Politika e google për extensions do të zbatohen më 15 Tetori 2019 | eklips.al
LAJME/fa-globe/ $type=complex$count=4$author=hide$cate=0 DOWNLOAD /fa-download/ $type=blogging$count=4$author=hide$cate=0 #btwcss

Politika e google për extensions do të zbatohen më 15 Tetori 2019

Google ka Njoftuar se politika e saj të reja për Leje Minimale dhe politika e përditësuar të të Dhënave të Përdoruesve do të zbatohen duke filluar nga 15 Tetori 2019.
Google Chrome nuk do të mbështesë extensions që mbledhin të dhëna për aktivitetin tuaj të shfletimit.
Në maj, gjiganti i internetit kishte njoftuar se do të fillonte të fshij extensions që abuzojnë me të dhënat tuaja personale.
Për këtë qëllim, Google u ka kërkuar të gjithë zhvilluesve të publikojnë politikat e privatësisë dhe riformojnë extensions e tyre të Chrome për të kërkuar vetëm leje minimale pa kompromentuar funksionalitetin e tyre.

Sapo të hyjë në fuqi politika e rishikuar të të dhënave , extensions që nuk i plotësojnë kriteret do të hiqen nga Dyqani i uebit i Chrome. Ky vendim ndjek planet e sapo annuced të Google muajin e kaluar për të kufizuar extensions e Chrome që bllokojnë përmbajtjen që grumbullojnë të dhëna të ndjeshme me një API.

Mbrojtjet e vazhdueshme të privatësisë janë pjesë e një përpjekje më të gjerë të sigurisë që Google e quan Projektin Strobe. Auditimi u vendos në tetor të vitit të kaluar për të përmirësuar privatësinë dhe sigurinë e përdoruesve në pajisjet Google dhe Android, duke shqyrtuar qasjen e zhvilluesit të palëve të treta në të dhënat tuaja.

www.eklips.al
Eklips.al ne youtube
Name

AGD,56,Albania Graphic Design,55,AR,3,Blur,1,Counter Strike,2,download,6,eklips.al,276,EklipsAL,1,eklipsin,1,GAME,3,GIF,2,Grand Theft Auto,1,GZA,34,Kompjutera,14,Laboratori.al,2,Lajme,170,MAKINA MOTORRA,16,MobileApp,2,Need for Speed,1,Paisje e Software,66,photoshop,3,Pro Evolution Soccer,1,Pyet eklipsin,54,Së shpejti,6,SHKARKO,3,Software,4,Teknologji,122,telefona,47,Tutoriale,55,video,72,wallpaper,7,
ltr
item
eklips.al: Politika e google për extensions do të zbatohen më 15 Tetori 2019
Politika e google për extensions do të zbatohen më 15 Tetori 2019
https://1.bp.blogspot.com/--vljdMsHacU/XTguC8OnW4I/AAAAAAAAEzs/RcrTJ6UvjpQQmaQHsXslQ7u41NFIGcd1gCLcBGAs/s1600/Politika%2Be%2Bgoogle%2Bp%25C3%25ABr%2Bextensions%2Bdo%2Bt%25C3%25AB%2Bzbatohen%2Bnga%2B15%2BTetori%2B2019%2B%2B%2Bwww.eklips.al.png
https://1.bp.blogspot.com/--vljdMsHacU/XTguC8OnW4I/AAAAAAAAEzs/RcrTJ6UvjpQQmaQHsXslQ7u41NFIGcd1gCLcBGAs/s72-c/Politika%2Be%2Bgoogle%2Bp%25C3%25ABr%2Bextensions%2Bdo%2Bt%25C3%25AB%2Bzbatohen%2Bnga%2B15%2BTetori%2B2019%2B%2B%2Bwww.eklips.al.png
eklips.al
https://www.eklips.al/2019/07/politika-e-google-per-extensions-do-te.html
https://www.eklips.al/
https://www.eklips.al/
https://www.eklips.al/2019/07/politika-e-google-per-extensions-do-te.html
true
521798252408112453
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts VIEW ALL Mëso më shumë Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All REKOMANDUAR PER JU LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Nuk u gjet ajo ju që kërkuat Kthehu në Kryefaqe E diel E hënë E martë E mërkurë E enjte E premte E shtunë E diel E hënë E martë E mërkurë E enjte E premte E shtunë Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nëntor Dhjetor Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nëntor Dhejtor tani 1 minutë më parë $$1$$ minuta më parë 1 orë më parë $$1$$ orë më parë Dje $$1$$ ditë më parë $$1$$ javë më parë më shume se 5 javë më parë Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy