4 njoftimet në ngjarja e Apple | eklips.al
LAJME/fa-globe/ $type=complex$count=4$author=hide$cate=0 DOWNLOAD /fa-download/ $type=blogging$count=4$author=hide$cate=0 #btwcss

4 njoftimet në ngjarja e Apple

APPLE XS DHE XS MAX

Kompania ka prezantuar tre modele të reja iPhone: XS, XS Max dhe XR. XS-ja vjen me një ekran 5.8 inç Super Retina OLED, ndërsa XS Max e grumbullon ekranin deri në 6.5 inç. Të dy kanë një vlerësim IP68 të papërshkueshëm nga uji, çipi i ri A12 Bionic që përmirëson fuqinë e përpunimit dhe të mësuarit në makinë, dhe ofrohet në konfigurime deri në 512 GB. Ka një kamerë 7MP të përparme, një kamerë të pasme dyfishe 12MP me një sensor të ri Smart HDR për të ndihmuar në parandalimin e fotografive të paqarta dhe për të përmirësuar ndriçimin bazuar në hartimin e fytyrës dhe subjektit. Gjithashtu mund të rregulloni thellësinë e fushës pasi fotografia është marrë, Lytro-style ( RIP .)


Krahasuar me iPhone X, XS dhe XS Max arrijnë deri në 30 minuta dhe një orë më shumë jetëgjatësi e baterisë, respektivisht. Pajisjet e reja gjithashtu do të mbështesin SIM të dyfishtë, siç u tha më parë, dhe përdoruesit mund të kalojn nag numrat primar tek ata sekondarë për të ditur në mënyrë specifike se cila prej tyre jan duke u kryer veprime. Për modelin specifik të Kinës, modelet e reja të iPhone do të mbështesin dy SIM-të fizike.


Shitjet e XS dhe XS Max fillojnë nga e premtja, më 14 shtator; XS $ 999 me 64GB dhe XS Max $ 1,099, shpërndarja në tregjet ndërkombëtare fillon me dat 21 shtator.

APPLE XR DO TË MBËRRIJË NË TETOR

IPhone i tretë i konfirmuar si iPhone XR, i ofruar në një shumëllojshmëri të përfundimeve ngjyra. Krahasuar me iPhone X, megjithatë, ka një bezë pak më të trashë dhe ka një ekran LCD prej 6.1 inç që Apple quan "Retina të lëngshme". Ekrani është më i madh se iPhone 8 Plus me një trup më të vogël. Tani ka prekje haptike në ekran në vend të 3D Touch për të hapur kamerën pa zhbllokimin e telefonit.

XR do të përmbajë gjithashtu chip A12 Bionic, një kamera me kënd të gjerë 12MP (jo të dyfishtë), dhe një kamera e përparme 7MP ashtu si XS dhe XS Max. Apple thotë se bateria mund të zgjasë deri në 90 minuta më gjatë se iPhone 8 Plus. IPhone XR gjithashtu fillon parapagimet e tij më 19 tetor, duke filluar nga 749 dollarë me 64GB dhe shpërndarja në tregjet ndërkombëtare fillon një javë pas kësaj.

APPLE WATCH 4

Apple Watch Series 4 gjithashtu është publikuar në këtë ngjarje. Ajo ka një ekran më të madh, një altoparlant më të zhurmshëm dhe një unazë të kuqe rreth kurorës dixhitale në vend të një rrethi të kuq të fortë ashtu si Seria 3. Kurora tani ka reagime haptike dhe pajisja përdor një trup të ri që Apple thotë përmirëson lidhjen me celulare. Përdor një çip të ri S4 që të dyfishojë shpejtësinë e procesorit, dhe një sensor i ri xhiroskopësh që mund të zbulojë kur ju rrëzoheni dhe njofton kontaktet tuaja SOS .

Seria Apple Watch 4 fillon me 399 dollarë për GPS, 499 dollarë për celularë dhe shitjet fillojn nga e premtja, më 14 shtator.

www.eklips.al


Eklips.al ne youtube
Name

AGD,56,Albania Graphic Design,55,AR,3,Blur,1,Counter Strike,2,download,6,eklips.al,276,EklipsAL,1,eklipsin,1,GAME,3,GIF,2,Grand Theft Auto,1,GZA,34,Kompjutera,14,Laboratori.al,2,Lajme,170,MAKINA MOTORRA,16,MobileApp,2,Need for Speed,1,Paisje e Software,66,photoshop,3,Pro Evolution Soccer,1,Pyet eklipsin,54,Së shpejti,6,SHKARKO,3,Software,4,Teknologji,122,telefona,47,Tutoriale,55,video,72,wallpaper,7,
ltr
item
eklips.al: 4 njoftimet në ngjarja e Apple
4 njoftimet në ngjarja e Apple
https://4.bp.blogspot.com/-Fb5epJ4R0GM/W6CjTygkA5I/AAAAAAAADy0/tRPqX0i3zOIG_SeqrUXFYOwApXm10yYEACLcBGAs/s1600/4%2Bnjoftimet%2Bn%25C3%25AB%2Bngjarja%2Be%2BApple%2B%2Bwww.eklips.al.png
https://4.bp.blogspot.com/-Fb5epJ4R0GM/W6CjTygkA5I/AAAAAAAADy0/tRPqX0i3zOIG_SeqrUXFYOwApXm10yYEACLcBGAs/s72-c/4%2Bnjoftimet%2Bn%25C3%25AB%2Bngjarja%2Be%2BApple%2B%2Bwww.eklips.al.png
eklips.al
https://www.eklips.al/2018/09/4-njoftimet-ne-ngjarja-e-apple.html
https://www.eklips.al/
https://www.eklips.al/
https://www.eklips.al/2018/09/4-njoftimet-ne-ngjarja-e-apple.html
true
521798252408112453
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts VIEW ALL Mëso më shumë Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All REKOMANDUAR PER JU LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Nuk u gjet ajo ju që kërkuat Kthehu në Kryefaqe E diel E hënë E martë E mërkurë E enjte E premte E shtunë E diel E hënë E martë E mërkurë E enjte E premte E shtunë Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nëntor Dhjetor Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nëntor Dhejtor tani 1 minutë më parë $$1$$ minuta më parë 1 orë më parë $$1$$ orë më parë Dje $$1$$ ditë më parë $$1$$ javë më parë më shume se 5 javë më parë Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy