Apple prezanton iphone x , iphone 8 dhe 8 plus | eklips.al
LAJME/fa-globe/ $type=complex$count=4$author=hide$cate=0 DOWNLOAD /fa-download/ $type=blogging$count=4$author=hide$cate=0 #btwcss

Apple prezanton iphone x , iphone 8 dhe 8 plusIphone x produkti më i ri i apple  ka një ekran 5.8 inç OLED i cili nuk kufizohet nga kasa
Ky iphone nuk do të ketë më një home buton pasi ai do të zëvëndësohet nga gjesti i lëvizjes së gishtit mbi ekran duke e rrëshqitur lart , po në këtë mënyr mundë të mbyllësh dhe aplikacionet e hapura por duke e mbajtur gishtin disa sekonta pa e lëvizur kur ta keni rrëshqitur lart .
Një nga të rejat e këti telefoni është dhe face ID e cila e zëvëndeson touch ID .
ky opsjon ju jep mundësinë që të hapni telefonin tuaj vetëm duke e vështruar , pasi ai njeh fytyrën tuaj si ditën por edhe natën .
Sipas apple kjo mënyrë është më e sigurt se ajo me anë të identifikimit me anë të gishtit.
Animojis janë emojis të ri të krijuar nga apple të cilat të japin mundësi më të shumta për tu shprehur në mesazhe , madje arrin të kopjoj mimiken e fytyrës dhe rregjistrojn zërin tuaj për tja derguar të tjerëve

IPHONE X ka :
 • Proçesor A11 bionik
 • Ekran OLED me 5.8 inç
 • 2 kamera të pasme 12 megapikselësh me OIS
 • Kamera e përparme 7 megapikselë
 • kas qelqi përpara dhe pas të zezë dhe gri
 • Memorie 64GB ose 256GB
 • Animojis emojis 
 • Softuer iOS 11

Iphone 8 dhe 8 plus janë të ngjashme me versjonet e tyre të më parshëm .
Vazhdojnë të mbajnë butonin home me Touch ID.
Ashtu si iphone x dhe iphon 8 dhe 8plus do të kenë :
 • Proçesor A11 bionik
 • Memorie 64GB ose 256GB
 • 2 kamerat me OIS
 • Softuer iOS 11

Iphone 8 dhe 8 do te vin ne tre ngjyra të zezë , gri dhe të art .
IPHONE X do të dal në treg gjat nëntorit

IPHONE 8 DHE 8 PLUS do të dal në treg më 22 shtator
Eklips.al ne youtube
Name

AGD,56,Albania Graphic Design,55,AR,3,Blur,1,Counter Strike,2,download,6,eklips.al,276,EklipsAL,1,eklipsin,1,GAME,3,GIF,2,Grand Theft Auto,1,GZA,34,Kompjutera,14,Laboratori.al,2,Lajme,170,MAKINA MOTORRA,16,MobileApp,2,Need for Speed,1,Paisje e Software,66,photoshop,3,Pro Evolution Soccer,1,Pyet eklipsin,54,Së shpejti,6,SHKARKO,3,Software,4,Teknologji,122,telefona,47,Tutoriale,55,video,72,wallpaper,7,
ltr
item
eklips.al: Apple prezanton iphone x , iphone 8 dhe 8 plus
Apple prezanton iphone x , iphone 8 dhe 8 plus
https://3.bp.blogspot.com/-PfQgwD8ftmM/WbkqBRVOQjI/AAAAAAAACkU/kWaR0hOs3bgYiT_O0lOK3ej5Dds1869hgCLcBGAs/s1600/Apple%2Bprezanton%2Biphone%2Bx%2B%252C%2Biphone%2B8%2B%2526%2B8%2Bplus%2Bapple%2B10%2Bapple%2B2017%2B%2Bface%2Bid.png
https://3.bp.blogspot.com/-PfQgwD8ftmM/WbkqBRVOQjI/AAAAAAAACkU/kWaR0hOs3bgYiT_O0lOK3ej5Dds1869hgCLcBGAs/s72-c/Apple%2Bprezanton%2Biphone%2Bx%2B%252C%2Biphone%2B8%2B%2526%2B8%2Bplus%2Bapple%2B10%2Bapple%2B2017%2B%2Bface%2Bid.png
eklips.al
https://www.eklips.al/2017/09/apple-prezanton-iphone-x-iphone-8-dhe-8.html
https://www.eklips.al/
https://www.eklips.al/
https://www.eklips.al/2017/09/apple-prezanton-iphone-x-iphone-8-dhe-8.html
true
521798252408112453
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts VIEW ALL Mëso më shumë Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All REKOMANDUAR PER JU LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Nuk u gjet ajo ju që kërkuat Kthehu në Kryefaqe E diel E hënë E martë E mërkurë E enjte E premte E shtunë E diel E hënë E martë E mërkurë E enjte E premte E shtunë Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nëntor Dhjetor Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nëntor Dhejtor tani 1 minutë më parë $$1$$ minuta më parë 1 orë më parë $$1$$ orë më parë Dje $$1$$ ditë më parë $$1$$ javë më parë më shume se 5 javë më parë Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy