Opera Software ndërpret Opera Max | eklips.al
LAJME/fa-globe/ $type=complex$count=4$author=hide$cate=0 DOWNLOAD /fa-download/ $type=blogging$count=4$author=hide$cate=0 #btwcss

Opera Software ndërpret Opera Max

Opera Software njoftoi vendimin për të ndërprerë Opera Max, një aplikacion për Android, i projektuar për të shpejtuar e ngarkimin të faqeve dhe për të përmirësuar privatësinë .
Opera Max  u publikua në vitin 2013 së pari në SHBA si një version beta, dhe pastaj disa muaj më vonë në Bashkimin Evropian dhe në pjesë të tjera të botës .
Opera Max ishte një version i pavarur i Off-Road ose Turbo i shfletuesit Opera. Në thelb, ajo  bëri kalimin trafikut i hyrës përmes serverëve të Operës për të kompresuar të dhënat përpara se ti dërgonte në pajisjen e përdoruesit.
Softueri i Operas paraqiti veçori shtesë në vitin 2016 ,  një mënyrë e privatësisë që bllokoi gjurmuesit dhe lidhjet e tjera të padëshiruara kur ato ishin të aktivizuara .
Por në mungesën e fondeve kompani filloi të publikojë në aplikacion reklama për të financuar këtë projekt . Përditësimi i fundit i versionit të madh u publikua në maj 2017 dhe azhurnimi i fundit në korrik 2017 .  Opera Max 3.0 shfaqi një dizajn të ri dhe disa veçori të reja .
Ndersa tashmë kompania vendosi të tërheqë aplikacionin Opera Max nga Google Play. Tani është i regjistruar në Google Play, por mund të jetë ende në dispozicion në dyqanet e aplikacioneve të palëve të treta për Android ose në disa faqe të tjera që mund ta shkarkoni në dokumentin .APK .
Përdoruesit ekzistues të Opera Max mund të vazhdojnë ta përdorin aplikacionin për momentin. Megjithatë, Opera Software nuk do të publikojë përditësime më për aplikacionin dhe do të tërheqë plotësisht prizën në të ardhmen. Kompania nuk ka zbuluar një datë të caktuar për përfundimin e shërbimit, por përmendi se përdoruesit do të informohen për ndërprerjen e shërbimit nga ana e serverit .
eklips.al

Eklips.al ne youtube
Name

AGD,56,Albania Graphic Design,55,AR,3,Blur,1,Counter Strike,2,download,6,eklips.al,276,EklipsAL,1,eklipsin,1,GAME,3,GIF,2,Grand Theft Auto,1,GZA,34,Kompjutera,14,Laboratori.al,2,Lajme,170,MAKINA MOTORRA,16,MobileApp,2,Need for Speed,1,Paisje e Software,66,photoshop,3,Pro Evolution Soccer,1,Pyet eklipsin,54,Së shpejti,6,SHKARKO,3,Software,4,Teknologji,122,telefona,47,Tutoriale,55,video,72,wallpaper,7,
ltr
item
eklips.al: Opera Software ndërpret Opera Max
Opera Software ndërpret Opera Max
https://2.bp.blogspot.com/-ulBZxDrNrvE/WZeLGg1u7vI/AAAAAAAACeU/ghK6nM-UFbs2a7ue4WsKqhsxjnxMnsYrwCLcBGAs/s1600/eklips.al%2BOpera-Max.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-ulBZxDrNrvE/WZeLGg1u7vI/AAAAAAAACeU/ghK6nM-UFbs2a7ue4WsKqhsxjnxMnsYrwCLcBGAs/s72-c/eklips.al%2BOpera-Max.jpg
eklips.al
https://www.eklips.al/2017/08/opera-software-nderpret-opera-max.html
https://www.eklips.al/
https://www.eklips.al/
https://www.eklips.al/2017/08/opera-software-nderpret-opera-max.html
true
521798252408112453
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts VIEW ALL Mëso më shumë Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All REKOMANDUAR PER JU LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Nuk u gjet ajo ju që kërkuat Kthehu në Kryefaqe E diel E hënë E martë E mërkurë E enjte E premte E shtunë E diel E hënë E martë E mërkurë E enjte E premte E shtunë Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nëntor Dhjetor Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nëntor Dhejtor tani 1 minutë më parë $$1$$ minuta më parë 1 orë më parë $$1$$ orë më parë Dje $$1$$ ditë më parë $$1$$ javë më parë më shume se 5 javë më parë Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy