Firefox 63 bllokon gjurmuesit e palëve të treta | eklips.al
LAJME/fa-globe/ $type=complex$count=4$author=hide$cate=0 DOWNLOAD /fa-download/ $type=blogging$count=4$author=hide$cate=0 #btwcss

Firefox 63 bllokon gjurmuesit e palëve të treta

Mozilla ka publikuar Firefox 63 , i cili paraqet Enhanced Tracking Protection, një veçori që bllokon gjurmuesit e palëve të treta për rritjen e privatësisë suaj në internet. Mozilla është përqendruar në të dhënat dhe privatësinë në muajt e fundit, duke njoftuar karakteristikat e ardhshme si bllokimi i Firefox - it për bllokimin e reklamave ad-ndjekëse dhe partneriteti me ProtonVPN për të shitur abonimet në një grup të vogël të përdoruesve të Firefox.

Tani për tani, Firefox 63 ka mbrojtjen e ndjekjes së Enhanced nga default, por u jep përdoruesve mundësinë për të bllokuar cookies për përcjelljen e palëve të treta ose për të bllokuar të gjithë ndjekësit. Përdoruesit mund të krijojnë gjithashtu përjashtime për faqet që ata i besojnë, në rast se ato thyejnë për shkak të bllokimit të gjurmuesve. Në një blog post të detajuar që diskuton mbi këtë veçori, kompania shpjegon gjetjen e ndërhyrjeve të duhura ndërmjet mbrojtjes më të fortë të privatësisë dhe dëmtimit të vogël të faqeve të vogla që përdorin mjete të palëve të treta.

www.eklips.al
Eklips.al ne youtube
Name

AGD,56,Albania Graphic Design,55,AR,3,Blur,1,Counter Strike,2,download,6,eklips.al,276,EklipsAL,1,eklipsin,1,GAME,3,GIF,2,Grand Theft Auto,1,GZA,34,Kompjutera,14,Laboratori.al,2,Lajme,170,MAKINA MOTORRA,16,MobileApp,2,Need for Speed,1,Paisje e Software,66,photoshop,3,Pro Evolution Soccer,1,Pyet eklipsin,54,Së shpejti,6,SHKARKO,3,Software,4,Teknologji,122,telefona,47,Tutoriale,55,video,72,wallpaper,7,
ltr
item
eklips.al: Firefox 63 bllokon gjurmuesit e palëve të treta
Firefox 63 bllokon gjurmuesit e palëve të treta
https://1.bp.blogspot.com/-yPm27l2-OKo/W9ARZx1DOWI/AAAAAAAAD5E/xPMaxbj4i_cON6_1-_R7T1Q0JRNErNScQCLcBGAs/s1600/Firefox%2B63%2Bbllokon%2Bgjurmuesit%2Be%2Bpal%25C3%25ABve%2Bt%25C3%25AB%2Btreta%2B%2B%2B%2Bwww.eklips.al.png
https://1.bp.blogspot.com/-yPm27l2-OKo/W9ARZx1DOWI/AAAAAAAAD5E/xPMaxbj4i_cON6_1-_R7T1Q0JRNErNScQCLcBGAs/s72-c/Firefox%2B63%2Bbllokon%2Bgjurmuesit%2Be%2Bpal%25C3%25ABve%2Bt%25C3%25AB%2Btreta%2B%2B%2B%2Bwww.eklips.al.png
eklips.al
https://www.eklips.al/2018/10/firefox-63-bllokon-gjurmuesit-e-paleve.html
https://www.eklips.al/
https://www.eklips.al/
https://www.eklips.al/2018/10/firefox-63-bllokon-gjurmuesit-e-paleve.html
true
521798252408112453
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts VIEW ALL Mëso më shumë Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All REKOMANDUAR PER JU LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Nuk u gjet ajo ju që kërkuat Kthehu në Kryefaqe E diel E hënë E martë E mërkurë E enjte E premte E shtunë E diel E hënë E martë E mërkurë E enjte E premte E shtunë Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nëntor Dhjetor Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nëntor Dhejtor tani 1 minutë më parë $$1$$ minuta më parë 1 orë më parë $$1$$ orë më parë Dje $$1$$ ditë më parë $$1$$ javë më parë më shume se 5 javë më parë Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy