin e saj Fortnite vitin e kaluar dhe për të njëjtën arsye. Të dy kompanitë e konsiderojnë se Google Play Store nuk ofron promovim të softuerit dhe shërbimeve të tyre dhe se ky shërbim nuk vlen 30% të të ardhurave që merr Google.

Kjo lëvizje kundër Google Play Store është bërë e mundur për shkak të bazës dërrmuese të përdoruesve të sistemit operativ Android të lidhur së bashku me natyrën e hapur të platformës. Meqë Android nuk kufizon instalimin e aplikacioneve të reja tek ato të shkarkuara nga Dyqani i "Google Play", botuesit dhe zhvilluesit mund të zgjedhin ta heqin dorë në vend që t'u kërkojnë përdoruesve potencialë të shkarkojnë dhe instalojnë softuerin e tyre direkt prej tyre. Kjo lejon që ata të mbajnë 100% të të ardhurave.

Nga ky lajm, Tinder është ende në dispozicion në Dyqanin e Google Play. Edhe blerjet në aplikacion mund të kryhen edhe duke përdorur dyqanin e Google Play. Tinder nuk ka bërë ndonjë njoftim në lidhje me ndërprerjen e këtyre opsioneve ose heqjen e Tinder nga Google Play.

www.eklips.al
Eklips.al ne youtube
Name

AGD,56,Albania Graphic Design,55,AR,3,Blur,1,Counter Strike,2,download,6,eklips.al,276,EklipsAL,1,eklipsin,1,GAME,3,GIF,2,Grand Theft Auto,1,GZA,34,Kompjutera,14,Laboratori.al,2,Lajme,170,MAKINA MOTORRA,16,MobileApp,2,Need for Speed,1,Paisje e Software,66,photoshop,3,Pro Evolution Soccer,1,Pyet eklipsin,54,Së shpejti,6,SHKARKO,3,Software,4,Teknologji,122,telefona,47,Tutoriale,55,video,72,wallpaper,7,
ltr
item
eklips.al: Tinder për Android tani anashkalon dyqanin e Google Play për blerjet në aplikacionin
Tinder për Android tani anashkalon dyqanin e Google Play për blerjet në aplikacionin
https://1.bp.blogspot.com/-l2sMDtFyXXU/XTXkzUH93rI/AAAAAAAAEzg/pN-4Rex8TjQCSjU1fyKSFw88yJ0swLa5ACLcBGAs/s1600/Tinder%2Bp%25C3%25ABr%2BAndroid%2Btani%2Banashkalon%2BDyqanin%2Be%2BGoogle%2BPlay%2Bp%25C3%25ABr%2Bblerjet%2Bn%25C3%25AB%2Baplikacionin%2B%2B%2B%2Bwww.eklips.al.png
https://1.bp.blogspot.com/-l2sMDtFyXXU/XTXkzUH93rI/AAAAAAAAEzg/pN-4Rex8TjQCSjU1fyKSFw88yJ0swLa5ACLcBGAs/s72-c/Tinder%2Bp%25C3%25ABr%2BAndroid%2Btani%2Banashkalon%2BDyqanin%2Be%2BGoogle%2BPlay%2Bp%25C3%25ABr%2Bblerjet%2Bn%25C3%25AB%2Baplikacionin%2B%2B%2B%2Bwww.eklips.al.png
eklips.al
https://www.eklips.al/2019/07/tinder-per-android-tani-anashkalon.html
https://www.eklips.al/
https://www.eklips.al/
https://www.eklips.al/2019/07/tinder-per-android-tani-anashkalon.html
true
521798252408112453
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts VIEW ALL Mëso më shumë Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All REKOMANDUAR PER JU LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Nuk u gjet ajo ju që kërkuat Kthehu në Kryefaqe E diel E hënë E martë E mërkurë E enjte E premte E shtunë E diel E hënë E martë E mërkurë E enjte E premte E shtunë Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nëntor Dhjetor Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nëntor Dhejtor tani 1 minutë më parë $$1$$ minuta më parë 1 orë më parë $$1$$ orë më parë Dje $$1$$ ditë më parë $$1$$ javë më parë më shume se 5 javë më parë Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy