SI të ruajmë skedarët në internet nga URL në Google Drive pa i shkarkuar | eklips.al
#btwcss

SI të ruajmë skedarët në internet nga URL në Google Drive pa i shkarkuar

Kemi një zgjidhje të thjeshtë dhe efektive për të zgjidhur këtë problem. Ky udhëzues heq problemin e shkarkimit të skedarëve të mëdhenj në pajisjen lokale të ruajtjes. Kjo ju ndihmon të  ruani  skedarët e uebit drejtpërsëdrejti në ruajtjen e resë , siç janë  Google Drive  , Dropbox, OneDrive etj. Automatikisht. Në këtë mënyrë mund të kurseni një shumë të trafikut të të dhënave të telefonit dhe hapësirën e ruajtjes.

1. MultCloud
MultCloud është një shërbim shumëpërfshirës i transferimit të reve. Kjo ju lejon të menaxhoni të gjitha njësitë tuaja cloud në një vend. Së pari u mbështetëm në MultCloud për të kopjuar të gjitha skedarët në shërbime të tjera kur shërbimi cloud i  Cubby vendosi të mbyllte . Shërbimi është falas për deri në 2TB  të transferimit të të dhënave.

MultCloud gjithashtu mund të kopjojë skedarë nga një URL e drejtpërdrejtë, që është të shkarkojë skedarët e Internetit në Google Drive. Shpejtësia e ngarkimit e ofruar nga MultCloud në  llogaritë falas është shumë e ngadaltë  dhe prandaj merr pak kohë për të përfunduar detyrat. MultCloud ka nevojë për disa kohë që të përdoret në mënyrë më të plotë. Pra, nëse nuk mund të kuptoni se si ta përdorni atë,  lexoni këtë udhëzues  .


  • Ai mbështet shumë disqe cloud duke përfshirë OneDrive, Google Drive, Box, Mediafire, Mega dhe Amazon
  • Shpejtësia e ngarkimit është mjaft e ngadaltë për llogaritë falas
  • Progresi është i dukshëm dhe mund ta kontrolloni atë në çdo kohë duke hyrë në llogarinë tuaj
  • Ju mund të zgjidhni dosjen për të ruajtur skedarin


2. Thoai Media
Thaoi Media ju lejon të ngarkoni fotografi nga një URL në shërbime të ndryshme në internet. Këto janë: Google Drive, YouTube, Dropbox, OneDrive, VK, Mega, Google Photos dhe Dailymotion. Sidoqoftë, unë u përpoqa vetëm me shërbimin Google Drive me një skedë 4 GB dhe e ngarkova në më pak se 5 minuta.


  • Mbështet shërbimet e shumëfishta, duke përfshirë Google Drive
  • Nuk ka asnjë mënyrë për të monitoruar progresin
  • Një njoftim do të shfaqet në krye të ekranit kur ngarkimi të përfundojë

Për të ruajtur një skedar duke përdorur Thoai Media  - Hapni faqen e internetit> Ngjitni URL-në e skedarit> Klikoni në shërbimin ku do të ruhet skedari> Authenticate

3. OffCloud
Është një nga platformat më të përdorura për ruajtjen e reve. Ofron një shpejtësi të shkëlqyeshme të ngarkimit dhe një ndërfaqe të thjeshtë të përdoruesit. OffCloud është një shërbim premium, por ofron një perjudhë falas për të gjithë përdoruesit. Në versionin falas, mund të ngarkoni fotografi deri në 10 GB.

Është shumë më shpejt se shërbimet e tjera në internet. Ai mbështet shumë shërbime, duke përfshirë Google Drive, OneDrive, Dropbox, Cloud Amazon, Mega etj.


  • Ai mbështet shërbime të ndryshme: Google Drive, Cloud Amazon, Dropbox, Microsoft OneDrive, Mega.nz dhe FTP.
  • Kontrolloni statusin e skedarëve pasi ato janë të ngarkuara
  • Ngarkime të shpejta

Përdorimi : vetëm  hapni pajisjen , zgjidhni Të  Rejat> Tjetër> Ngarko Ngarkim në Internet (offcloud) . Përndryshe, ju gjithashtu mund të hyni në Offcloud.com dhe zgjidhni  Remote Upload  nga llogaria juaj.


www.eklips.al
Eklips.al ne youtube
Name

AGD,56,Albania Graphic Design,55,AR,3,Counter Strike,2,download,6,eklips.al,279,EklipsAL,1,eklipsin,1,GAME,3,GIF,2,GZA,35,Kompjutera,14,Laboratori.al,2,Lajme,171,MAKINA MOTORRA,14,MobileApp,2,Paisje e Software,67,photoshop,2,Pyet eklipsin,57,SHKARKO,3,Software,2,Teknologji,123,telefona,47,Tutoriale,58,video,75,wallpaper,7,
ltr
item
eklips.al: SI të ruajmë skedarët në internet nga URL në Google Drive pa i shkarkuar
SI të ruajmë skedarët në internet nga URL në Google Drive pa i shkarkuar
https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjzMDS8UpQ_9P4CSMdGkMbuD3ZI2MrIbBxySlKX3vPma-HqrQzGSccQ-rAnmlzDI2avV00z-9Xkqrj4CDiCXzsK5CkpusVz3tfhFEuTt8kjjNQbKkbix76wUA-FJYcqvzHq6q8hNr_k4H-h/s1600/SI+t%25C3%25AB+ruajm%25C3%25AB+skedar%25C3%25ABt+n%25C3%25AB+internet+nga+URL+n%25C3%25AB+Google+Drive+pa+i+shkarkuar+++www.eklips.al.png
https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjzMDS8UpQ_9P4CSMdGkMbuD3ZI2MrIbBxySlKX3vPma-HqrQzGSccQ-rAnmlzDI2avV00z-9Xkqrj4CDiCXzsK5CkpusVz3tfhFEuTt8kjjNQbKkbix76wUA-FJYcqvzHq6q8hNr_k4H-h/s72-c/SI+t%25C3%25AB+ruajm%25C3%25AB+skedar%25C3%25ABt+n%25C3%25AB+internet+nga+URL+n%25C3%25AB+Google+Drive+pa+i+shkarkuar+++www.eklips.al.png
eklips.al
https://www.eklips.al/2019/02/si-te-ruajme-skedaret-ne-internet-nga.html
https://www.eklips.al/
https://www.eklips.al/
https://www.eklips.al/2019/02/si-te-ruajme-skedaret-ne-internet-nga.html
true
521798252408112453
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts VIEW ALL Mëso më shumë Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All REKOMANDUAR PER JU LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Nuk u gjet ajo ju që kërkuat Kthehu në Kryefaqe E diel E hënë E martë E mërkurë E enjte E premte E shtunë E diel E hënë E martë E mërkurë E enjte E premte E shtunë Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nëntor Dhjetor Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nëntor Dhejtor tani 1 minutë më parë $$1$$ minuta më parë 1 orë më parë $$1$$ orë më parë Dje $$1$$ ditë më parë $$1$$ javë më parë më shume se 5 javë më parë Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy