Sony publikon dy kamera të reja 4K | eklips.al
LAJME/fa-globe/ $type=complex$count=4$author=hide$cate=0 DOWNLOAD /fa-download/ $type=blogging$count=4$author=hide$cate=0 #btwcss

Sony publikon dy kamera të reja 4K

Sony publikoj dy kamera të reja kompakte javën e kaluar me disa aftësi të pabesueshme të zmadhimit, nga 24mm deri në 720mm. Kjo nuk është e para e kamerave kompakte e Sony që të ketë këtë gamë të saktë të zmadhimit, por modelet e këtij viti shtojnë fotot e 4K dhe, në një nga kamerat do të jet me ekran me prekje . Kjo mund t'i kthejë ato në kamera shumë më të afta që i afrohen rivalit të serisë RX100 të Sony .

Modelet e reja, HX99 dhe HX95 , kanë madhësinë e një iPod, vetëm se jabë më të trasha dhe peshojn rreth gjysmë kg. Kjo është pothuajse e njëjtë me kamerat RX100 të Sony, por ka një ndryshim kritik: RX100 përdor një sensor më të madh të imazhit prej një inç, ndërsa këto kamera kanë një sensor 1 / 2.3-inch, që është disi më i vogël. Kjo do të thotë një zvogëlim i cilësisë së imazhit, por gjithashtu lejon hapësirën e madhe të zmadhimit të kamerës.

Sony ka bërë një numër versionesh të mëparshme të këtij aparati që kanë shumë ngjashmëri, duke përfshirë një viewfinder pop-up dhe një ekran 3 inç në anën e pasme që mund të rrotullohet deri në 180 gradë për selfies. Por modelet e këtij viti shtojnë incizimin 4K, dhe HX99 shton edhe aftësitë e ekranit me prekje.

Të dy kamerat duhet të fillojnë shitjet në Evropë këtë tetor, HX95 kushton 500 euro, ose rreth $ 580USD, dhe HX99 520 €, ose rreth 604USD.

www.eklips.al

Eklips.al ne youtube
Name

AGD,56,Albania Graphic Design,55,AR,3,Blur,1,Counter Strike,2,download,6,eklips.al,276,EklipsAL,1,eklipsin,1,GAME,3,GIF,2,Grand Theft Auto,1,GZA,34,Kompjutera,14,Laboratori.al,2,Lajme,170,MAKINA MOTORRA,16,MobileApp,2,Need for Speed,1,Paisje e Software,66,photoshop,3,Pro Evolution Soccer,1,Pyet eklipsin,54,Së shpejti,6,SHKARKO,3,Software,4,Teknologji,122,telefona,47,Tutoriale,55,video,72,wallpaper,7,
ltr
item
eklips.al: Sony publikon dy kamera të reja 4K
Sony publikon dy kamera të reja 4K
https://4.bp.blogspot.com/-uHSiR6Q-MrE/W45mC0VdvrI/AAAAAAAADwQ/i6Q049CNS-QICI0SFkWm-K8j21fEp4kRwCLcBGAs/s1600/Sony%2Bpublikon%2Bdy%2Bkamera%2Bt%25C3%25AB%2Breja%2B4K%2B%2B%2Bwww.eklips.al.png
https://4.bp.blogspot.com/-uHSiR6Q-MrE/W45mC0VdvrI/AAAAAAAADwQ/i6Q049CNS-QICI0SFkWm-K8j21fEp4kRwCLcBGAs/s72-c/Sony%2Bpublikon%2Bdy%2Bkamera%2Bt%25C3%25AB%2Breja%2B4K%2B%2B%2Bwww.eklips.al.png
eklips.al
https://www.eklips.al/2018/09/sony-publikon-dy-kamera-te-reja-4k.html
https://www.eklips.al/
https://www.eklips.al/
https://www.eklips.al/2018/09/sony-publikon-dy-kamera-te-reja-4k.html
true
521798252408112453
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts VIEW ALL Mëso më shumë Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All REKOMANDUAR PER JU LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Nuk u gjet ajo ju që kërkuat Kthehu në Kryefaqe E diel E hënë E martë E mërkurë E enjte E premte E shtunë E diel E hënë E martë E mërkurë E enjte E premte E shtunë Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nëntor Dhjetor Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nëntor Dhejtor tani 1 minutë më parë $$1$$ minuta më parë 1 orë më parë $$1$$ orë më parë Dje $$1$$ ditë më parë $$1$$ javë më parë më shume se 5 javë më parë Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy