6 gjërat më të rëndësishmet nga Apple WWDC 2018 | eklips.al
LAJME/fa-globe/ $type=complex$count=4$author=hide$cate=0 DOWNLOAD /fa-download/ $type=blogging$count=4$author=hide$cate=0 #btwcss

6 gjërat më të rëndësishmet nga Apple WWDC 2018

IOS 12 MERR NË TIME WELL SPENT
 Pika kryesore e shpërthimit të iOS 12 është pult i shëndetit dixhital i cili u zbulua javën e kaluar dhe u konfirmua në WWDC , gjë që Apple thotë se është projektuar për të ndihmuar në frenimin e përdorimit të tepruar të smartfonit. Tani, mund të vendosni "Mos të shqetësoheni" kur jeni duke shkruar në grupe,apo po merreni me diçka tjeter kështu që nuk jeni të zhytur plotësisht në shumë flluska të njoftimeve në ekran dhe munë të vendosni një orarë me zile për sa kohë dëshironi të përdorni çdo ditë aplikacionet.
Ndryshe nga interpretimi i Android funksioni i Apple do t'i lejojë përdoruesit të injorojnë dhe të shtyjnë afatin kohor të ziles që kanë vënë vet. Përdoruesit e iOS 12 mund të përcaktojnë edhe lejimet për pajisjet e menaxhuara për fëmijët.

MË SHUMË ARGËTIM VIZUAL NË IOS 12
Apple është duke ndjekur AR Emoji të Samsung me Memoji , që i lejon përdoruesit të personalizojnë fytyrat me çdo gjë që ata dëshirojnë të ngjajn.
Gjithashtu ka shumë gjëra që vijnë në formën e sugjerimeve. Në Fotot, Apple po tërheq shumë frymëzim nga Fotot e Google duke ofruar sugjerime për kërkime për njerëz, vende ose ngjarje të veçanta.. Gjithashtu mund të përdorni terma të shumta të kërkimit për të kërkuar imazhe. Përsëri, kjo është e gjthçka që Google Photos e ofronë për një kohë te gjat.
Në Mesazhet, ka animime të reja, ngjitëse, tekst dhe një mjet vizatimi të ndërtuar në kamerën e aplikacionit, dhe iOS 12 tani do të mbështesë FaceTime të Grupit që ju lejon të bisedoni me 32 njerëz . Ju mund të përdorni FaceTime në animoji tuaj ose mbulesë Memoji .

SIRI MERR NJË PËRDITËSIM ...
Siri po merr sugjerime, gjithashtu, me disa veprime të aplikacioneve që Siri mendon se mund të dëshironi të bëni bazuar në sjelljen tuaj të përdorimit të smartfonëve. Një aplikacion i ri i Shkurtmrve ju lejon të shtoni edhe veprimin tuaj nëse dëshironi të personalizoni një veprim, si një porosi në dyqan kafeje me të gjitha preferencat tuaja dietetike. Ju gjithashtu mund të kombinoni veprime të shumëfishta, si p.sh. çfarë radio stacioni do të luajë ose një mesazhi me tekst për fëmijët tuaj, të gjitha të vendosura në komandën e Sirit .
Ju gjithashtu mund të kombinoni shkurtimet me pajisjet e palës së tretë.

MACOS MOJAVE NJOFTOI
MacOS pas peizazheve të bukura, me macOS Mojave. Sistemi i ri operativ sjell Dark Mode, i cili jo vetëm që e kthen dritaren Finder në të zezë, por vjen me një vështrim të përmbysur edhe te XCode.
Duke dalë nga skandali i të dhënave të Cambridge Analytica, ekziston një theks i dukshëm në intimitetin, me një funksion të ri të Safari që bllokon në mënyrë të menjëherëshme sajtet e ndjekjes si funksionet e Facebook Like dhe Comment dhe ju kërkon të lejoni që ajo të shfaqet kur jeni duke shfletuar një faqe interneti. Apple gjithashtu do t'u japë këture vendeve vetëm një "konfigurim të thjeshtuar të sistemit" për të ndaluar ata që të mos të jenë në gjendje të identifikojnë dhe të gjurmojnë pajisjen tuaj për reklama.


Dyqani i Mac App po merr një ridizajnim që përmban seksione të reja që nxjerrin në pah më mirë videot paraprake, vlerësimet dhe zgjedhjet e zgjedhjes së redaktorit. Ka aplikacione të reja që vijnë përfshijnë Office 365, Lightroom CC dhe BBEdit.

WATCHOS 5 MERR NË FITBIT
Karakteristikat e palestrës së Apple Watch janë gati të bëhen më shoqërore me watchOS5 të ri . Së shpejti, ju mund të sfidoni miqtë për garat e fitnesit, të merrni çmime dixhitale dhe të regjistrojnë workouts në mënyrë retroaktive në rast se harroni të shtypni fillimin ose nëse ndjekja e stërvitjes nuk fillon automatikisht.


WebKit i shtuar nga Apple për watchOS kështu që përdoruesit mund të shfletojnë disa faqe të internetit në Watch, të tilla si një menu restoranti optimizuar për ekranin më të vogël që Apple shet.

DOLBY ATMOS ARRIN NË APPLE TV 4K
Më në fund, mbështetja e Dolby Atmos vjen tek Apple TV 4K. Në vjeshtë, Apple thotë se do të rinovojë bibliotekën e saj iTunes për të përfshirë Dolby Atmos në filmat e mbështetur, shfaqjet televizive dhe videot muzikore falas. TV Apple gjithashtu do të mbështesë shërbimin kabllor me Charter Spectrum, si dhe kanalet Live News dhe Sports në aplikacion.

Mbështetja e Spektrit të Kartave pritet të arrijë në fund të këtij viti, ku Apple TV do të ofrojë gjithashtu "Zero Sign-On" për t'ju lejuar automatikisht të hyni në llogarinë e transmetimit pa kërkuar vërtetim sekondar.

www.eklips.al

Eklips.al ne youtube
Name

AGD,56,Albania Graphic Design,55,AR,3,Blur,1,Counter Strike,2,download,6,eklips.al,276,EklipsAL,1,eklipsin,1,GAME,3,GIF,2,Grand Theft Auto,1,GZA,34,Kompjutera,14,Laboratori.al,2,Lajme,170,MAKINA MOTORRA,16,MobileApp,2,Need for Speed,1,Paisje e Software,66,photoshop,3,Pro Evolution Soccer,1,Pyet eklipsin,54,Së shpejti,6,SHKARKO,3,Software,4,Teknologji,122,telefona,47,Tutoriale,55,video,72,wallpaper,7,
ltr
item
eklips.al: 6 gjërat më të rëndësishmet nga Apple WWDC 2018
6 gjërat më të rëndësishmet nga Apple WWDC 2018
https://3.bp.blogspot.com/-adiFo9CM9Ts/WxeP1kuxqPI/AAAAAAAADUw/dgA6EGYRr7oBcAWu7rT8jtFGb0gN4HrUwCLcBGAs/s1600/6%2Bgj%25C3%25ABrat%2Bm%25C3%25AB%2Bt%25C3%25AB%2Br%25C3%25ABnd%25C3%25ABsishmet%2Bnga%2BApple%2BWWDC%2B2018%2B%2B%2Bwww.eklips.al.png
https://3.bp.blogspot.com/-adiFo9CM9Ts/WxeP1kuxqPI/AAAAAAAADUw/dgA6EGYRr7oBcAWu7rT8jtFGb0gN4HrUwCLcBGAs/s72-c/6%2Bgj%25C3%25ABrat%2Bm%25C3%25AB%2Bt%25C3%25AB%2Br%25C3%25ABnd%25C3%25ABsishmet%2Bnga%2BApple%2BWWDC%2B2018%2B%2B%2Bwww.eklips.al.png
eklips.al
https://www.eklips.al/2018/06/6-gjerat-me-te-rendesishmet-nga-apple.html
https://www.eklips.al/
https://www.eklips.al/
https://www.eklips.al/2018/06/6-gjerat-me-te-rendesishmet-nga-apple.html
true
521798252408112453
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts VIEW ALL Mëso më shumë Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All REKOMANDUAR PER JU LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Nuk u gjet ajo ju që kërkuat Kthehu në Kryefaqe E diel E hënë E martë E mërkurë E enjte E premte E shtunë E diel E hënë E martë E mërkurë E enjte E premte E shtunë Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nëntor Dhjetor Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nëntor Dhejtor tani 1 minutë më parë $$1$$ minuta më parë 1 orë më parë $$1$$ orë më parë Dje $$1$$ ditë më parë $$1$$ javë më parë më shume se 5 javë më parë Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy