Amazon ka hapur Alexa për të gjithë krijuesit e kufjeve Bluetooth | eklips.al
LAJME/fa-globe/ $type=complex$count=4$author=hide$cate=0 DOWNLOAD /fa-download/ $type=blogging$count=4$author=hide$cate=0 #btwcss

Amazon ka hapur Alexa për të gjithë krijuesit e kufjeve Bluetooth

Ndihmësi i zërit Alexa i Amazon do të zgjerohet në një klasë të re të pajisjeve, sidomos duke dëgjuar dhe komunikuar pa duar. Në një blog post të botuar në 20 nëntor 2018, Amazon thotë se është krijuar Alexa Mobile Access në dispozicion për zhvilluesit. Kit I par u prezantua në janar , kit i zhvillimit të softuerit u hartua si një mënyrë për të sjellë Alexa në kufjet Bluetooth. Tani, me hapjen e SDK-së. Qualcomm ka lëshuar edhe një kufje të zgjuar me dizajn referimi Alexa për të ndihmuar prodhuesit të fillojnë.

Qëllimi këtu, nga perspektiva e Amazon, është që të bëjë Alexa një asistent për paisjet pa duar, kështu që ju mund të përdorni asistentin zanor gjatë ushtrimit, kryerjes së një lloj aktiviteti në natyrë ose vetëm kur mund të keni duart e zëna. SDK fillimisht mbështeti kufje pa tel Bluetooth nga Bose, Jabra dhe Sony, por tani është duke u pozicionuar më gjerësisht për të mbështetur smartwatches, kufjet Bluetooth portativ dhe kufje më tradicionale.

Si një zhvillues, ju mund të marrni prototipin e projektimit të referencës prej $ 299 të Qualcomm për të filluar testimin e Kit Mobile Accessory tani.
www.eklips.al

Eklips.al ne youtube
Name

AGD,56,Albania Graphic Design,55,AR,3,Blur,1,Counter Strike,2,download,6,eklips.al,276,EklipsAL,1,eklipsin,1,GAME,3,GIF,2,Grand Theft Auto,1,GZA,34,Kompjutera,14,Laboratori.al,2,Lajme,170,MAKINA MOTORRA,16,MobileApp,2,Need for Speed,1,Paisje e Software,66,photoshop,3,Pro Evolution Soccer,1,Pyet eklipsin,54,Së shpejti,6,SHKARKO,3,Software,4,Teknologji,122,telefona,47,Tutoriale,55,video,72,wallpaper,7,
ltr
item
eklips.al: Amazon ka hapur Alexa për të gjithë krijuesit e kufjeve Bluetooth
Amazon ka hapur Alexa për të gjithë krijuesit e kufjeve Bluetooth
https://2.bp.blogspot.com/-wTJSIv-33EA/W_lF6m2ugRI/AAAAAAAAD-c/QLciXDCz7CwPpz1-YKuOArReCMHqKO35QCLcBGAs/s1600/Amazon%2Bka%2Bhapur%2BAlexa%2Bp%25C3%25ABr%2Bt%25C3%25AB%2Bgjith%25C3%25AB%2Bkrijuesit%2Be%2Bkufjeve%2BBluetooth%2B%2B%2B%2Bwww.eklips.al.png
https://2.bp.blogspot.com/-wTJSIv-33EA/W_lF6m2ugRI/AAAAAAAAD-c/QLciXDCz7CwPpz1-YKuOArReCMHqKO35QCLcBGAs/s72-c/Amazon%2Bka%2Bhapur%2BAlexa%2Bp%25C3%25ABr%2Bt%25C3%25AB%2Bgjith%25C3%25AB%2Bkrijuesit%2Be%2Bkufjeve%2BBluetooth%2B%2B%2B%2Bwww.eklips.al.png
eklips.al
https://www.eklips.al/2018/11/amazon-ka-hapur-alexa-per-te-gjithe.html
https://www.eklips.al/
https://www.eklips.al/
https://www.eklips.al/2018/11/amazon-ka-hapur-alexa-per-te-gjithe.html
true
521798252408112453
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts VIEW ALL Mëso më shumë Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All REKOMANDUAR PER JU LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Nuk u gjet ajo ju që kërkuat Kthehu në Kryefaqe E diel E hënë E martë E mërkurë E enjte E premte E shtunë E diel E hënë E martë E mërkurë E enjte E premte E shtunë Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nëntor Dhjetor Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nëntor Dhejtor tani 1 minutë më parë $$1$$ minuta më parë 1 orë më parë $$1$$ orë më parë Dje $$1$$ ditë më parë $$1$$ javë më parë më shume se 5 javë më parë Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy