10 vjet Google Chrome | eklips.al
LAJME/fa-globe/ $type=complex$count=4$author=hide$cate=0 DOWNLOAD /fa-download/ $type=blogging$count=4$author=hide$cate=0 #btwcss

10 vjet Google Chrome

Chrome mbushi moshën 10 vjeçare dhe Google po e feston rastin me një përditësim të madh dhe një mori karakteristikash të reja në të gjithë platformat. Chrome po merr një vështrim të ri kudo, përmirësime të mëdha për menaxherin e fjalëkalimeve, përgjigjet e mençura brenda shiritit të kërkimit dhe më shumë. Le të kalojmë nëpër të gjitha gjërat e reja në ditëlindjen e Chrome.

Ndryshimi më i madh që do të vëreni përpara është pamja e re. Nëse ke kryer ndonjë nga përditësimet Beta të Chrome, kjo do të duket e njohur, të gjithë duhet të përditësojnë sot  Chrome. Ky vështrim i ri përfshin qoshe të rrumbullakëta, ikona të reja dhe një gamë të re ngjyrash. Ju mund të shihni versionin desktop më poshtë.


Pas kësaj, ka një menaxher me fjalëkalim super të ngarkuar të Chrome për të shfrytëzuar. Ky menaxher i ri i fjalëkalimeve mund të "plotësojë më me saktësi fjalëkalimet, adresat dhe numrat e kartave të kreditit, në mënyrë që të hapni formularët online të arkës". Kjo do t'ju ndihmojë të krijoni fjalëkalime të forta për ju, por gjithashtu t'i bëni ato të disponueshme gjatë gjithë kohës në llogarinë tënde të Google.

Në shiritin e kërkimit, tani do të merrni përgjigje për disa pyetje që ju shkruani pa pasur nevojë të hapni një skedë të re. Mendoni për motin, përkthimet fjalë, informacion mbi ngjarjet sportive, etj të gjitha brenda shiritit të kërkimit. Bar i përmirësuar i kërkimit gjithashtu do t'ju tregojë nëse tashmë keni një skedë të hapur për një faqe që po përpiqeni të përdorni dhe ofroni një opsion "Kalo në tab të ri". Së fundmi, për shiritin e kërkimit, Google është duke u përgatitur për t'ju lejuar të kërkoni për skedarë brenda llogarisë suaj të Google Drive.

Dhe së fundmi, në aspektin e karakteristikave të reja, Google po ju lejon të personalizoni faqen e re tab me të preferuarat e tua, ju mund të menaxhoni shkurtesat ose butonat në faqet tuaja të preferuara, si dhe imazhin e sfondit.

www.eklips.al


Eklips.al ne youtube
Name

AGD,56,Albania Graphic Design,55,AR,3,Blur,1,Counter Strike,2,download,6,eklips.al,276,EklipsAL,1,eklipsin,1,GAME,3,GIF,2,Grand Theft Auto,1,GZA,34,Kompjutera,14,Laboratori.al,2,Lajme,170,MAKINA MOTORRA,16,MobileApp,2,Need for Speed,1,Paisje e Software,66,photoshop,3,Pro Evolution Soccer,1,Pyet eklipsin,54,Së shpejti,6,SHKARKO,3,Software,4,Teknologji,122,telefona,47,Tutoriale,55,video,72,wallpaper,7,
ltr
item
eklips.al: 10 vjet Google Chrome
10 vjet Google Chrome
https://4.bp.blogspot.com/-AC540VX_-po/W4__mtbvWkI/AAAAAAAADwc/ibJvgA8OlCAdJK62QOWk1R5T1WZtfzR_gCLcBGAs/s1600/10%2Bvjet%2BGoogle%2BChrome%2B%2B%2B%2Bwww.eklips.al.png
https://4.bp.blogspot.com/-AC540VX_-po/W4__mtbvWkI/AAAAAAAADwc/ibJvgA8OlCAdJK62QOWk1R5T1WZtfzR_gCLcBGAs/s72-c/10%2Bvjet%2BGoogle%2BChrome%2B%2B%2B%2Bwww.eklips.al.png
eklips.al
https://www.eklips.al/2018/09/10-vjet-google-chrome.html
https://www.eklips.al/
https://www.eklips.al/
https://www.eklips.al/2018/09/10-vjet-google-chrome.html
true
521798252408112453
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts VIEW ALL Mëso më shumë Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All REKOMANDUAR PER JU LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Nuk u gjet ajo ju që kërkuat Kthehu në Kryefaqe E diel E hënë E martë E mërkurë E enjte E premte E shtunë E diel E hënë E martë E mërkurë E enjte E premte E shtunë Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nëntor Dhjetor Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nëntor Dhejtor tani 1 minutë më parë $$1$$ minuta më parë 1 orë më parë $$1$$ orë më parë Dje $$1$$ ditë më parë $$1$$ javë më parë më shume se 5 javë më parë Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy