Dizajn i ri i Twitter për web që do të duket si aplikacioni i tij | eklips.al
LAJME/fa-globe/ $type=complex$count=4$author=hide$cate=0 DOWNLOAD /fa-download/ $type=blogging$count=4$author=hide$cate=0 #btwcss

Dizajn i ri i Twitter për web që do të duket si aplikacioni i tij

Në një blog post i Twitter njoftoi ndrushimin e dizajnit në versionin e internetit Twitter.com, për ta sjellë atë më në përputhje me aplikacionin e tij celular. Dizajni i ri është përqendruar në unifikimin e bazës së kodit të Twitter në të gjithë platformat dhe thjeshtimin e vendosjes së veçorive të reja.

"Qëllimi ynë ishte të krijohej një kodbaze-një website-i aftë për të dhënë përvojën më të mirë e të mundshme për secilin përdorues", sqaroi inxhinierët e softuerit të Twitter Charlie Croom dhe Gregory Baker në një blog postim në Twitter . "Ne gjithashtu menduam se ishte momenti i duhur për të bërë diçka të ndryshme: të vendosnim dy zhvilluesit tanë dhe përdoruesit tanë për të ardhmen e Twitter".

Si rezultat i qasjes modulare, Croom dhe Baker thanë, "ne tani mund të kujdesem për çdo komponent (ose pjesë të faqes) për çdo përdorues specifik." Kjo përfshin përshtatjen e përvojës në Internet për të zvogëluar sasinë e të dhënave të nevojshme për t'u marrë me lidhjet e ngadalta me Internet, si dhe vendosjen e kodit për elementët e ndërfaqes së përdoruesit siç janë shkurtesat e tastierës.

www.eklips.al
Eklips.al ne youtube
Name

AGD,56,Albania Graphic Design,55,AR,3,Blur,1,Counter Strike,2,download,6,eklips.al,276,EklipsAL,1,eklipsin,1,GAME,3,GIF,2,Grand Theft Auto,1,GZA,34,Kompjutera,14,Laboratori.al,2,Lajme,170,MAKINA MOTORRA,16,MobileApp,2,Need for Speed,1,Paisje e Software,66,photoshop,3,Pro Evolution Soccer,1,Pyet eklipsin,54,Së shpejti,6,SHKARKO,3,Software,4,Teknologji,122,telefona,47,Tutoriale,55,video,72,wallpaper,7,
ltr
item
eklips.al: Dizajn i ri i Twitter për web që do të duket si aplikacioni i tij
Dizajn i ri i Twitter për web që do të duket si aplikacioni i tij
https://1.bp.blogspot.com/-PvPTjN8LiTU/XS8nyjNpi1I/AAAAAAAAEyE/_HXwj3VIIEcCPMlWq1zWWNK2Ssaqaqc7ACLcBGAs/s1600/Dizajn%2Bi%2Bri%2Bi%2BTwitter%2Bp%25C3%25ABr%2Bweb%2Bq%25C3%25AB%2Bdo%2Bt%25C3%25AB%2Bduket%2Bsi%2Baplikacioni%2Bi%2Btij%2B%2Bwww.eklips.al.png
https://1.bp.blogspot.com/-PvPTjN8LiTU/XS8nyjNpi1I/AAAAAAAAEyE/_HXwj3VIIEcCPMlWq1zWWNK2Ssaqaqc7ACLcBGAs/s72-c/Dizajn%2Bi%2Bri%2Bi%2BTwitter%2Bp%25C3%25ABr%2Bweb%2Bq%25C3%25AB%2Bdo%2Bt%25C3%25AB%2Bduket%2Bsi%2Baplikacioni%2Bi%2Btij%2B%2Bwww.eklips.al.png
eklips.al
https://www.eklips.al/2019/07/dizajn-i-ri-i-twitter-per-web-qe-do-te.html
https://www.eklips.al/
https://www.eklips.al/
https://www.eklips.al/2019/07/dizajn-i-ri-i-twitter-per-web-qe-do-te.html
true
521798252408112453
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts VIEW ALL Mëso më shumë Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All REKOMANDUAR PER JU LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Nuk u gjet ajo ju që kërkuat Kthehu në Kryefaqe E diel E hënë E martë E mërkurë E enjte E premte E shtunë E diel E hënë E martë E mërkurë E enjte E premte E shtunë Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nëntor Dhjetor Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nëntor Dhejtor tani 1 minutë më parë $$1$$ minuta më parë 1 orë më parë $$1$$ orë më parë Dje $$1$$ ditë më parë $$1$$ javë më parë më shume se 5 javë më parë Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy