Apple ndalon shitjen e iPhone 7 dhe 8 në dyqanet e saj në Gjermani | eklips.al
LAJME/fa-globe/ $type=complex$count=4$author=hide$cate=0 DOWNLOAD /fa-download/ $type=blogging$count=4$author=hide$cate=0 #btwcss

Apple ndalon shitjen e iPhone 7 dhe 8 në dyqanet e saj në Gjermani

Apple ka ndaluar shitjet e iPhone 7 dhe 8 nga faqja e saj e internetit gjermane dhe dyqane, pas një vendimi në Gjykatën e Qarkut në Mynih . Vendimi thot se këto dy modele të iPhone po shkelin në pronësinë intelektuale të Qualcomm në lidhje me kursimet e energjisë në telefonat e mençur.

Ndërsa vendimi u bë muajin e kaluar , Qualcomm ju kërkua nga gjykata të dërgojë 1,34 miliardë euro në bono sigurie përpara se të zbatohej vendimi, gjë që tani po ndodh. Një kontroll i shpejtë i faqes gjermane të Apple konfirmon ndryshimin: vetëm modelet e reja si iPhone XR, XS dhe XS Max janë listuar; iPhone 7 dhe 8 nuk mund të gjenden askund. Apple ka thënë tashmë se ka në plan të apelojë vendimin, por ndërsa ky proces zhvillohet, nuk do të jetë në gjendje të shesë iPhone 7 ose 8 në kanalet e veta të shitjes me pakicë.

Është e paqartë nëse shitësit dhe transportuesit e palëve të treta do të lejohen të shesin telefonat. Mirëpo, në dhjetor, Apple tha se "të gjitha modelet e iPhone mbesin të disponueshme për klientët përmes transportuesve dhe rishitësve në 4,300 vende në të gjithë Gjermaninë", madje edhe kur ai e apelon "Apple" ndalim shitjete për dyqanet e veta.

www.eklips.al
Eklips.al ne youtube
Name

AGD,56,Albania Graphic Design,55,AR,3,Blur,1,Counter Strike,2,download,6,eklips.al,276,EklipsAL,1,eklipsin,1,GAME,3,GIF,2,Grand Theft Auto,1,GZA,34,Kompjutera,14,Laboratori.al,2,Lajme,170,MAKINA MOTORRA,16,MobileApp,2,Need for Speed,1,Paisje e Software,66,photoshop,3,Pro Evolution Soccer,1,Pyet eklipsin,54,Së shpejti,6,SHKARKO,3,Software,4,Teknologji,122,telefona,47,Tutoriale,55,video,72,wallpaper,7,
ltr
item
eklips.al: Apple ndalon shitjen e iPhone 7 dhe 8 në dyqanet e saj në Gjermani
Apple ndalon shitjen e iPhone 7 dhe 8 në dyqanet e saj në Gjermani
https://4.bp.blogspot.com/-7h54x9xzjrs/XDDXBRFpHYI/AAAAAAAAEMM/qRZy4IMpzWM31aJubOSGuM3b1wlSosy1QCLcBGAs/s1600/Apple%2Bndalon%2Bshitjen%2Be%2BiPhone%2B7%2Bdhe%2B8%2Bn%25C3%25AB%2Bdyqanet%2Be%2Bsaj%2Bn%25C3%25AB%2BGjermani%2B%2B%2B%2B%2Bwww.eklips.al.png
https://4.bp.blogspot.com/-7h54x9xzjrs/XDDXBRFpHYI/AAAAAAAAEMM/qRZy4IMpzWM31aJubOSGuM3b1wlSosy1QCLcBGAs/s72-c/Apple%2Bndalon%2Bshitjen%2Be%2BiPhone%2B7%2Bdhe%2B8%2Bn%25C3%25AB%2Bdyqanet%2Be%2Bsaj%2Bn%25C3%25AB%2BGjermani%2B%2B%2B%2B%2Bwww.eklips.al.png
eklips.al
https://www.eklips.al/2019/01/apple-ndalon-shitjen-e-iphone-7-dhe-8.html
https://www.eklips.al/
https://www.eklips.al/
https://www.eklips.al/2019/01/apple-ndalon-shitjen-e-iphone-7-dhe-8.html
true
521798252408112453
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts VIEW ALL Mëso më shumë Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All REKOMANDUAR PER JU LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Nuk u gjet ajo ju që kërkuat Kthehu në Kryefaqe E diel E hënë E martë E mërkurë E enjte E premte E shtunë E diel E hënë E martë E mërkurë E enjte E premte E shtunë Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nëntor Dhjetor Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nëntor Dhejtor tani 1 minutë më parë $$1$$ minuta më parë 1 orë më parë $$1$$ orë më parë Dje $$1$$ ditë më parë $$1$$ javë më parë më shume se 5 javë më parë Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy