SSD më i madh në botë ka një kapacitet prej 100 TB | eklips.al
LAJME/fa-globe/ $type=complex$count=4$author=hide$cate=0 DOWNLOAD /fa-download/ $type=blogging$count=4$author=hide$cate=0 #btwcss

SSD më i madh në botë ka një kapacitet prej 100 TBNuk ka as një muaj që Samsung zbuloi kapacitetin më të madh në botë të SSD me 30 TB , dhe tashmë është rrëzuar nga vendi kryesor nga Nimbus Data, një kompani e pajisjeve të memories flash nga Irvine, California.

ExaDrive SSD mund të ruajë 100TB të dhëna , duke e bërë atë ideale për qendrat e të dhënave dhe serverat e avancuara për shërbimet e internetit. Kjo është 20 milionë këngë, ose rreth gjysma e katalogut të Spotify për muzikë streaming.

Duke pasur parasysh aplikimet e synuara, ExaDrive është projektuar gjithashtu për të konsumuar rreth 85 për qind më pak energji për TB të ruajtjes dhe madhësia e tij e vogël është një punë e madhe për klientët e ndërmarrjeve, sepse u lejon atyre të përshtaten më shumë duke zvogëluar sasinë e hapësirës .

www.eklips.al
Eklips.al ne youtube
Name

AGD,56,Albania Graphic Design,55,AR,3,Blur,1,Counter Strike,2,download,6,eklips.al,276,EklipsAL,1,eklipsin,1,GAME,3,GIF,2,Grand Theft Auto,1,GZA,34,Kompjutera,14,Laboratori.al,2,Lajme,170,MAKINA MOTORRA,16,MobileApp,2,Need for Speed,1,Paisje e Software,66,photoshop,3,Pro Evolution Soccer,1,Pyet eklipsin,54,Së shpejti,6,SHKARKO,3,Software,4,Teknologji,122,telefona,47,Tutoriale,55,video,72,wallpaper,7,
ltr
item
eklips.al: SSD më i madh në botë ka një kapacitet prej 100 TB
SSD më i madh në botë ka një kapacitet prej 100 TB
https://3.bp.blogspot.com/-eeCyYyeQY_M/WreRykwZaxI/AAAAAAAADKE/UU1xStUscpwV4b0qPGdsEZB2Zus3HctCACLcBGAs/s1600/SSD%2Bm%25C3%25AB%2Bi%2Bmadh%2Bn%25C3%25AB%2Bbot%25C3%25AB%2Bka%2Bnj%25C3%25AB%2Bkapacitet%2Bprej%2B100%2BTB%2B%2B%2Bwww.eklips.al.png
https://3.bp.blogspot.com/-eeCyYyeQY_M/WreRykwZaxI/AAAAAAAADKE/UU1xStUscpwV4b0qPGdsEZB2Zus3HctCACLcBGAs/s72-c/SSD%2Bm%25C3%25AB%2Bi%2Bmadh%2Bn%25C3%25AB%2Bbot%25C3%25AB%2Bka%2Bnj%25C3%25AB%2Bkapacitet%2Bprej%2B100%2BTB%2B%2B%2Bwww.eklips.al.png
eklips.al
https://www.eklips.al/2018/03/ssd-me-i-madh-ne-bote-ka-nje-kapacitet.html
https://www.eklips.al/
https://www.eklips.al/
https://www.eklips.al/2018/03/ssd-me-i-madh-ne-bote-ka-nje-kapacitet.html
true
521798252408112453
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts VIEW ALL Mëso më shumë Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All REKOMANDUAR PER JU LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Nuk u gjet ajo ju që kërkuat Kthehu në Kryefaqe E diel E hënë E martë E mërkurë E enjte E premte E shtunë E diel E hënë E martë E mërkurë E enjte E premte E shtunë Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nëntor Dhjetor Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nëntor Dhejtor tani 1 minutë më parë $$1$$ minuta më parë 1 orë më parë $$1$$ orë më parë Dje $$1$$ ditë më parë $$1$$ javë më parë më shume se 5 javë më parë Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy