iPhone do të ketë përditësime të NFC për të hapur dyert | eklips.al
LAJME/fa-globe/ $type=complex$count=4$author=hide$cate=0 DOWNLOAD /fa-download/ $type=blogging$count=4$author=hide$cate=0 #btwcss

iPhone do të ketë përditësime të NFC për të hapur dyert

Apple ka vendosur për të përmirësuar iPhone që janë të pajisur me  NFC me aftësinë për të hapur dyert e shtëpive, dhomave të hoteleve dhe makinave.
NFC (  near-field communication - afër fushës së komunikimit), i pranishëm në iPhone 6 dhe lart, lejon shkëmbime informacioni pa kontakt dhe bën të mundur përdorimin e Apple Pay për të paguar për blerjet në dyqane duke e mbajtur telefonin afër një lexuesi të kartës së kreditit.

Kompania tashmë ka punonjës që përdorin iPhone e tyre për të zhbllokuar dyert në kampusin e ri të Cupertino. Ndërkohë që disa çelësa të zgjuar tashmë punojnë me Bluetooth, NFC është më i sigurt sepse ruan të dhëna të ndjeshme në një çip që izolon përmbajtjen e tij nga sistemi operativ.

Apple ka filluar të punojë në lejimin e funksionalitetit të shtuar me chipin e saj NFC duke përfshirë kuadrin rrënjësor CoreNFC në iOS 11. Megjithatë, ai lejon vetëm për të skanuar etiketat RFID për momentin. Nëse raporti i Informacionit është i saktë, kompania ka më shumë gjasa të hapë API-të e saj për të lejuar aplikacionet e palëve të treta që të përfitojnë nga chipi. Gjithashtu mund të shihet që iPhone është përdorur për të paguar udhëtimet e metrosë duke luajtur rolin e kartës se tranzitit.

Kjo duhet t'i japë Apple një shans për të kapur deri tek krijuesit e telefonave Android në frontin e kontakteve pa kontakt; pajisje nga Samsung dhe Google tashmë mund të hyjë në ndërtesa dhe dhoma të sigurta duke përdorur NFC. Por më e rëndësishmja, mund të nxisë krijuesit e pajisjeve IoT për të mbështetur NFC-në për pajisjet e tyre të lidhura më gjerësisht në të ardhmen. Presin të dëgjojnë më shumë në ngjarjen e ardhshme të WWDC të Apple që nga 4 qershor.

www.eklips.al
Eklips.al ne youtube
Name

AGD,56,Albania Graphic Design,55,AR,3,Blur,1,Counter Strike,2,download,6,eklips.al,276,EklipsAL,1,eklipsin,1,GAME,3,GIF,2,Grand Theft Auto,1,GZA,34,Kompjutera,14,Laboratori.al,2,Lajme,170,MAKINA MOTORRA,16,MobileApp,2,Need for Speed,1,Paisje e Software,66,photoshop,3,Pro Evolution Soccer,1,Pyet eklipsin,54,Së shpejti,6,SHKARKO,3,Software,4,Teknologji,122,telefona,47,Tutoriale,55,video,72,wallpaper,7,
ltr
item
eklips.al: iPhone do të ketë përditësime të NFC për të hapur dyert
iPhone do të ketë përditësime të NFC për të hapur dyert
https://4.bp.blogspot.com/-bqGvYlY9zcQ/WwwpRXhVLtI/AAAAAAAADUk/91LtXWWRNBEGVilXe5PH2QRHw_9tyTtiwCLcBGAs/s1600/iPhone%2Bdo%2Bt%25C3%25AB%2Bket%25C3%25AB%2Bp%25C3%25ABrdit%25C3%25ABsime%2Bt%25C3%25AB%2BNFC%2Bp%25C3%25ABr%2Bt%25C3%25AB%2Bhapur%2Bdyert%2B%2Bwww.eklips.al.png
https://4.bp.blogspot.com/-bqGvYlY9zcQ/WwwpRXhVLtI/AAAAAAAADUk/91LtXWWRNBEGVilXe5PH2QRHw_9tyTtiwCLcBGAs/s72-c/iPhone%2Bdo%2Bt%25C3%25AB%2Bket%25C3%25AB%2Bp%25C3%25ABrdit%25C3%25ABsime%2Bt%25C3%25AB%2BNFC%2Bp%25C3%25ABr%2Bt%25C3%25AB%2Bhapur%2Bdyert%2B%2Bwww.eklips.al.png
eklips.al
https://www.eklips.al/2018/05/iphone-do-te-kete-perditesime-te-nfc.html
https://www.eklips.al/
https://www.eklips.al/
https://www.eklips.al/2018/05/iphone-do-te-kete-perditesime-te-nfc.html
true
521798252408112453
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts VIEW ALL Mëso më shumë Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All REKOMANDUAR PER JU LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Nuk u gjet ajo ju që kërkuat Kthehu në Kryefaqe E diel E hënë E martë E mërkurë E enjte E premte E shtunë E diel E hënë E martë E mërkurë E enjte E premte E shtunë Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nëntor Dhjetor Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nëntor Dhejtor tani 1 minutë më parë $$1$$ minuta më parë 1 orë më parë $$1$$ orë më parë Dje $$1$$ ditë më parë $$1$$ javë më parë më shume se 5 javë më parë Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy