Google mbyll Google+ | eklips.al
LAJME/fa-globe/ $type=complex$count=4$author=hide$cate=0 DOWNLOAD /fa-download/ $type=blogging$count=4$author=hide$cate=0 #btwcss

Google mbyll Google+

Google ka njoftuar se është duke ndërprerë rrjetin social Google+ pas ka pranuar që një gabim ka zbuluar pikë kyçe të të dhënave të mbi 500,000 profile të përdoruesve tek zhvilluesit edhe nëse ata përdorues i kishin shënuar si privatë.

Shkelja e të dhënave, e raportuar fillimisht nga Douglas MacMillan dhe Robert McMillan në The Wall Street Journal , nuk u raportua nga Google deri tani.

Siç është postuar nga Ben Smith, shoku dhe nënpresidenti i Inxhinierisë në Google në blogun zyrtar të gjigantit të teknologjisë , të dhënat që u ekspozuan nga viti 2015 deri në mars të vitit 2018 përfshijnë:


  • Emri i plotë
  • Adresa e emailit
  • profesion
  • gjini
  • moshë

Sipas Smith, asnjë informacion jashtë kësaj liste të plotë nuk ishte i arritshëm për zhvilluesit apo ndonjë palë tjetër pa lejen e qartë të përdoruesve. Përveç kësaj, "asnjë dëshmi" nuk u gjet nga zhvilluesit që abuzonin me këtë bug ose që të dhënat e profilit mund të jen keqpërdorën.

Smith njoftoi mbylljen e Google Plus që do të ndodhë gjatë një periudhe 10-mujore dhe do të përfundojë deri në gusht 2019. Ky post gjithashtu tregon se Google do të "sigurojë konsumatorët me informacione shtesë, duke përfshirë mënyrat që ata mund të shkarkoni dhe migrojnë të dhënat e tyre "gjatë" muajve të ardhshëm ".

www.eklips.al

Eklips.al ne youtube
Name

AGD,56,Albania Graphic Design,55,AR,3,Blur,1,Counter Strike,2,download,6,eklips.al,276,EklipsAL,1,eklipsin,1,GAME,3,GIF,2,Grand Theft Auto,1,GZA,34,Kompjutera,14,Laboratori.al,2,Lajme,170,MAKINA MOTORRA,16,MobileApp,2,Need for Speed,1,Paisje e Software,66,photoshop,3,Pro Evolution Soccer,1,Pyet eklipsin,54,Së shpejti,6,SHKARKO,3,Software,4,Teknologji,122,telefona,47,Tutoriale,55,video,72,wallpaper,7,
ltr
item
eklips.al: Google mbyll Google+
Google mbyll Google+
https://2.bp.blogspot.com/-5FyM_Nf3Sgk/W8rkpMBiXUI/AAAAAAAAD44/GL4LOZqGk9QbPPuJ_pm9Q2_o7KXRoWF9ACLcBGAs/s1600/Google%2Bmbyll%2BGoogle%252B%2B%2Bwww.eklips.al.png
https://2.bp.blogspot.com/-5FyM_Nf3Sgk/W8rkpMBiXUI/AAAAAAAAD44/GL4LOZqGk9QbPPuJ_pm9Q2_o7KXRoWF9ACLcBGAs/s72-c/Google%2Bmbyll%2BGoogle%252B%2B%2Bwww.eklips.al.png
eklips.al
https://www.eklips.al/2018/10/google-mbyll-google.html
https://www.eklips.al/
https://www.eklips.al/
https://www.eklips.al/2018/10/google-mbyll-google.html
true
521798252408112453
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts VIEW ALL Mëso më shumë Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All REKOMANDUAR PER JU LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Nuk u gjet ajo ju që kërkuat Kthehu në Kryefaqe E diel E hënë E martë E mërkurë E enjte E premte E shtunë E diel E hënë E martë E mërkurë E enjte E premte E shtunë Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nëntor Dhjetor Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nëntor Dhejtor tani 1 minutë më parë $$1$$ minuta më parë 1 orë më parë $$1$$ orë më parë Dje $$1$$ ditë më parë $$1$$ javë më parë më shume se 5 javë më parë Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy