Intel krijon proçesorët e rinj Core i9 | eklips.al
#btwcss

Intel krijon proçesorët e rinj Core i9Pasi AMD njoftoi për daljen e Ryzen e cila do të ketë me shumë core duke hapur kështu luftë në fushen e teknologjisë së proçesorëve .
Duke parë këtë situatë , Intel ka vendosur të avancojë në prodhimin e proçesorëve të rinj Core i9 që do vijnë në disa versione të ndryshme nga numri i bërthamavë deri në 12  duke u dhëne jetë komjuterave më të fuqishëm ne punën që kryejnë .
Kta proçesor të rinj përbëjnë platformën e re HEDT të arkitektuës SkylakeX .
Intel Core i9 do të shfaqet në 6, 8, 10 dhe me 12 Core me ekzekutimit të dyfishtë në sajë të teknologjisë HyperThreading .
Proçesorët do të vijnë në verisionet Core i9, Intel Core i9-7920 me 12 bërthama dhe 24 fije me mbështetje për 44 linja PCI-Express me zgjerime AVX-512, një TDP prej 140W dhe konfigurimet e kujtesës Quad Channel DDR4 në 2666MHz.
Megjithatë ne duhet të prsim pasi këta procesorë priten të shfaqen gjatë shfaqjes së PC Gaming Show me datë  12 qershor 2017 .
eklips.al
Eklips.al ne youtube
Name

AGD,56,Albania Graphic Design,55,AR,3,Blur,1,Counter Strike,2,download,6,eklips.al,277,EklipsAL,1,eklipsin,1,GAME,3,GIF,2,Grand Theft Auto,1,GZA,35,Kompjutera,14,Laboratori.al,2,Lajme,170,MAKINA MOTORRA,16,MobileApp,2,Need for Speed,1,Paisje e Software,66,photoshop,3,Pro Evolution Soccer,1,Pyet eklipsin,55,Së shpejti,6,SHKARKO,3,Software,2,Teknologji,122,telefona,47,Tutoriale,56,video,73,wallpaper,7,
ltr
item
eklips.al: Intel krijon proçesorët e rinj Core i9
Intel krijon proçesorët e rinj Core i9
Pasi AMD njoftoi për daljen e të Ryzen e re e cila do të ketë me shumë core duke hapur kështu luftë neë fushen e teknologjisë së proçesorëve . Duke parë këtë situatë , Intel ka vendosur të avancojë në prodhimin e proçesorëve të rinj Core i9 që do vijnë në disa versione të ndryshme nga numri i bërthamavë deri në 12 duke u dhëne jetë komjuterave më të fuqishëm ne punën që kryejnë . Kta proçesor të rinj përbëjnë platformën e re HEDT të arkitektuës SkylakeX . Intel Core i9 do të shfaqet në 6, 8, 10 dhe me 12 Core me ekzekutimit të dyfishtë në sajë të teknologjisë HyperThreading . Proçesorët do të vijnë në verisionet Core i9, Intel Core i9-7920 me 12 bërthama dhe 24 fije me mbështetje për 44 linja PCI-Express me zgjerime AVX-512, një TDP prej 140W dhe konfigurimet e kujtesës Quad Channel DDR4 në 2666MHz. Megjithatë ne duhet të prsim pasi këta procesorë priten të shfaqen gjatë shfaqjes së PC Gaming Show me datë 12 qershor 2017 .
https://1.bp.blogspot.com/-Y3BnRY6SE0M/WR4b_Cj-v-I/AAAAAAAACNo/emTe7xbH18gmc1NGRg2QtkuO5KNUF9AJACLcB/s1600/Core%2Bi9%2Bintel%2BCore%2Bi9%2Beklips.png
https://1.bp.blogspot.com/-Y3BnRY6SE0M/WR4b_Cj-v-I/AAAAAAAACNo/emTe7xbH18gmc1NGRg2QtkuO5KNUF9AJACLcB/s72-c/Core%2Bi9%2Bintel%2BCore%2Bi9%2Beklips.png
eklips.al
https://www.eklips.al/2017/05/intel-krijon-procesoret-e-rinj-core-i9.html
https://www.eklips.al/
https://www.eklips.al/
https://www.eklips.al/2017/05/intel-krijon-procesoret-e-rinj-core-i9.html
true
521798252408112453
UTF-8
Loaded All Posts Not found any posts VIEW ALL Mëso më shumë Reply Cancel reply Delete By Home PAGES POSTS View All REKOMANDUAR PER JU LABEL ARCHIVE SEARCH ALL POSTS Nuk u gjet ajo ju që kërkuat Kthehu në Kryefaqe E diel E hënë E martë E mërkurë E enjte E premte E shtunë E diel E hënë E martë E mërkurë E enjte E premte E shtunë Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nëntor Dhjetor Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nëntor Dhejtor tani 1 minutë më parë $$1$$ minuta më parë 1 orë më parë $$1$$ orë më parë Dje $$1$$ ditë më parë $$1$$ javë më parë më shume se 5 javë më parë Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy