YouTube ndryshon logon dhe aplikacionin | eklips.al
LAJME/fa-globe/ $type=complex$count=4$author=hide$cate=0 DOWNLOAD /fa-download/ $type=blogging$count=4$author=hide$cate=0 #btwcss

YouTube ndryshon logon dhe aplikacionin


Gjatë këti viti YouTube solli një ndryshim të madh në web faqe duke e bër më të shpejt , më të pastër për syrin , duke vendosur pamjet paraprake të videove në GIF dhe duke e bër web faqen të erret.
Sot, YouTube po e merr këtë përditësim nga versioni beta, dhe e vë në dispozicion për të gjithë përdoruesit.
Përveç kësaj, kompania po sjell veçori të reja në aplikacionin e vet për celular, dhe po zbulon një logo dhe ikonë të përditësuar.
Ky është ndryshimi më i madh që logo e YouTube ka marrë gjatë viteve, pasi përmirësimet e mëhershme ishin shumë të vogla, siç mund ta shihni në imazhin më poshtë.

Google thotë se kjo logo e re është dizajnuar të jetë më fleksibël në të gjitha pajisjet me madhësi të ndryshme të ekranit. 
Në pajisjet me ekran të vogël, YouTube mund të përdorë vetëm ikonën .
Aplikacioni po merr një numër veçorish të reja.
Kjo përfshin dizenjimin e ri dhe të pastër, ku pjesa e kokës është e bardhë dhe skedat e lundrimit janë zhvendosur në fund, duke i bërë më të lehtë për t'u arritur me gishtat .
Ish Këndi i madh dhe i kuq i YouTube nuk u prit mirë kur u hodh për herë të parë. Koka e re, e bardhë është një përmirësim serioz.
Ka edhe skedarë  të ri të  Bibliotekës dhe Llogarisë për ta bërë më të lehtë qasjen në gjërat që po kërkoni, thotë Google.
Siç mund të kujtoheni, YouTube më parë gjatë këtë vit prezantoi një mënyrë për të dyfishuar trokitje e lehtë në anën e majtë ose të djathtë të një videoje për të rikthehur ose për të shpejtuar përpara 10 sekonda. Në muajt në vazhdim, aplikacioni i ri celular do të prezantojë një tjetër gjest ë një mënyrë për të hyrë në mes të videove me një goditje të dorës suaj. Ju vetëm do të rrëshqisni majtas për të parë videon e mëparshme ose për të parë videon e ardhëshme. (Kjo do të vi në përditësimet e reja).
Aplikacioni gjithashtu do të përfshijë aftësinë për të përshpejtuar dhe ngadalësuar videot, i ngjashëm me atë në desktop; Dhe player i ri do të ndryshojë formën e tij për të përputhur formatin video të shikuar. Ky tipar u ngacmuar këtë verë , duke vënë në dukje se rritja në video vertikale ishte ndër arsyet për të nxjerrë një player më adapt.
Një tjetër tipar i nisur kohët e fundit që sugjeron videot gjatë kohës që po shikoni në mënyrën me ekran të plotë përfshihet edhe në këtë përditësimin.


Eklips.al ne youtube
Name

AGD,56,Albania Graphic Design,55,AR,3,Blur,1,Counter Strike,2,download,6,eklips.al,276,EklipsAL,1,eklipsin,1,GAME,3,GIF,2,Grand Theft Auto,1,GZA,34,Kompjutera,14,Laboratori.al,2,Lajme,170,MAKINA MOTORRA,16,MobileApp,2,Need for Speed,1,Paisje e Software,66,photoshop,3,Pro Evolution Soccer,1,Pyet eklipsin,54,Së shpejti,6,SHKARKO,3,Software,4,Teknologji,122,telefona,47,Tutoriale,55,video,72,wallpaper,7,
ltr
item
eklips.al: YouTube ndryshon logon dhe aplikacionin
YouTube ndryshon logon dhe aplikacionin
https://2.bp.blogspot.com/-Ix1oJVjzxVQ/WaZ-5LL8EeI/AAAAAAAAChg/3AS9YLftLp0PtsUYl_rzMbwwGtn5yYWsgCLcBGAs/s640/YOUTUBE%2B2017%2B%2BYouTube%2Bndryshon%2Blogon%2Bdhe%2Baplikacionin.png
https://2.bp.blogspot.com/-Ix1oJVjzxVQ/WaZ-5LL8EeI/AAAAAAAAChg/3AS9YLftLp0PtsUYl_rzMbwwGtn5yYWsgCLcBGAs/s72-c/YOUTUBE%2B2017%2B%2BYouTube%2Bndryshon%2Blogon%2Bdhe%2Baplikacionin.png
eklips.al
https://www.eklips.al/2017/08/youtube-ndryshon-logon-dhe-aplikacionin.html
https://www.eklips.al/
https://www.eklips.al/
https://www.eklips.al/2017/08/youtube-ndryshon-logon-dhe-aplikacionin.html
true
521798252408112453
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts VIEW ALL Mëso më shumë Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All REKOMANDUAR PER JU LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Nuk u gjet ajo ju që kërkuat Kthehu në Kryefaqe E diel E hënë E martë E mërkurë E enjte E premte E shtunë E diel E hënë E martë E mërkurë E enjte E premte E shtunë Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nëntor Dhjetor Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nëntor Dhejtor tani 1 minutë më parë $$1$$ minuta më parë 1 orë më parë $$1$$ orë më parë Dje $$1$$ ditë më parë $$1$$ javë më parë më shume se 5 javë më parë Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy