Njoftimet e WWDC 2019 për Apple dhe iPadOS | eklips.al
LAJME/fa-globe/ $type=complex$count=4$author=hide$cate=0 DOWNLOAD /fa-download/ $type=blogging$count=4$author=hide$cate=0 #btwcss

Njoftimet e WWDC 2019 për Apple dhe iPadOS

Apple në konferencën Botërore të Zhvilluesve njoftoi përditësime të shumta të programeve në të gjithë linjën e saj të produkteve, duke përfshirë iOS 13, macOS 10.15 Catalina, tvOS 13, watchOS 6 dhe një derivat i ri iPadOS iOS.
iOS 13 sjell një modalitet të ri të errët për modelet e iPhone, iPad dhe iPod touch .
Gjithashtu sjell një rifreskim të Apple Photos , si dhe përditësime për Apple Maps, të Apple Reminders , iMessage dhe Siri .

Krahas iOS 13 , iPad gjithashtu po merr një tipar të veçantë për faktorin iPadOS. Këto veçori përfshijnë gjeste të reja për të dyja duart dhe Apple Pencil, Safari duke shfaqur versionet desktop të faqeve te wbit, një aplikacion i ri i Dosjeve që mbështet shikimin e skedarëve nga kartat SD dhe USB flash drives si dhe aftësinë për të krijuar dhe ekstraktuar ZIP arkiv.

Thelbi i macOS Catalina përfshin futjen e Voice Control mbi të gjithë sistemin operativ, duke i lejuar përdoruesit të lundrojnë në gjithë sistemin operativ me zërin e tyre. API të reja për zhvilluesit e bëjnë më të lehtë se më parë për të transferuar aplikacionet iOS për MacOS. Kjo u shfaq fillimisht në versionin MacOS të aplikacionit Apple News , me më shumë aplikacione nga Apple duke u demonstruar në Catalina, duke përfshirë Apple Music , Apple Podcasts dhe Apple TV app. Këto tre aplikacione po zëvendësojnë funksionalitetet multimediale të iTunes në mënyrë që të zvogëlojnë rrëmujën, me të gjitha aspektet e menaxhimit të pajisjes iOS.

watchOS 6, krahas standardeve të reja të orëve, realizuan monitorë të rinj për tinguj. Përveç kësaj, ajo përfundimisht përfshin një version të dedikuar të Apple Watch të App Store Apple , ku aplikacionet mund të shkarkohen dhe instalohen direkt nga Apple Watches pa nevojën për iPhone me të cilin është lidhur.

tvOS 13 përfshin screensavers të ri dhe një faqe të parë të ridizajnuar së bashku me mbështetjen për përdoruesit e shumtë që secili mund të marrë listat unike "të Zgjuara" të personalizuara dhe shfaqjet televizive dhe filmat e rekomanduar. Përditësimi gjithashtu do të implementojë mbështetje për kontrolluesit e DualShock 4 dhe Xbox One, duke ju lejuar të kontrolloni për herë të parë lojërat nga App Store Apple TV. Kjo mbështetje do të përfshihet edhe në iOS 13.

Të gjitha këto përditësime të sistemit operativ, si dhe futja e iPadOS, janë caktuar për publikun këtë vjeshtë (mendohet që mund të jetë perjudha kohore 23 shtatori deri më 21 dhjetor 2019).

www.eklips.al
Eklips.al ne youtube
Name

AGD,56,Albania Graphic Design,55,AR,3,Blur,1,Counter Strike,2,download,6,eklips.al,276,EklipsAL,1,eklipsin,1,GAME,3,GIF,2,Grand Theft Auto,1,GZA,34,Kompjutera,14,Laboratori.al,2,Lajme,170,MAKINA MOTORRA,16,MobileApp,2,Need for Speed,1,Paisje e Software,66,photoshop,3,Pro Evolution Soccer,1,Pyet eklipsin,54,Së shpejti,6,SHKARKO,3,Software,4,Teknologji,122,telefona,47,Tutoriale,55,video,72,wallpaper,7,
ltr
item
eklips.al: Njoftimet e WWDC 2019 për Apple dhe iPadOS
Njoftimet e WWDC 2019 për Apple dhe iPadOS
https://1.bp.blogspot.com/-jilRhXDxY9c/XPlrkp9-n2I/AAAAAAAAEoQ/j4SDd9ne708yHOtJj78hE5j80f3xGmTKQCLcBGAs/s1600/Njoftimet%2Be%2BWWDC%2B2019%2Bp%25C3%25ABr%2BApple%2Bdhe%2BiPadOS%2B%2B%2B%2Bwww.eklips.al.png
https://1.bp.blogspot.com/-jilRhXDxY9c/XPlrkp9-n2I/AAAAAAAAEoQ/j4SDd9ne708yHOtJj78hE5j80f3xGmTKQCLcBGAs/s72-c/Njoftimet%2Be%2BWWDC%2B2019%2Bp%25C3%25ABr%2BApple%2Bdhe%2BiPadOS%2B%2B%2B%2Bwww.eklips.al.png
eklips.al
https://www.eklips.al/2019/06/njoftimet-e-wwdc-2019-per-apple-dhe.html
https://www.eklips.al/
https://www.eklips.al/
https://www.eklips.al/2019/06/njoftimet-e-wwdc-2019-per-apple-dhe.html
true
521798252408112453
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts VIEW ALL Mëso më shumë Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All REKOMANDUAR PER JU LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Nuk u gjet ajo ju që kërkuat Kthehu në Kryefaqe E diel E hënë E martë E mërkurë E enjte E premte E shtunë E diel E hënë E martë E mërkurë E enjte E premte E shtunë Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nëntor Dhjetor Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nëntor Dhejtor tani 1 minutë më parë $$1$$ minuta më parë 1 orë më parë $$1$$ orë më parë Dje $$1$$ ditë më parë $$1$$ javë më parë më shume se 5 javë më parë Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy