WhatsApp ka kufizuar dërgimin e forwarding për të luftuar keqiniformimin | eklips.al
LAJME/fa-globe/ $type=complex$count=4$author=hide$cate=0 DOWNLOAD /fa-download/ $type=blogging$count=4$author=hide$cate=0 #btwcss

WhatsApp ka kufizuar dërgimin e forwarding për të luftuar keqiniformimin

WhatsApp ka vendosur një limit prej 5 personash që mund ti bëni forwarding mesazhet.
Kufizimi është duke u zbatuar në mënyrë që të luftohet përhapja e keqinformimit dhe mashtrimeve. Përpara këtij ndryshimi, përdoruesit e WhatsApp Messenger mund të bënin forwarding çdo mesazhi deri në 20 përdoruesve të tjerë. Meqenëse shërbimi i WhatsApp Messenger tashmë është i koduar kompania nuk mund të shohin informacioni apo përmbajtja audiovizive për të kontrolluar legjitimitetin e tyre.
Për shkak të kësaj sigurie, shuma e masave që mund të ndërmerren për të luftuar përhapjen e informacionit të rremë dhe keqdashës është i kufizuar.

Ky kufizim ka filluar të përdoret për përdoruesit e Android.
Ndërsa përdoruesit e iOS dhe WEB do ta kenë këtë kufizim së shpejti.

www.eklips.al
Eklips.al ne youtube
Name

AGD,56,Albania Graphic Design,55,AR,3,Blur,1,Counter Strike,2,download,6,eklips.al,276,EklipsAL,1,eklipsin,1,GAME,3,GIF,2,Grand Theft Auto,1,GZA,34,Kompjutera,14,Laboratori.al,2,Lajme,170,MAKINA MOTORRA,16,MobileApp,2,Need for Speed,1,Paisje e Software,66,photoshop,3,Pro Evolution Soccer,1,Pyet eklipsin,54,Së shpejti,6,SHKARKO,3,Software,4,Teknologji,122,telefona,47,Tutoriale,55,video,72,wallpaper,7,
ltr
item
eklips.al: WhatsApp ka kufizuar dërgimin e forwarding për të luftuar keqiniformimin
WhatsApp ka kufizuar dërgimin e forwarding për të luftuar keqiniformimin
https://2.bp.blogspot.com/-p2W50r9B5NY/XEiGq41gqHI/AAAAAAAAEO0/HJSpsPgcXMoz08GcfF6S22b76Q2R8hv7QCLcBGAs/s1600/WhatsApp%2Bka%2Bkufizuar%2Bd%25C3%25ABrgimin%2Be%2Bforwarding%2Bp%25C3%25ABr%2Bt%25C3%25AB%2Bluftuar%2Bkeqiniformimin%2B%2B%2B%2Bwww.eklips.al.png
https://2.bp.blogspot.com/-p2W50r9B5NY/XEiGq41gqHI/AAAAAAAAEO0/HJSpsPgcXMoz08GcfF6S22b76Q2R8hv7QCLcBGAs/s72-c/WhatsApp%2Bka%2Bkufizuar%2Bd%25C3%25ABrgimin%2Be%2Bforwarding%2Bp%25C3%25ABr%2Bt%25C3%25AB%2Bluftuar%2Bkeqiniformimin%2B%2B%2B%2Bwww.eklips.al.png
eklips.al
https://www.eklips.al/2019/01/whatsapp-ka-kufizuar-dergimin-e.html
https://www.eklips.al/
https://www.eklips.al/
https://www.eklips.al/2019/01/whatsapp-ka-kufizuar-dergimin-e.html
true
521798252408112453
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts VIEW ALL Mëso më shumë Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All REKOMANDUAR PER JU LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Nuk u gjet ajo ju që kërkuat Kthehu në Kryefaqe E diel E hënë E martë E mërkurë E enjte E premte E shtunë E diel E hënë E martë E mërkurë E enjte E premte E shtunë Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nëntor Dhjetor Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nëntor Dhejtor tani 1 minutë më parë $$1$$ minuta më parë 1 orë më parë $$1$$ orë më parë Dje $$1$$ ditë më parë $$1$$ javë më parë më shume se 5 javë më parë Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy