Unity game zyrtarisht sjell softuerin e tij të redaktimit në Linux | eklips.al
LAJME/fa-globe/ $type=complex$count=4$author=hide$cate=0 DOWNLOAD /fa-download/ $type=blogging$count=4$author=hide$cate=0 #btwcss

Unity game zyrtarisht sjell softuerin e tij të redaktimit në Linux

Redaktori i Unity do të jetë më në fund i disponueshëm për sisteme operative të mundësuar nga Linux kernel .

Siç thuhet në postën zyrtare të Unity Blog që shpall mbështetjen e Linux, përdoruesit e Linux me licencat personale (falas), Plus dhe Pro do të mund të përfitojnë nga kjo pajtueshmëri duke filluar me Unity 2019.1.
Ekipi i zhvillimit të Unity synon që redaktori të mbështetet plotësisht në sistemet operative Linux nga Unity 2019.3.

Konfigurimet e renditura më poshtë janë ato që ekipi i zhvillimit po fokuson mbështetjen e tij zyrtare:

• Ubuntu 16.04 dhe 18.04
• CentOS 7
• x86-64 architecture
• GNOME desktop që funksionon në krye të sistemit të dritareve X11
• Nvidia dhe AMD Mesa
• Përdorues desktopit, duke përdorur pajisje / harduer pa emulim ose shtresë pajtueshmërie

www.eklips.al

Eklips.al ne youtube
Name

AGD,56,Albania Graphic Design,55,AR,3,Blur,1,Counter Strike,2,download,6,eklips.al,276,EklipsAL,1,eklipsin,1,GAME,3,GIF,2,Grand Theft Auto,1,GZA,34,Kompjutera,14,Laboratori.al,2,Lajme,170,MAKINA MOTORRA,16,MobileApp,2,Need for Speed,1,Paisje e Software,66,photoshop,3,Pro Evolution Soccer,1,Pyet eklipsin,54,Së shpejti,6,SHKARKO,3,Software,4,Teknologji,122,telefona,47,Tutoriale,55,video,72,wallpaper,7,
ltr
item
eklips.al: Unity game zyrtarisht sjell softuerin e tij të redaktimit në Linux
Unity game zyrtarisht sjell softuerin e tij të redaktimit në Linux
https://1.bp.blogspot.com/-0Pt3wnag4eg/XQE6mnGkvZI/AAAAAAAAEpg/Wy6TMvI6OoQcxHG_lUoUUwjwf6aAniC2gCLcBGAs/s1600/Unity%2Bgame%2Bzyrtarisht%2Bsjell%2Bsoftuerin%2Be%2Btij%2Bt%25C3%25AB%2Bredaktimit%2Bn%25C3%25AB%2BLinux%2B%2B%2Bwww.eklips.al.png
https://1.bp.blogspot.com/-0Pt3wnag4eg/XQE6mnGkvZI/AAAAAAAAEpg/Wy6TMvI6OoQcxHG_lUoUUwjwf6aAniC2gCLcBGAs/s72-c/Unity%2Bgame%2Bzyrtarisht%2Bsjell%2Bsoftuerin%2Be%2Btij%2Bt%25C3%25AB%2Bredaktimit%2Bn%25C3%25AB%2BLinux%2B%2B%2Bwww.eklips.al.png
eklips.al
https://www.eklips.al/2019/06/unity-game-zyrtarisht-sjell-softuerin-e.html
https://www.eklips.al/
https://www.eklips.al/
https://www.eklips.al/2019/06/unity-game-zyrtarisht-sjell-softuerin-e.html
true
521798252408112453
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts VIEW ALL Mëso më shumë Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All REKOMANDUAR PER JU LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Nuk u gjet ajo ju që kërkuat Kthehu në Kryefaqe E diel E hënë E martë E mërkurë E enjte E premte E shtunë E diel E hënë E martë E mërkurë E enjte E premte E shtunë Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nëntor Dhjetor Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nëntor Dhejtor tani 1 minutë më parë $$1$$ minuta më parë 1 orë më parë $$1$$ orë më parë Dje $$1$$ ditë më parë $$1$$ javë më parë më shume se 5 javë më parë Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy